Diskusia

tomas12345 03.07.2020, 16:16

Kam pojdu male deti ked zomru ?

Kam pojdu novonarodenci ked zomru ? Do neba ci do pekla ?

Diskusia

 • 1.

  Photon 03.07.2020, 16:51

  Do neba.

  Mt 18:10

  Dajte si pozor, aby ste neopovrhli ani jedným z týchto maličkých. Lebo vám hovorím, že ich anjeli v nebi ustavične hľadia na tvár môjho Otca, ktorý je na nebesiach.

 • 2.

  tomas12345 03.07.2020, 18:14

  "Maličkí" nepredstavujú novonarodencov a malé deti, ved v Mt 18:6 sa píše :


  "Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo VERIA vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny."


  Malé deti a novonarodenci predsa ešte nemožu veriť v Ježiša. 

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ak všetci novonarodenci pojdu do neba, v čom je to spravodlivé, že niekto kto nevykonal žiaden dobrý skutok a ani neuveril pojde automaticky  do neba, a   to len  preto,  že je malé nevedomé dieťa? 


  Rim 2:9-11

  9 Súženie a úzkosť doľahnú na každého človeka, ktorý pácha zlo, najprv na Žida, potom na Gréka, Rim 2, 9 10 ale sláva, česť a pokoj čakajú každého, kto koná dobro, najprv Žida, potom Gréka. 11 Veď Boh nikomu NENADRZA.


  Boh  teda nikomu nenadrža, a to platí vo veciach, ktoré su neovplyvnitelne, a  teda to či je človek žid alebo Grék, či je biely alebo čierny, či zomrel v detskom veku alebo v dospelosti, atd.

  • 3.

   Photon 03.07.2020, 19:04

   @tomas12345

   Vtedy mu priniesli dieťatká, aby na ne vzkladal ruky a modlil sa nad nimi, a učeníci im dohovárali za to. Ale Ježiš povedal: Nechajte dieťatká a nebráňte im prijsť ku mne, lebo takých je nebeské kráľovstvo. (Mt 19.13-14)

   • 4.

    tomas12345 03.07.2020, 19:37

    @Photon

    Prečo sa potom v Písme  píše  že Boh nikomu nenadrža ? Ak teda novonarodenci len preto že sú nemluvnatá pojdu do neba, potom  je to nadržanie a je  to v rozpore  s Písmom.


    1Kor 14:20 - Bratia, nebuďte deti zmýšľaním, iba v zlobe buďte ako maličkí, ale v zmýšľaní buďte dospelí.

    Mt 18:1-41 V tú hodinu pristúpili k Ježišovi učeníci a pýtali sa: „Kto je podľa teba najväčší v nebeskom kráľovstve?“ 2On zavolal k sebe dieťa, postavil ho medzi nich a povedal: „Veru, hovorím vám: Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva. 4 Kto sa teda poníži ako toto dieťa, ten je najväčší v nebeskom kráľovstve.

    Ked teda Ježiš povedal že detom patrí nebeské kráľovstvo, mal na mysli to, že do nebeského kráľovstva vstúpia tí, čo budú vlastnostami ako deti - v zlobe, v nevinnosti, uponíženosti.

    • 5.

     Photon 03.07.2020, 21:20

     @tomas12345

     Zase sa snažíš za Krista rozhodovať čo mal na mysli? Ty sa toho krútenia asi nevzdáš. Text je jasný: "priniesli dieťatká, aby na ne vzkladal ruky a modlil sa nad nimi.....Nechajte dieťatká a nebráňte im prijsť ku mne". Bodka. Keby si poznal písmo vedel by si, že existuje istý vek, do ktorého dieťa nedokáže zavrhnúť zlé a vyvoliť dobré. Nevie to rozlíšiť. (Iz 7,16) Bolo by hlúpe odsúdiť niekoho za to, čo ešte nevedel rozlíšiť.

     • 6.

      tomas12345 03.07.2020, 21:50

      @Photon

      "Zase sa snažíš za Krista rozhodovať čo mal na mysli? Ty sa toho krútenia asi nevzdáš."


      Pokial si s i nevšimol,si to ty, kto sa tuhrána vykladača Zákona, ja  len  kopírujem názory tých, ktorí boli Bohom zvolený za biskupov.


      "Text je jasný: "priniesli dieťatká, aby na ne vzkladal ruky a modlil sa nad nimi.....Nechajte dieťatká a nebráňte im prijsť ku mne". Bodka."


