Diskusia

Denisa 09.09.2018, 20:02

Pôvod hlúposti

Ak je niekto hlupy, koho je to chyba?


Toho daneho cloveka, ze sa taky narodil alebo ze na sebe nepracoval, aby hlupy nebol?

Spolocnosti, v ktorej zije?

Skusenosti, ktorych sa mu dostane, resp. nedostane?

Rodicov, ktori ho vychovali?

Boha, ktory ho (vraj) stvoril?

Masmedii? Konzumu? Politiky? 


Alebbo co vlastne za hlupost moze?


Diskusia

  • 1.

    majo 09.09.2018, 20:06

    Ja si myslím že jednoznačne za to môže to že na sebe nepracoval a nepracuje celý život . Je veľa múdrych aj bez vzdelania, je veľa múdrych v každej spoločnosti, nuž ak je to genetická choroba -teda duševná porucha , tak je to niečo iné a nikto za to nemôže.

  • 2.

    majo 09.09.2018, 20:12

    Vo svete, okolí spoločnosti vo všetkom sa dá vyznať ak na tom pracujeme......

  • 3.

    majo 09.09.2018, 20:12

    Iba v ženách sa niekedy nevyznám.....vyplazeny-jazyk.svg

  • 4.

    Igelit 09.09.2018, 20:27

    Hlúposť je mix všetkého. 

    Začína pri výchove rodičmi, pokračuje školou, vlastnou lenivosťou a celkový spoločenskoekonomický systém ľudí to dorazí. 

    Všeobecná hluposť ľudí je z polovice zavinená nimi samotnými a z druhej polovice mocnými sveta. Tí totiž nechcú uvedomelú spoločnosť, to by totiž dlho pri moci neboli. 

  • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

    • 6.

      majo 10.09.2018, 07:04

      @Edo

      Aby si nechtiac neurazil jedného nášho diskutéra.....Inak nesúhlasím, hlúposť nie je konštanta .

      • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

    • 23.

      Denisa 10.09.2018, 09:29

      @Edo

      Edko, hoci nerada, musim tvoj komentar vymazat, kvoli tomu, co si napisal o Borisovi. Inak to bol podnetny komentar, preto to robim nerada. 


      Tu na diskuteroch sa snazime reagovat iba na napisane vyroky, nie na osoby diskuterov. Kritika toho, co diskuter napise, je, samozrejme,  povolena, ale nejak hanit alebo znevazovat samotneho diskutera, tu povolene nie je. V tom je hlavny rozdiel medzi dfkom a diskutermi, tu si to mozu ludia "nandat" nie cez urazky ale cez argumenty.

    • 25.

      Denisa 10.09.2018, 09:32

      @Edo

      Este si dovolim skopirovat tu vecnu cast, aby sa nestratil cely koment. 


      "Pôvod hlúposti . Výborná téma . Preberal som ju so sestrou ktorý je psychólog . Kedysi som mal pocit že internet hlúpejších jedincov ešte viac osprostieva . (Vymazany obsah)


      Neskôr som prišiel na to že hlúposť je konštanta . Je nemenná . 


      Internet a socialne siete či debaty iba ukážu hlupáka v jeho nahote . Jeho hlúposť sa však nemení .



      Informácie ani vzdelanie nemajú na hlupáka žiaden vplyv . "


      Autor: Edo

      • 27.

        Igelit 10.09.2018, 09:39

        @Denisa

        To si už mohla aspoň ten pravopis opraviť. 

        • 28.

          Denisa 10.09.2018, 09:42

          @Igelit

          Nie, uz to, ze som ten prispevok skopirovala a cast vynechala, je dost velky zasah. Do prispevkov nechcem zasahovat (alebo co najmenej). Nie je to moj prispevok a niekomu to moze vadit, ak sa mu jeho vlastne prispevky edituju a este aj bez opytania. 

  • 7.

