Diskusia

Denisa 10.09.2018, 14:40

Máte radi rádioaktívne banány?

Mate radi banány? 


Kazdy dobre vie, ze juzne ovocie dobre chuti, silu dava tomu, co ho zje... 

Youtube - vN8WfX-kFdQ

.............


a to, ze su mierne radioaktivne, nemoze byt na skodu.


:D


Diskusia

  • 1.

    majo 10.09.2018, 17:03

    Tak riešiť uhorkovú sezónu banánmi, to je niečo.......vyplazeny-jazyk.svg

  • 2.

    Igelit 10.09.2018, 19:34

    Banány môžem, ale nie nejako často. Inak zvláštna téma. Poznáš niekoho osobne, kto by nechcel jesť banány, lebo vydávajú žiarenie? Všetko vydáva nejaké žiarenie, úplne všetko. 

    Youtube - AQhB5NZBk2U

    • 3.

      Denisa 10.09.2018, 20:33

      @Igelit

      Je to zvlastna tema. Ta sialena pesnicka, ktora je vo videu mi ostala v hlave a nemozem sa jej zbavit. 


      K tej radiacii odporucam pozriet prilozeny link. Vlastne sa v nom pise, ze..

      "Zjedením obyčajného banánu sa vystavíte vyššej dávke radiácie ako pri ročnom pobyte blízko jadrovej elektrárne"


      Dost zaujimave, nie? spokojny.svg

      • 4.

        Igelit 10.09.2018, 21:49

        @Denisa

        Zaujímavé iste. Mňa dnes zaujalo aj pradenie mačiek a úplne ma zarazilo, keď som sa dočítal, že nevieme presne prečo pradú, nevieme dokonca ani z kade to pradenie u mačky vychádza. 

        Mačky boli uctievané zvieratá v starom egypte, prisudzujú sa im rôzne schopnosti, hlavne terapeutické, uzdravovacie.. Niekto by ich mal zmerať, aké žiarenie vydávajú smejo.svg

  • 5.

    Nadja 10.09.2018, 23:09

    Vrnění koček má spojitost s tzv. jazylkovým aparátem. Tento aparát obepíná hrtan (larynx) a jeho rozechvíváním dochází k vytváření zvuků. Stavba toho aparátu je rozdílná u malých (podčeleď Felinae) a velkých koček (podčeleď Pantherinae).

    Malé kočky mají jazylkový aparát plně zkostnatělý a jeho střední část je složena z pevně spojených kůstek. Tyto kůstky přidržují hrtan blízko báze lebky a omezují jeho pohyb. Díky této stavbě se jazylkový aparát rozechvívá při nádechu i výdechu, proto malé kočky mohou vrnět a příst nepřetržitě. Na druhou stranu nemohou vydávat příliš hlasité zvuky.

    • 6.

      Igelit 10.09.2018, 23:19

      @Nadja

      jazylkový aparát


      Takže takto. Zaujímavé, vďaka. Ja som čítal tuto toto:

      Pradenie je typickým zvukovým prejavom mačky, ktorý je úzko spätý s predstavou mačky. Je to zvuk, ktorý každý majiteľ mačky veľmi rád počuje, pretože sa pradenie vo všeobecnosti považuje za prejav spokojnosti a na ľudí pôsobí upokojujúco. V skutočnosti však mačky nepradú len keď sú spokojné, ale aj keď sú poranené, alebo trpia bolesťami, či sú dokonca zoslabnuté alebo umierajú.

      Existuje viacero teórií snažiacich sa vysvetliť tento jav. Pradenie sa objavuje už u malinkých mačiatok, čo pravdepodobne naznačuje mačke, že mačiatka sú v poriadku. Matka zas pradie pravdepodobne preto, aby zvýšila pocit bezpečia mačiatok. Mačky dokážu priasť veľmi dlho bezo zmeny v hlasitosti či rytmu a zaujímavé je, že neprestáva priasť ani pri nádychu či výdychu. Toto obojstranné pradenie sa vyskytuje výlučne u mačiek domácich, mačkovité šelmy ako napríklad tiger dokážu priasť výlučne pri výdychu.

      Odborníci najčastejšie vysvetľujú tento jav tak, že vzniká vibráciou nepravých hlasiviek, čo sú membrány nachádzajúce sa za pravými hlasivkami v hrtane. Iná teória zasa tvrdí, že pradenie vzniká fázovo posunutými sťahmi hrtanu a bránice. Pradenie sa vysvetľuje tiež turbulenciou v krvnom obehu hlavnej dutej žily, ktorou sa vracia krv k srdcu.


      https://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Dka_dom%C3%A1ca

  • 7.

    Nadja 10.09.2018, 23:26

    Turbulencia krvi je hovadina... počúvaj, jasne je tam počuť rozdiel pri nádychu a výdychu:


    Youtube - RXt9_eynacQ

  • 10.

    Edo 11.09.2018, 13:46

    Perfektné . Komunistická propaganda bola tak nádherne humorná ako tie banány . Raz  jeden Kanaďan na návšteve čssr pozerá na obrovský rad na banány pred vianocami lebo inak neboli vôbec . Pýta sa a na čo tam ľudia stoja ? Odpoveď na banány ! On že na to by som sa vykašlal  by som si ich račej kúpil spokojny.svg    


    Bubáci boli súčiastkou propagandy u mňa vedie video o americkom broukovi a našom vyspelom bramboraství to je pecka https://www.youtube.com/watch?v=EGmjwqdJxwM