Diskusia

Nadja 15.09.2018, 12:42

Rozhodnutie

Predstavte si, že máte kamaráta, ktorý vám pomohol, keď ste to najviac potrebovali. Ste mu nesmierne vďační, povedzme že vám zachránil život alebo dieťa alebo niečo také...

Dozviete sa, že ale inde a niekomu inému v minulosti spôsoboval veľa zla a musí byť za to potrestaný. Je naňho vydaný zatykač, ale... iba vy viete, kde sa skrýva.


Ako sa rozhodnete a prečo? :)

Diskusia

  • 1.

    Denisa 15.09.2018, 13:30

    Ehm.. radsej na toto odpovedat nebudem.. 

  • 2.

    Denisa 15.09.2018, 13:31

    Ale výborná téma. 

  • 3.

    Edo 15.09.2018, 13:36

    Každé rozhodnutie je špecifické . Osobne by som sa rozhodol nebonznúť ho . Je to totiž proti mojim zásadám .

    • 4.

      Nadja 15.09.2018, 13:45

      @Edo

      A nechávať nepotrestané zločiny proti ľudstvu a nevinným je v súlade s tvojimi zásadami? :)

      • 6.

        Edo 15.09.2018, 19:38

        @Nadja

        Ja nie som vyšetrovateľ ani policajt ani sudca . Tak netrestám ani ľudí neudávam na základe klebiet či neklebiet . Proti mojim zásadám je udávanie ľudí . Ći pália slivovicu alebo prešli autom po lese atď.

        • 7.

          Nadja 15.09.2018, 20:01

          @Edo

          Ty sa ale vôbec nepýtaš, čím sa previnil... čo ak vyvraždil polovicu dediny?

          • 9.

            Edo 15.09.2018, 20:17

            @Nadja

            A čo ak nie ?

            • 11.

              Nadja 15.09.2018, 20:25

              @Edo

              No nemusel, ale mohol, to by u teba nijak nezavážilo, tá miera previnenia? :)

              • 12.

                Edo 15.09.2018, 22:04

                @Nadja

                Ani nie . Poznal som chlapíka ktorý sedel ôsmy rok za vraždu manželky . Jeho brat spáchal samovraždu a prezradil v liste na rozlúčku ako to všetko bolo . Chlapík bez zubov s podlomeným zdravím bol prepustený . 8 rokov ho ľudia odsudzovali ako vraha a vlastný brat udal . Takže na sudcu , policajta ani vyšetrovateľa by sam sa veľmi nehral .

  • 5.

    Igelit 15.09.2018, 19:32

    Záleži na tom, čo to presne urobil. Ak kradol peniaze, či iné veci. To ma absolútne netrápi. Ak niekomu vážne ublížil na zdraví,  alebo dokonca usmrtil bez vážnych dôvodov, jasné, ze by som ho spacifikoval a odovzdal polícii. či ma zachránil, alebo nie. 

    Bolo by to potom na mojom svedomí, ak by ublížil niekomu ďalšiemu. 

    • 8.

      Nadja 15.09.2018, 20:05

      @Igelit

      Hej, tiež som rozmýšľala, že nemôžem uprednostniť moje pocity pred spravodlivosťou... ale ak by som  bolapostavená pred takúto dilemu asi by som  nedokázala som ho zradiť... napríklad  ak by som vedela,  že za cenu obrovských obetí sa dal na cestu dobra a postavil sa zlu, to predsa tiež zaváži, nie?

      • 10.

        Igelit 15.09.2018, 20:20

        @Nadja

        Je tam X faktorov. Ťažko posudzovať. Ak by som ho poznal celý život napríklad, neviem ako by som sa rozhodol. Ešte som v takej dileme v reálnom zivote (na šťastie) nebol.