    Človek 10.09.2018, 07:12

    Otázka je, čo to je hlúposť a či mám právo niekoho vyhlásiť za hlúpeho. Existuje nejaká norma, ktorá určuje, že môžeme daného človeka vyhlásiť za hlúpeho? Biblia napríklad hovorí, že len hlupák môže povedať, že neexistuje Boh. Budete s touto definíciou súhlasiť? Asi nie. Tak napíšte teda nejakú inú definíciu, podľa ktorej môžeme určiť, kto už je hlúpy a kto ešte nie.

  • 8.

    majo 10.09.2018, 07:20

    Hlupák je ten čo napriek jasným faktom zotrváva na svojom stanovisku........ale to nie je vyčerpávajúca odpoveď. To by sme museli prejsť všetky sféry života človeka . Niekto môže byť hlúpy v jednej ale v inej už nie.

    • 9.

      Človek 10.09.2018, 07:29

      @majo

      No však. Teda môžeme toho človeka vyhlásiť za hlupáka? Nemali by sme povedať, že v danej veci sa mýli, ale inak je s ním všetko v poriadku? Alebo existujú ľudia, ktorí sa mýlia vo všetkom?

      • 10.

        majo 10.09.2018, 08:25

        @Človek

        Myslím že v danej veci je hlupák ak nereaguje na fakty a zotrváva na svojom....ako inak by si to nazval ? Ľudia čo sa mýlia vo všetkom asi neexistujú, dúfam.....spokojny.svg

  • 11.

    Nadja 10.09.2018, 08:33

    Hlupák je človek, ktorý má slabšiu rozumovú schopnosť, nízku inteligenciu. Nie je to jeho vinou, ja slovo hlupák nepoužívam. Aj tak je vždy myslené ako nadávka.

    Všetci občas urobíme nejakú hlúposť, ale tým sa predsa nestávame hlupákmi, či...?

  • 14.

    Nadja 10.09.2018, 08:39

    Mnohé objavy by neuzreli svetlo sveta, keby sa vedci vzdali a poslúchli ostatných, že sa to nedá, že je to hlúposť :)

  • 20.

    Nadja 10.09.2018, 08:46

    Mnohí ľudia nazývajú hlupákmi tých, ktorí majú iný názor, ako oni :)


    • 22.

      majo 10.09.2018, 09:22

      @Nadja

      Iste, ale to nepovažujem za správne, otázna je potom iba miera pravdivosti ich názoru. Ale to je príliš vcšeobecné, zase by sme to museli deliť na rôzne odvetvia......

      • 32.

        Človek 10.09.2018, 12:44

        @majo

        Napríklad by som mohol povedať, že ten Picasso bol ale hlúpy maliar. Ani ľudskú tvár, alebo postavu nevedel poriadne namaľovať. Mám pravdu? Bol hlupák?

        • 33.

          majo 10.09.2018, 12:49

          @Človek

          To je o vkuse a nie hlúposti či múdrosti.......Iné by bolo ak by bol lekár a nakreslil ti kockatú pečeň......cool.svg

  • 24.

    Igelit 10.09.2018, 09:32

    „Keď sa hovorí o ľudskej hlúposti, každý človek myslí vždy len na tých druhých.“



  • 26.

    Igelit 10.09.2018, 09:33

    Tento je geniálny! 


    „Hlúposť má nižšiu hustotu ako múdrosť. Preto je vždy nad ňou.“


  • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

  • 36.

    Edo 11.09.2018, 10:40

    Naďka všetko som napísal hlúposť je konštanota . Je nemenná .

    • 37.

      Nadja 11.09.2018, 12:58

      @Edo

      Nie, múžeme urobiť tak velkú hlúposť, že kvôli nej pridu o život mnohí, ale bo takú, že si ani nevšimneme...

      Ja ale hovorím, že hlupáci vlastne neexistujú, lebo mýliť sa je ľudské...  takže naopak, hlúposť má veľa podôb a dokonca niekedy vedie k pokroku (napr. penicilin, omylom vypestovaný, ale múdro využitá chyba)


      • 40.