      Však to je  pravda, že nemáme nikomu brániť íst ku Kristovi, a teda ani malým detom. Avšak Boh NIKOMU nenadržiava,  takže malé deti nemožu byť automaticky spasené, len preto že sú malé deti, to je nielen  protibiblické ale i nespravodlivé.Bodka.


      "Bodka. Keby si poznal písmo vedel by si, že existuje istý vek, do ktorého dieťa nedokáže zavrhnúť zlé a vyvoliť dobré. Nevie to rozlíšiť. (Iz 7,16) Bolo by hlúpe odsúdiť niekoho za to, čo ešte nevedel rozlíšiť."


      Rovnako tak je hlúpe posielať do neba dieťa len preto, že nevie rozlišovať medzi dobrým a zlým. Po správnosti teda Boh vie, akoby sa to dieta v budúcnosti rozhodlo, či by nasledovalo Boha alebo nie, a podla toho ho bude  súdiť. Toto je logické vysvetlenie, korenšpondujúce s Písmom.


      • 7.

       Photon 03.07.2020, 22:08

       @tomas12345

       Opakujem: "Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna. Ak ide niekto k vám a nenesie toho učenia, neprijímajte ho do domu ani ho nepozdravujte.  Lebo ten, kto ho pozdravuje, účastní sa jeho zlých skutkov." (2Ján 9-11)
       ...kopírovať názory takýchto ľudí je teda dobré na 2 veci.

       Ešte raz:
       A donášali mu dieťatká, aby sa ich dotýkal. Ale učeníci dohovárali tým, ktorí ich donášali. (pozn.: čiže sa zjavne jednalo o deti) No, keď to videl Ježiš, nemile to niesol a povedal im: Nechajte dieťatká ísť ku mne a nebráňte im, LEBO TAKÝCH JE KRÁĽOVSTVO BOŽIE. (Mk 10,13-14)

       "takže malé deti nemožu byť automaticky spasené, len preto že sú malé deti, to je nielen  protibiblické ale i nespravodlivé.Bodka"
       ...Tvoje výmysly nikoho nezaujímajú.

       "Rovnako tak je hlúpe posielať do neba dieťa len preto, že nevie rozlišovať medzi dobrým a zlým. Po správnosti teda Boh vie, akoby sa to dieta v budúcnosti rozhodlo, či by nasledovalo Boha alebo nie, a podla toho ho bude  súdiť. Toto je logické vysvetlenie, korenšpondujúce s Písmom."

       "....lebo takých je kráľovstvo Božie"  (Mk 10,14), bodka.
       .....Tvoje filozofovanie okolo toho + všelijaké výmysly sú celkom nepodstatné.

       • 8.

        tomas12345 03.07.2020, 22:15

        @Photon

        "Opakujem: "Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna. Ak ide niekto k vám a nenesie toho učenia, neprijímajte ho do domu ani ho nepozdravujte. Lebo ten, kto ho pozdravuje, účastní sa jeho zlých skutkov." (2Ján 9-11)

        ...kopírovať názory takýchto ľudí je teda dobré na 2 veci. "


        Znova opakujem,  ty nerozhoduješ  kto správne vykladá Bibliu a kto nie,  si  len obyčajný čitatel Biblie,  a je to teda  rovnako ako keby sa teraz Jožko Mrkvička z Hornej Dolnej začal pasovať za Božieho vykladača Písma, ved je to  smiesne. 


        "Ešte raz:

        A donášali mu dieťatká, aby sa ich dotýkal. Ale učeníci dohovárali tým, ktorí ich donášali. (pozn.: čiže sa zjavne jednalo o deti) No, keď to videl Ježiš, nemile to niesol a povedal im: Nechajte dieťatká ísť ku mne a nebráňte im, LEBO TAKÝCH JE KRÁĽOVSTVO BOŽIE. (Mk 10,13-14) "


        Takých ktorí majú vlastnosti ako deti, typu nevinnosť,bezbrannosť, atd. Opakujem, zas a znovu, Boh NIKOMU nenadržiava. Takže neklam že malé deti sú výnimka, a im nadržiava.  Bodka.zmurkajuci.svg


        • 9.

