Diskusia

Igelit 25.08.2018, 11:48

Žijeme zlodejinu

Je 21. storočie, veda pokročila míľovými krokmi. To, čo robilo niekedy 1000 ľudí dnes vďaka technike zvláda 5. Tie prirovnania sú v každom odvetví iné a sú extrémne. 

Zarážajúce je, že človek v podstate pracuje stále rovnako, až nie viac. Dve zamestnania niesu ničím výnimočným. 350 odpracovaých hodín a človek má stále problém, ako vyžiť. 


Z zárobku na Slovesnku odvádza občan štátu 63 percent! 


https://www.cas.sk/clanok/732371/sokujuca-studia-o-mzdach-na-slovensku-z-vasho-platu-si-stat-berie-63/


Nekončí to daňou zo mzdy, sú tu dane, ktoré platíme neustále, pri každom prevode peňazí a výsledok je úchvatný. 


Pred sto rokmi vedci rátali, že dnes bude človek musieť pracovať 2 hodiny denne. 

Technické vybavenie tomu zodpovedá, tak v čom je problém? 


V parazitoch. 

Diskusia

  • 1.

    Arfaxad 25.08.2018, 19:37

    To, čo píšeš je cítiť hlavne u nás na slovensku, lebo tu máme veľa chamtivcov, ktorí sa chcú len nabaliť pre seba. Robil som v 90-tych rokoch u slovenského súkromníka, ktorý v roku 2000 časť svojho biznisu predal aj so zamestnancami (medzi ktorými som bol aj ja) inej väčšej firme. Tiež ju vlastnil iný slovenský súkromník z BA. Bol som svedkom zneužívania zamestnancov, preťažovanie, nadčasy bola samozrejmosť. Nízky plat. Keby nebolo nadčasov tak to bolo 12000 Sk + stravné lístky. (Podnájom som vtedy platil 7000 Sk.) ....Dnes robím v západnej firme vo svojom obore elektronika (konečne). Robím si len svoju robotu, žiadne preťažovanie, plat okolo 1000€.  Množstvo školení zdarma, bezpečnosť pri práci na prvom mieste, množstvo rehabilitačných programov, 13-ty a 14-ty plat, atď, atď... ....Problém je v etike, akú majú na západe a akú máme u nás. U nás sme boli dlho zatvorený za železnou oponou s vyprázdneným etickým cítením. Keď železná opona padla, bolo to ako keď padla ohrada z maštale a dobytok sa rozbehol von. S predstavou rýchleho zbohatnutia a života v rozprávke. Takú skreslenú predstavu majú a mali ľudia z post-komunistických krajín. Bude treba ešte niekoľko generácii, aby amorálna antihumanistická pliaga totalitného režimu a komunistickej ideológie vymrie z našej spoločnosti a priblížime sa konečne západu a jeho mentalite.

    • 2.

      Igelit 25.08.2018, 20:36

      @Arfaxad

      Pracoval som v 4 západných, svetoznámych firmách, v každej to bola nočná mora z úplne každého hľadiska. Dnes pracujem pre slováka a je to v poriadku. 

      Problém je v etike, akú majú na západe a akú máme u nás. 

      Takéto odvody majú +- všadce v kapitalistických krajinách. 

      Nerozumiem tomu, ak niekto rozpráva o nejakom pokrokovom a bohatom západe, keď sa tam človek všade podkína o bezdomovcov, alebo deravé cesty a chodníky. 

      Všade v kapitalistických krajinách, ako aj na Slovensku sú bohatí a bohatstvo, ale to bohatstvo má odvrátenú stranu a to chudobu. Veľkú chudobu. 

      Potrvá ešte pár generácii, kým ľudia pochopia, že kapitalizmus je iba prezlečený feudalizmus a pošlú tento primitivizmus raz a navždy do smutných dejín. 

  • 6.

    Denisa 26.08.2018, 11:13

    Nie som si istá, či je až také dobré, k ľudia nebudú musieť pracovať. Nuda plodí kreativitu, ale aj násilie. 

    • 7.

      Igelit 26.08.2018, 11:27

      @Denisa

      Stačí sa pozrieť na cudzopasné krajiny. Tam, kde bolo sústredené bohatstvo a ludia sa nemuseli starať o základné potreby svojho života, tam vždy prekvitalo umenie a vynaliezavosť. Voľný čas dáva človeku priestor pre samovzdelávanie a sebazdokonalovanie. Ak sa pozrieme aj na skupinu ľudí, ktorí končia na ulici dobrovolne, je to pochypiteľné, aj ja mám Často také chuter a to len z toho dôvodu, že sa mi chce zvracaŤ z toho systému a radšej nerobiť, ako robiť na zhovadilé, zakomplexované zrúdy.