        Edo 11.09.2018, 13:39

        @Nadja

        Naďka penicilín bol omylom vypestovaný ? Odkiaľ si načerpala túto múdrosť ?


        V roku 1921 objavil látku ničiacu baktérie, ktorej dal názov lyzozým. V roku 1928 ho zvolili za profesora. V septembri toho istého roku, pred odchodom na dovolenku, nechal náhodne ležať na stole misku s bakteriálnou kultúrou. Po návrate si všimol, že v miske vyrástla pleseň, okolo ktorej sa vytvoril kruh bez baktérií. Zopakoval to aj s mnohonásobným zriedením a získal podobné výsledky. Toto nedopatrenie ho inšpirovalo k ďalším experimentom s plesňami. Pôvodnú pleseň identifikoval ako Penicillium notatum. Svoj objav neskôr okomentoval slovami: Človek niekedy nájde to, čo nehľadá. Protibakteriálnu látku nazval penicilín. Po overení uverejnil 13. februára 1929 článok o svojom objave v British Journal of Experimental Pathology.

        V roku 1938 profesor na Oxfordskej univerzite Howard Florey narazil na Flemingov článok. S kolegom Ernestom Chainom začali s touto penicilínovou plesňou experimentovať. Až v roku 1941 vyvinuli dostatočne čistú látku a vo veľkom ju začali vyrábať v USA od roku 1943 počas vojny. 


        Dodám ešte že obrovské množstvá penicilínu sa do našej krajine dostali v gigantickej pomocii UNRRA. Od roku 1945 - 1947

        • 44.

          Nadja 11.09.2018, 14:16

          @Edo

          Ok, nie omylom, ale náhodne, skrátka profesor neumyl riady... dôležité ale je, že si to všimol...

          považuješ snáď neumývanie riadov za múdre? smejo.svg

          • 45.

            majo 11.09.2018, 14:25

            @Nadja

            Ja ano, teda časté umývanie.......vyplazeny-jazyk.svg

          • 46.

            Edo 11.09.2018, 15:20

            @Nadja

            považujem za hlúpe ak si profesor pichol vidličku do oka nevediac čo spôsobí . Ak si pichol druhú do druhého oka a potom vykrikoval že je to dobré nebolí to je to osožné atď a našli sa ľudia ktorí mu tlieskajú to považujem za hlúposť .


            Tak ako politik tvrdiaci že opustenie kolektívnej obrany najlacnejšej a najefektívnejšej obrany našej krajiny na svete je hluposť a treba opustiť nato je to hlúposť . Rovnaka ako hlasanie že keby sme stratili 98 % trhov z Eu a vystupili mali by sme sa lepšie a podobné obludne bludy . To nie je vec názoru to je proste fakt .

  • 38.

    majo 11.09.2018, 13:16

    Hlupáci existujú ale je to štatistická hodnota........Mýliť sa je síce ľudské ale často sa mýliť je hlúpe......zmurkajuci.svg

  • 39.

    Edo 11.09.2018, 13:35

    Mýliť sa je ľudské . Avšak keď človek príde na to že sa mýlil alobo nachal oklamať dezinfowebom mal by si to logicky priznať a poučiť sa z toho . Hlupák urobí presne opak začne svetu dokazovať že tá lož je pravda

  • 41.

    majo 11.09.2018, 13:46

    39. tvoj osobný strašiak- dezinfoweb.....kopec ľudí ani nevie čo to je  resp.  kde to je a napriek tomu majú iný názor ako napr. ty......spokojny.svg

  • Zobraziť komentár

    42.

    Edo 11.09.2018, 13:55

    šak toto že kopa ľudí ani nevie čo číta a ty patríš k nim tiež . Hovoria tomu potom alternatívny iný názor keď olepujú DF hoaxom a dezinfoškami .

    • 43.

      majo 11.09.2018, 13:59

      @Edo

      Ja ich celkom iste nečítam a okrem toho si myslím že mám vlastný mozog na posúdenie rôznych informácií zrejme na rozdiel od teba.....