         Photon 03.07.2020, 22:46

         @tomas12345

         Nie každý je nedospelý ako ty, ktorý sa potrebuje držať mamičkinej sukne a hľadať niekoho, kto bude za neho rozmýšľať. Boh hovoril a hovorí k ľuďom zrozumiteľne. Tak, aby každý rozumel. Môžeš si za to sám, že si si nechal spraviť Brainwashing


         "LEBO TAKÝCH JE KRÁĽOVSTVO BOŽIE"

         Môžeš sa aj na hlavu postaviť, dupotať nožičkami, rumázgať.... Z biblie to nevymažeš. zmurkajuci-smejo.svg

         • 10.

          tomas12345 03.07.2020, 23:03

          @Photon

          "Boh hovoril a hovorí k ľuďom zrozumiteľne. Tak, aby každý rozumel."


          A práve preto existuje tisícka protestantskych denominacii, každá s iným výkladom Biblie, pretože Biblia je tá najzrozumitelnejsia kniha pre obyčajný ľud.... smejo.svg smejo.svg spokojny.svg


          "LEBO TAKÝCH JE KRÁĽOVSTVO BOŽIE"


          Lebo tych, ktorí budú mať detské vlastnosti. 


          "BOH NIKOMU NENADRZA"


          Tento verš nevymazes ani keď sa o to budeš akokolvek pokúšať zmurk.svg
          • 11.

           Photon 04.07.2020, 09:30

           @tomas12345

           Čo majú denominácie s faktom, že Boh hovorí zrozumiteľne? Kte nechce počuť, vymyslí si kdejaké herézie, ktoré potom vkladá do bibie ako ty. Takmer vždy sú v tom nejaké osobné, prípadne emocionálne dôvody. Potom slepá poslušnosť vodcov  bez ohľadu na to, či sa držia evanjélia, ktoré hlásal Pavol. Atď.... Nie je to v tom, že by sa Bohu a jeho slovu nedalo rozumieť. Vždy je to hriech, ktorý bráni človeku akceptovať tvrdú realitu Božej vôle. Kristus to popísal jasne:
           Ján 3,19-21
           "Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé. Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené. Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu."
           ....preto vznikajú falošné učenia, lebo ľudia si nechcú čestne priznať svoj problém a prísť s ním pred Boha, aby im na ten problém posvietil. .....Väčšina biblie je písaná zrozumiteľne a jasne. Dô podstatné je v nej vajdrené jasne a nepotrebuje výklad. Zopár menej dôležitých vecí výklad potrebuje. V tom sa môžu rôzne učenia líšiť. Medzi katolíkmi je to rovnaké (napr uctievanie Ježišovej tváre a podobne, ako sme už spomínali). Aj mariánsky kult rozdeľuje RKC na X frakcii. Atď...

           Výrok "lebo takých je kráľovstvo nebeské" nie je adresovaný "detským vlastnostiam" ale deťom, ktoré fyzicky prinášali ku Kristovi.
           ....Nie je to nadŕžanie. Tie deti ešte nespáchali nič zlé, za čo by im mal Boh nadŕžať. (Iz 7,16)

           • 12.

            tomas12345 04.07.2020, 16:41

            @Photon

            1)

            "....Čomu nerozumieš? Peter učil žiť druhých to, čo sám nežil. Už to nebolo a nie je nutné žiť. Jednalo sa o pokrm. (Gal 2,12) V NZ to už nie je nutné rozlišovať. "

            12 Kým neprišli niektorí od Jakuba, jedával s pohanmi. Ale keď prišli, ODTAHOVAL SA A  ODDELOVAL, lebo sa bál tých, čo boli z obriezky. Gal 2, 12 13 A s ním sa PRETVAROVALI aj ostatní Židia, takže sa dal aj Barnabáš strhnúť ich pokrytectvom. 


            Vobec nič tu nehovorí o tom, že by Peter nútil pohanov jesť nejaké pokrmy, hovorí sa tu len o tom že sa Peter od pohanov odtahoval a oddeloval, (pretvaroval sa) ked  prišli židia. Za toto si Peter vyslúžil pokarhanie, nie za jedlo.

            2) "Tvoje výmysly o Petrových nástupcoch tu ale vôbec nikoho nezaujímajú. Tie sú celkom irelevantné."


            Ukázal som ty že Peter Ježišov príkaz nesplnil, a preto ho museli splniť jeho nástupcovia. Bud to skús nejako vysvetliť že sa mýlim, alebo ked nevieš na  to  normálne protiargumentovať tak si to aspon priznaj, a neoznačuj to za výmysly.


