Diskusia

Igelit 07.09.2018, 18:24

Úpadok západu

Rowan Atkinson alias Mr. Bean sa oficiálne prihovára k britom, ale aj ostatnému svetu s tým, ako vo veľkej Británii postupuje fašizácia. 

Žiaľ bez prekladu. 

Kritizuje nástup neslobody prejavu a tvrdé postihy, ako aj zastrašovanie občanov zo strany štátu s príjemnou dávkou sarkazmu.


Youtube - h3UeUnRxE0E

Bravo pán Atkinson. 

Diskusia

  • 1.

    Denisa 07.09.2018, 23:44

    Hm. Ono je dost tazke stanovit hranice toho, co je este vyjadrenim v ramci slobody slova a v medziach zakona. Existuje velmi siroka seda zona, v ktorej su vyroky na hrane. Netusim, ako to maju nastavene v GB. 

    • 2.

      Igelit 08.09.2018, 07:46

      @Denisa

      V časoch, kedy sa zákony stali pre občana šikanou a pre zákonodarcov ich osobným majetkom, pre ich osobné účely to nikoho nezaujíma. 

      Ak sme si nevšimli, dávno nežijeme v právnych štátoch. A preto srať na zákony, ktoré slúžia mocným a dehonestujú životy bežnému ľudu.

  • Zobraziť komentár

    3.

    Edo 08.09.2018, 18:27

    súdruh Boris ty si sa odfredkoval už i tu ??? IQ Igelitu to ti sedí presne .Humorné videá a iné dezinfošky

    • 4.

      Igelit 08.09.2018, 20:30

      @Edo

      Vidíš to, som všade :) 

      • 5.

        Človek 08.09.2018, 21:10

        @Igelit

        Ahojte. Už som tu aj ja. Len som dezorientovaný. Zvyk na DF.

        • 6.

          Nadja 08.09.2018, 21:15

          @Človek

          Ja som dnes dezorientovaná aj sama zo seba :D


          Upozorňujem, aniž  (neviem preložiť do slovenčiny aniž heh) by som sa chcela nejak robiť múdra, že ten reťazok na lište príspevku  je určený na pridávanie odkazov...

        • 7.

          Igelit 08.09.2018, 21:18

          @Človek

          Vitaj Človek. Tiež si zvykám, hlavne na vkladanie linkov a videí, sú tu na to tie dve ikonky vľavo hore okna príspevku. 

          A ako sa ti páči Luxkine fórum? 


          • 8.

            Človek 08.09.2018, 21:21

            @Igelit

            Vizuál celkom pekný, len df sa mi páči viac, lebo vidím viac príspevkov a hneď reakcie. Je to zvyk.

            • 9.

              Igelit 08.09.2018, 21:26

              @Človek

              Hej, DFko je už praktickejšie, prešlo nejakým vývojom, ale aj tu sú ešte sľúbené úpravy a môžeš tiež navrhovať zlepšenia. 

  • 11.

    Igelit 08.09.2018, 21:30

    Orbánovi obmedzili slovo na pôde EP. 

    Maďarsko čelí obvineniu za nedostatky právneho štátu. 

    EU, ktorá má sama problém s popularitou vidí problém v krajine, kde má vláda podporu cez 70 percent voličov, čo nemá v priestore EU obdobu. 

    Taká "demokratická" je EU. Povieš svoj názor a máš problémy, si očierňovaný a odsúvaný. Na slovo občanov z vysoka EU kašle. 


    Premiér však bude mať na rozdiel od doterajšej praxe možnosť iba jedného sedemminútového prejavu

  • 13.

    Igelit 08.09.2018, 21:50

    Alternatíva v Nemecku rastie. 

    Strana Alternatíva pre Nemecko (AfD), ktorá je obyčajne označovaná za rasistickú, nacistickú, fašistickú.... veď to poznáme aj u nás, sa raketovým nástupom dostala v posledných voľbách do Bundestagu (nemecký parlament) so ziskom 12 percent. Dnes štatistiky prisudzujú AfD 17 percent. 

    Očakáva sa však, že voličov budú mať ešte viac, pretože nemci sa obyčajne boja hovoriť o tom, že chcú voliť AfD a to práve z dôvodu očierňovania médiami a štandardnými politikmi, ako aj istým percentom spoluobčanov. 

    AfD sa tak dostáva na priečku číslo 2, v Nemecku!


    AfD 

    • 14.

      Igelit 08.09.2018, 21:55

      @Igelit

      Tiež je zaujímavý "barometer" na stránke priamo pri článku, ktorý sa pýta čitateľov, čo si myslia o prítomnosti strany AfD v nemeckom Bundestagu. 82 percent čitateľov to pokladá za dobré! 6 percent nevie a iba 12 percent to pokladá za zlé. Pri tom Focus je hlavnoprúdové médium v Nemecku.