Diskusia

Denisa 22.08.2018, 12:47

Na slovách záleží

"Na sídlisku Juh v Poprade chcel obyvateľ paneláku odrezať lano, na ktorom visel pracovník. Ten opravoval diletačné špáry a pád z 12. poschodia by pravdepodobne neprežil. Polícia už Popradčana obvinila z prečinu nebezpečné vyhrážanie a čaká ho súd.


Obyvatelia panelákov oslovujú Pavla z okien, keď opravuje dilatačné špáry. Keď tak raz visel na 12. poschodí, otvorilo sa okno a nahnevaný muž sa mu začal vyhrážať. "Taký rozčúlený chlap mi začal nadávať. Svoju plejádu nadávok ukončil tým, že mi odreže šnúry, na ktorých som visel," uviedol Pavol, ktorý v tej chvíli visel asi 30 metrov nad zemou. Pád by mal fatálne následky.

Už počas mužových vyhrážok preto prerušil prácu a začal sa posúvať dole. "Keď som zišiel na zem, tak som si vydýchol a zavolal som policajtov, nech si s ním robia poriadky," dodal Pavol."


Zdroj


Na slovách záleží. Nie len na tých, ktoré sú povedané, ale aj na tých, ktoré sú napísané, hoci aj anonymne. Každý je zodpovedný za to, čo zo seba vyprodukuje. 


Muž z článku vyššie bol obvinený z trestného činu nebezpečného vyhrážania. 

Diskusia

  • 1.

    Igelit 22.08.2018, 15:21

    Nedbám, pokiaľ platia rovnaké metre, čo neplatia. 

    • 2.

      Denisa 22.08.2018, 16:51

      @Igelit

      ako to myslis?

      • 3.

        Igelit 22.08.2018, 19:41

        @Denisa

        Tak, ako som to napísal. Čo je dovolené "bohom", nieje dovolené "volom". 

        Napríklad ako som spomínal Danka, ako sa vyhrážal, že zruší politickú stranu ĽSNS. To je výhražka, ktorej naplnenie by znamenalo obmedzovanie slobody a sebaurčenia, ako aj odňatie práva voliť toho, koho chcú viac ako 10 percentám voličov. To nieje nebezpečné vyhrážanie, ktorého naplnenie by znamenalo totalitné praktiky?! Jasné že je, ale Danko alias generátor náhodných slov, alias kandidát viet sa len smeje... 

        • 4.

          Denisa 22.08.2018, 20:12

          @Igelit

          To nie je nebezpecne vyhrazanie, iba vyhrazanie..

          • 6.

            Igelit 22.08.2018, 20:31

            @Denisa

            Tak podľa teba totalita nieje nebezpečná, no dobre teda. okaty.svg

            • 8.

              Denisa 22.08.2018, 21:35

              @Igelit

              Nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nepovedala. 
              Nebezpečné vyhrážanie je pojem definovaný v trestnom zákone.


              "Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok." 



              • 9.

                Igelit 22.08.2018, 21:53

                @Denisa

                Diktatúra myslím je ťažká újma vzbudzujúca dôvodnú obavu.... 


                "alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok."


        • 5.

          Denisa 22.08.2018, 20:18

          @Igelit

          Aj ked suhlasim, ze Danko je kapitola sama o sebe...  facepalm.svg

  • 14.

    Arfaxad 24.08.2018, 23:47

    Tuším, že kedysi si spomínala na diskusnom fóre, že si na niekoho tamojšieho podala trestne oznámenie. Môžem vedieť, kto to bol? (Niekto vtedy hádal, že fajer, ale ty si povedala, že nie on)

    • 15.

      Denisa 24.08.2018, 23:53

      @Arfaxad

      Kedysi tam chodil dubak so slaboduchou. Podala som TO nanho. Po tom, ako sa jej verejne vyhrazal, ze ju zabije. 

      • 16.

        Arfaxad 24.08.2018, 23:59

        @Denisa

        Ak poznal jej adresu, tak to bolo naozaj zle. Predpokladám, že dostal minimálne pokutu a musel sa jej  verejne ospravedlniť.

        • 17.

          Denisa 25.08.2018, 00:10

          @Arfaxad

          To bolo na paragraf, nie na pokutu.. a aj to bolo klasifikovane ako trestny cin. Len slaboducha (ktora mi predtym o nom poslala sama info/udaje, aby som to TO mohla podat), tak zazmätkovala a vykluckovala z toho. (Alebo to bolo cele od zaciatku iba komedia).


          Tento trestny cin (nebezpecne vyhrazanie) je charakteristicky v tom, ze so stihanim musi suhlasit dotknuta osoba. Ak si to rozmysli (jej pripad), tak je stihanie zastavene. To bol aj tento pripad.

  • 18.

    Denisa 25.08.2018, 00:12

    Idem spat.. dobru :)