            3) "A ešte sem miešaš dopytovanie sa mŕtvych, tekt ktorý si sa tiež snažil prekrútiť. Skrátka dopytovanie sa mŕtvych je Bohu ohavnosťou. Čomu z toho nerozumieš?"


            Len som poukázal na to, že v prípade veršu ktorí priamo spomína len Petra, vykladáš ten  verš priamo, ale v prípade že Písmo priamo spomína len  zákaz vypytovania sa mrtvych, tak tento verš odrazu začneš vykladať už všeobecne, a okrem vypytovania spájaš zákaz VSETKEHO spojeného s mrtvymi. 

            4) "Základ už bol postavený, netreba ho znovu stavať. Čomu z toho nerozumieš? "


            Netreba, ved RKC ani nový základ nestavia, stavia len na tom čo sa nachádzalo v ústnej a písomnej tradícii.


            5) "Peter je skala, nie jeho nástupcovia."


            Peter je skala, a na tejto skale bude  postavená Ježišova cirkev (nástupcovia). Ježišova cirkev nebude postavená na fotonovi, Lutherovi, a iných protestantov, ale na Petrovi, a on založil Rímsku cirkev, bol tam biskupom a ustanovil svojich následovníkov.


            6)  "A okrem toho aj o Petrovi platí čo Pavol povedal: 

            Gal 1,8

            Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!

             Takže väčšiu prioritu má vždy Božie Slovo (evanjelium) než autorita nejakého apoštola.

            Takže žiadne prvesntvo autority neexistuje. Na prvom mieste je evanjelium."


            Ako može anjel z neba hlásať iné evanjelium ? To  je nemožné, pretože anjeli patria Bohu. A rovnako tak ani apoštoli nemožu hlásať falošne evanjelium, ved je napísané :

            Evanjelium podľa Lukáša 10:16

                Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal.“


            A teda tu je ukázaná autorita apoštolov, a ich máme počúvať, a nie Fotona, nie Luthera, nie protestantov, ale apoštolov a tým, ktorým oni zverili moc - "starším", ktorých ustanovili apoštoli.

            7) "O žiadnych nástupcoch Kristus nikde nehovoril."


            Ak neexistujú apoštolskí nástupcovia, potom by  to vyzeralo tak, že apoštoli ústne ohlásia evanjelium medzi obyčajný ľud, neskor napíšu listy,a poberú sa preč, a nikoho po sebe neustanovia. Lenže Písmo píše o niečom inom. Apoštoli založili cirkvi, ustanovili v nich "starších" a týchto "starších" vyučovali (napríklad Pavol Timoteja, Títa) a týmto "starším" dali moc "pásť" Božie stádo. Ciže toto sú apoštolskí nástupcovia.


            "Nie je totiž nikde napísané, že nástupcovia sa nemôžu odkloniť od čistoty evanjelia. Ba práve naopak. Už Pavol predpovedal, že sa to stane. A stalo sa to. Tak vznikla RKC. Prekrútené evanjelium. (viď Gal 1,8) "


            Pavol povedal len "keby vám niekto hlásal" je  to len teoretická situácia, ale nikde sa nepíše že takáto situácia nastane. 


            • 13.

             Photon 06.07.2020, 15:18

             @tomas12345

             Pavol predsa jasne vo verši 14 napísal, že: "nútil pohanov prijať židovský spôsob života" (Gal 2,14b) Tým učil. Jednalo sa o jedlo ("jedal spolu s pohanmi" v.12) -Radšej si vymysli, že ten verš treba inak vykladať, než hrať sa na slepého. :)

             To, čo si ty povedal je celkom nepodstatné. Na tvoje výmysly nereagujem. V biblii nikde nie je napísané, že " Peter Ježišov príkaz nesplnil, a preto ho museli splniť jeho nástupcovia". Ani tomu nič nenasvedčuje.

             Oba verše hovoria priamo a nevyžadujú výklad. Skrátka nemáš sa dopytovať na niečo mŕtvych. Jediný, kto sa tu pokúša o akési "výklady" si ty. V skutočnosti sa ale nejedná o výklady, ale prekrucovanie textov a inkonzistentné mixovanie kontextov z úple iných textov. To je celé, čo dokážeš, keď narazíš na nepríjemný text, ktorý RKC usvedčuje z bludu.

