Diskusia

Denisa 05.09.2018, 14:19

Jedna vlastnosť

Ak by ste mali tú moc a mohli z ľudskej povahy odstrániť jednu jedinú vlastnosť, ktorá by to bola?  Bez ktorej ľudskej vlastnosti by podľa vás bol svet lepším miestom?

Diskusia

  • 1.

    Nadja 05.09.2018, 22:53

    Asi závisť.

    Možno ľahostajnosť. Ale tá zrejme vyplýva z iných problémov...

    Neviem, či sa to dá nazvať vlastnosťou, ale sme také, že strašne radi máme pravdu, veľmi radi vyhrávame... toto by som zmenila, aby sme vždy chceli pravdu spoznať bez ohladu na to, či je pre nás priaznivá alebo nie...

    • 2.

      Denisa 06.09.2018, 00:06

      @Nadja

      Zavust moze byt v urcitych pripadoch velmi ucinnou hnacou silou.


      Ak by si odstranila lahostajnost, nevadilo by ti, zeby sa do teba kazdy staral? 

      • 4.

        Nadja 06.09.2018, 06:10

        @Denisa

        Najväčšou hnacou silou je nenávisť, nie som si istá, či to teda preto je pozitívna vlastnosť :)

        ... To by mi troška vadilo, ale ďubať môžu aj ľudia, ktorým som ľahostajná, nie?

  • 3.

    majo 06.09.2018, 06:01

    Hlúposť, ale to asi nepôjde, asi to tak má byť.....spokojny.svg

    • 5.

      Nadja 06.09.2018, 06:12

      @majo

      Hlúposť je vlastne nedostatok vedomostí alebo skúseností, nie? No ale žiadny učený z neba nespadol...

      Učíme sa na vlastných chybách.

      • 9.

        Denisa 06.09.2018, 09:14

        @Nadja

        Asi zalezi na tom, kto ako slovo hlupost chape. Ppdla mna je hlupost prave to, ak sa clovek na svojich chybach poucit mevie, a to ani opakovane.

      • 14.

        majo 06.09.2018, 11:45

        @Nadja

        Hlúposť má širšie dimenzie  a nie je iba o nedostatku vedomostí to by bolo na dlhú debatu....ale ako som písal, nezmení sa to ani si nakoniec neviem predstaviť že všetci by konali iba múdro..........anjel.svg

  • 6.

    Igelit 06.09.2018, 06:56

    Rozhodne závisť, ako Nadja píše. Od závisti je odvodená chamtivosť, márnotratnosť, závislosť, arogancia a od nich je už len na krok utrpenie, hnev, nenávisť, beznádej a tak podobne. 

    Všetko však začína pri tom, že jeden má a druhý nie. 

    Sme takí inteligentní a pri tom takí hlúpi. 


    https://www.youtube.com/watch?v=meiU6TxysCg


    Bez závisti by to však nebolo tak, ako by si človek normálne predstavil, že by chudobný nezávidel bohatému, ale bohatí by vôbec neboli, lebo ich pahlnosť sa začína práve pri závisti. 

  • 8.

    Denisa 06.09.2018, 09:12

    Ja som skor za zakernost. 

  • 10.

    Denisa 06.09.2018, 09:17

    Hej, ked tak nad tym rozmyslam, ani domyslavost nie je zly adept na odstranenie.. kolko ludi si napr. domysla, ze im ini zavidia, alebo ze zavidia vo vseobecnosti vyplazeny-jazyk.svg

  • 13.

    majo 06.09.2018, 11:41

    Treba sa zmieriť s tým ako to, lebo inak to nebude ......Netreba si idealizovať niečo čo nezmeníme....

  • 15.

    Nadja 06.09.2018, 12:08

    Pri dlhšom a hlbšom skúmaní zistíme, že každá čo aj negatívna vlastnost má svoje pozitíva a naopak :)

    • 17.

      majo 10.09.2018, 12:47

      @Nadja

      Veď preto som napísal že všetko je ako má byť..........dobrá vlastnosť je počítať s tým a zlá idealizovať si situáciu......spokojny.svg