              RKC už dávno nestojí na základoch apoštolov. Telesné nástupníctvo je pred Bohom nepodstatné. Na základoch apoštolov stojí ten, kto zostáva v učení apoštolov. A to vy rozhodne nieste. Tá vaša ústna a písomná tradícia je v mnohom v rozpore s učením apoštolov. Preto na ich základoch už dávno nestojíte. Tak isto ako vy aj farizeji sa domnievali, že stoja na základoch Abraháma. A čo im na to povedal Kristus?:
             Ján 8,39
             Odpovedali a riekli mu: Naším otcom je Abrahám. Na to im povedal Ježiš: Keby ste boli deťmi Abrahámovými, robili by ste skutky Abrahámove
             ...Tak isto vy: Keby ste boli deťmi Petrovými, robili by ste skutky Petrove.

             Ježišova cirkev nie sú nástupcovia Petra. Kde na také nezmysly chodíš. Na to už nemá zmysel ani reagovať.

             Môžeš trucovať a dupotať nožičkami koľko chceš. Text pripúšťa jasne, že je to možné.  Aj anjel z neba a apoštol mohol/môže hlásať iné evanjelium. (A okrem toho nebá sú minimálne tri (2Kor 12:2))

             "Evanjelium podľa Lukáša 10:16
                 Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal.“"

             .....Hovoril to 12-tim apoštolom, medzi ktorými bol aj Judáš. Budeš teda poslúchať aj Judáša a brať si z neho príklad? Takže znovu: "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!" A to sa stalo tým údajným "nástupcom" Petra. Začali hlásať iné evanjelium.

             Apoštolom je každý, koho Boh povolá za apoštola (1Kor 12:28). Boh si povoláva apoštolov do dnes.

             Apoštolskí nástupcovia neexistujú. Boh si povoláva apoštolov, prorokov, učiteľov, atď... Rovnako tak to bolo aj so sudcami v starom zákone. Žiadne nástupníctvo tam nefungovalo. ....Apoštolovia samozrejme ustanovovali starších. Nikde však nie je vyslovené, aby oni po sebe ustanovili ďalších starších, atď.... Boli to len dozorcovia (episkopos), ktorí  dohliadalina čistotu učenia a života. Ovce sa však pásli slobodne.

             Ak Pavol povedal "keby vám niekto hlásal" tým jasne pripúšťa, že je to možné. Dokonca vieme o anjeloch, "ktorí nezachovali svojho kniežatstva, ale opustili svoj vlastný príbytok" (Júd 1:6); veriaci budú súdiť anjelov (1Kor 6:3); atď.... Takže žiadna teoretická možnosť. Teoretizuješ tu len ty, aby si silou-mocou presadil bludy rímskokatolíckej cirkvi aj za cenu škrtania a prekrúcania biblických textov.


             • 15.

              tomas12345 06.07.2020, 20:20

              @Photon

              1) !Pavol predsa jasne vo verši 14 napísal, že: "nútil pohanov prijať židovský spôsob života" (Gal 2,14b) Tým učil. Jednalo sa o jedlo ("jedal spolu s pohanmi" v.12) -Radšej si vymysli, že ten verš "

              Pavol Petra nepokarhal za to že nútil pohanov žiť židovsky, ale za to že sa Peter odtahoval od pohanov ked prišli židia. 


              „Keď ty, Žid, žiješ pohansky, a nie po židovsky, ako to, že nútiš pohanov žiť po židovsky?!“


              Pavol tu teda vyčíta Petrovi že žil pohansky, a nie židovsky, a to teda znamená že žit židovsky je v poriadku.


              2)

              "V biblii nikde nie je napísané, že " Peter Ježišov príkaz nesplnil, a preto ho museli splniť jeho nástupcovia". Ani tomu nič nenasvedčuje."


              Ano, nič tomu nenasvedčuje, za predpokladu že vykladač má dedukciu na úrovni žiaka materskej školy. Poznáš Bibliu, a vieš že Peter nebol jediným pastierom, a nebol jediným kto pásol Ježišove ovce, ale pásol len NIEKTORE ovce a teda Ježišov príkaz o pasení VSETKYCH oviec nesplnil. Ibaže by to zariadil tak, že po sebe ustanovil svojich nasledovníkov, ktorí toto splnili.

              3) "Oba verše hovoria priamo a nevyžadujú výklad. Skrátka nemáš sa dopytovať na niečo mŕtvych."


              Hovorí sa tam len o vypytovaní sa mrtvych na pravdu, a nie prosenie mrtvych o orodovanie, a to je ROZDIEL.               4) "Tá vaša ústna a písomná tradícia je v mnohom v rozpore s učením apoštolov. Preto na ich základoch už dávno nestojíte. Tak isto ako vy aj farizeji sa domnievali, že stoja na základoch Abraháma. A čo im na to povedal Kristus?: 

              Ján 8,39

              Odpovedali a riekli mu: Naším otcom je Abrahám. Na to im povedal Ježiš: Keby ste boli deťmi Abrahámovými, robili by ste skutky Abrahámove

              ...Tak isto vy: Keby ste boli deťmi Petrovými, robili by ste skutky Petrove. "


              Tak za prvé, ty nerozhoduješ o tom či RKC dodržiava alebo nedodržiava Biblické Zákony, a za druhé, farizeji neboli Bohom ustanovení ako pastieri Božieho stáda. Farizeji sa objavili na scéne dakedy v 4 storočí pred Kristom, a Písmo o nich nikde nehovorilo ako o nejakých nástupcov, a tobož neomylnych. Farizeji boli teda samozvaní "nástupcovia". Lenže u katolíckej cirkvi je to inak, pretože o nej Písmo jasne hovorí ako o nástupcoch apoštolov, a Ježiš o nich povedal že ich brány Hádesu nepremožu, a že s nimi bude až do skončenia sveta. Ježiš sa teda osobne zaručil, že ich neopustí a teda neupadnú do bludu.

              5) "Ježišova cirkev nie sú nástupcovia Petra. Kde na také nezmysly chodíš. Na to už nemá zmysel ani reagovať. "


              Verše si dostal.

              6) "Môžeš trucovať a dupotať nožičkami koľko chceš. Text pripúšťa jasne, že je to možné. Aj anjel z neba a apoštol mohol/môže hlásať iné evanjelium. (A okrem toho nebá sú minimálne tri (2Kor 12:2)) "


              Ako meníš svoje výpovede. Predtým si hovoril že z textu jasne vyplýva že taká situácia nastane, a ked som ta usvedčil z bludu, tak odrazu si zmenil retoriku, a už len pripustaš "že je to možné, že taká situácia može nastať".

              7)  ".....Hovoril to 12-tim apoštolom, medzi ktorými bol aj Judáš. Budeš teda poslúchať aj Judáša a brať si z neho príklad?"


              Boh to povedal jasne, kto vás počúva, mna počúva. A teda ked počúvame apoštolov, počúvame Boha. Judáš bol zavrhnutý, takže ho počúvať netreba.


              A k veršu, "ak by sme vám my, alebo anjel z neba, hlásali iné evanjelium.... nech je prekliaty."


              Ak by aj takáto situácia čisto teoreticky nastala ( o čom však Biblia naisto nehovorí že nastane), potom prekliaty bude ten apoštolov ktorý nesprávne evanjelium ohlasoval, a nie ľud. Píše sa tam jasne "nech je prekliaty" a nie "nech je prekliaty on a tí čo ho počúvajú".

               

              8)  "Apoštolom je každý, koho Boh povolá za apoštola (1Kor 12:28). Boh si povoláva apoštolov do dnes."


              "28 A v Cirkvi Boh niektorých ustanovil po prvé za apoštolov, po druhé za prorokov, po tretie za učiteľov, potom sú zázraky, ďalej dary uzdravovať, pomáhať, viesť, dar rozličných jazykov. 1Kor 12, 28"


              Ano, NIEKTORYCH za apoštolov. To len potvrdzuje že apoštolský úrad je dedičný - dostali ho biskupovia a ktorí sa tým stali pravými apoštolmi.

              9) "....Apoštolovia samozrejme ustanovovali starších. Nikde však nie je vyslovené, aby oni po sebe ustanovili ďalších starších, atď...."


              RIadne prekrúcaš. Ak chceš takýmto sposobom vykladať Písmo, potom musíš  tiež uznať že Pavlove rady Korintanom sa týkali a boli určené výlučne Korintanom, a NIKOMU inému, a ani žiadnej inej generácii, pretože Pavol písal svoje listy výlučne Korintanom, a nikde sa v nich nezmienuje že tie listy a príkazy v nich majú platiť aj pre nasledujúce generácie Korintanov a pre niekoho iného ako boli Korintania. 


              Rovnako tak ked Písmo označuje veriacich královske knazstvo, týka sa to len tých veriacich ktorým bol tento list určený, a NIKOHO ineho, pretože Písmo nehovorí že královske knazstvo predstavuju aj ostatné generácie. A takto by sa dalo pokračovať. Takýmto tvojim výkladom by sme teda mohli prekrútiť celú Bilbiu.


              Ked je teda v Novom Zákone nejaký príkaz, alebo nariadenie, tak je toto nariadenie trvalé, a týka sa to všetky generácie. A ked sa teda v NZ píše o biskupov a starších, ako o štruktúre cirkvi, tak táto štruktúra cirkvi je trvale platná.


              Z historie vieme že neprerušená seria biskupov existovala aj v čase Klementa Rímskeho, ktorý o biskupoch písal. A to bolo niekedy v roku 102. Prví biskupovia boli ustanovení apoštolmi krátko po Ježišovom zmrtvychstaní, niekedy v roku 35-40, a do roku 102 sa týchto biskupov medzi sebou vystriedalo viacero, a stále to fungovalo, a ani neskorší autori Biblie nikdy nikde túto neprerušenú postupnosť biskupov neodsúdili, ako niečo čo je nebiblické.


              Biskup sa stal vložením rúk apoštolov, (vysviacka), Pavol takto ustanovil za biskupa Timoteja, a Timotejovi tiež povedal aby aj on vkladal ruky na ostatných a zveroval učenie spolahlivým ľudom, ktorí budú schopni učiť aj iných (biskupi) 2 Tim 2:2


              "Dokonca vieme o anjeloch, "ktorí nezachovali svojho kniežatstva, ale opustili svoj vlastný príbytok" (Júd 1:6); veriaci budú súdiť anjelov (1Kor 6:3); atď.... Takže žiadna teoretická možnosť."


              To že niektorí anjeli niekedy zhrešili, neznamená že sa tak stane aj v budúcnosti.

              • 17.

               Photon 07.07.2020, 01:24

               @tomas12345

               Pavol to spomenul ako vec, ktorú Peter nemal robiť. "Ak ty, súc Žid, žiješ pohansky a nie židovsky, prečo potom nútiš pohanov prijať židovský spôsob života?" =nemal pohanov nútiť prijať židovský spôsob života. Čiže špatne učil. To máš  také vážne problémy rozumieť tak jednoduchému textu?

               Tvoje dedukcie = výmysly nikoho nezaujímajú. Máš ako nedospelý ešte bujnú fantáziu. ....Peter si plnil svoju úlohu dobre. Rovnako Pavol, ktorý o tom píše:
               Gal 2,6-9
               "Boh nenadŕža nijakému človeku -, tí teda, čo niečo znamenali, nič iné mi nepridali, ale naopak, keď videli, že mne je zverené evanjelium pre neobrezaných, tak ako Petrovi pre obrezaných - veď ten, ktorý pomáhal Petrovi v apoštoláte medzi obrezanými, pomáhal aj mne medzi pohanmi -, a keď poznali milosť, ktorú som dostal, Jakub, Kéfas a Ján, ktorých pokladali za stĺpy, podali mne a Barnabášovi pravicu na znak spoločenstva, že my pôjdeme medzi pohanov a oni medzi obrezaných."
               ....nikde sa nepíše, že Peter mal pásť všetky ovce ktoré kedy Boh povolá.
               Ján 21,15
               " Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky."
               ....väčšmi ako títo... Kto boli tí "títo"? Zvyšní učeníci ktorí tam stáli. Čiže text hovorí o učeníkoch. Nespomína, že by Peter mal pásť všetkých na svete. (Vy katolíci sa čosi navymýšĺate bludov a naprekrúcate textov.) :)

               Dt 18,11
               Roháček
               ani bosorák ani dopytujúci sa vešteckého ducha ani vedomec alebo taký, ktorý by sa pýtal mŕtvych.
               Jeruzalemská biblia
               ani kto by sa radil s veštcom, ani vyvolávač duchov, ani vedomec, ani kto by sa vypytoval mŕtvych.
               Český rabínský preklad
               ani zapřisahač duchů, ani kdo se dotazuje vyvolavačů (mrtvých), ani znalec (osudu), ani kdo vyhledává mrtvých.
               Český štúdijný preklad
               ani zaklínač ani ten, kdo se doptává ducha zemřelého, ani věštec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých.
               ......Čiže nemáš sa pýtať mŕtvych na čokoľvek a ani ich kôli čomukoľvek vyhľadávať.

               Ja veru o tom nerozhodujem, že nedodržujete Božie zákony. O tom ste rozhodli vy a vaše skutky, ktoré vás jasne usvedčujú.
               ...Rovnako písmo nikde nehovorí o nástupcoch Petra ani apoštolov. Ustanovenie starších nie je nástupníctvo ani sa nikde nepíše o nejakom pokračovaní akejsi línie do budúcnosti. To všetko ste si vymysleli, aby ste mohli balamútiť ľudí.

               Dostal som len tvoje výmysly, nie verše. Biblia nepozná nič také ako "nástupcovia Petra". Všetko si si to len vymyslel. (A zopár veršov, ktoré si sa neúspešne pokúšal prekrúcať.)

               Platí oboje, len ty zas nevieš čítať a hlavne máš problém s porozumením i celkom jednoduchým textom. Pavol hovoril o sebe ako o možnosti, že aj keby on začal hlásať niečo iné, nech je prekliaty. Našťastie sa tak v prípade Pavla nestalo. Tá možnosť tam však existovala, preto o nej písal. Do budúcnosti sa to však stalo - a hneď niekoľko krát. Napr. prišiel anjel a zvestoval ľuďom bludy viď Islam, Mormoni, katolíci,.... A takisto sa splnilo, že tzv "nástupcovia Petra" odišli do bludov a začali zvestovať cudzie evanielum obohatené o mariánsky kult, modly a ďalšie hriechy ťažkého kalibru.

               Áno, Judáš bol zavrhnutý, pretože nezotrval v Kristovom učení. Nezáležalo totiž na jeho vyvolení za apoštola. A toto isté treba spraviť s každým "vyvoleným", kto odpadol od evanjelia. Napríklad s pápežmi.

               "....potom prekliaty bude ten apoštolov ktorý nesprávne evanjelium ohlasoval, a nie ľud. Píše sa tam jasne "nech je prekliaty" a nie "nech je prekliaty on a tí čo ho počúvajú""
               Opakujem oznam:
               2 Ján 9-11
               Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna. Ak ide niekto k vám a nenesie toho učenia, neprijímajte ho do domu ani ho nepozdravujte. Lebo ten, kto ho pozdravuje, účastní sa jeho zlých skutkov.
               ....Čiže hriech takého bludára padá na hlavu aj tých, ktorí ho počúvajú a učia sa od neho. (Už som predsa o tom písal.)

               Kde tam vidíš napísané, že "apoštolský úrad je dedičný"? Ty sa čosi navymýšľaš nezmyslov. :)))) Niektorých ustanovil za apoštolov, iných za prorokov, ďalších za učiteľov,.... To je celé. O žiadnej dedičnosti ani slovko. Text hovorí o povolaní. Boh si povoláva ľudí, dáva rôzne dary a služby do cirkvi. O tom je celý text a jeho okolitý kontext. Tvoja fantázia je dobrá len pre teba tvoje detinské hry.

               Pri tvojom pohľade do zrkadla samozrejme platí, že "riadne prekrúcaš". Potom ti začne fungovať projekcia na oponenta. Väčšiu hlúposť si snáď už ani nemohol vymyslieť. Pavol chcel aby jeho listy boli čítané po zboroch. Poznal ich a čítal aj Peter. Po stránke vierouky sú určené pre všetkých veriacich. Samozrejme katolík potrebuje nevyhovujúce z biblie vyškrtnúť. Preto používa všelijaké praktiky a krútenie. Najnovšie, že listy apoštolov platili len pre ľudí v 1 storočí. :))))))

               Vkladaním rúk sa odovzdávalo pomazanie, poverenie. Dialo sa tak na popud a priame vedenie Duchom Svätým a nebola v tom žiadna línia ani postupnosť. Boh si povolával a povoláva rôznych ľudí v rôznych časoch.

               Zas to tvoje fantazírovanie. Kde sa píše, že "neznamená že sa tak stane aj v budúcnosti.".

               -------------------------------------------

               Postupne sa z tvojich príspevkov vytrácajú dôkazy ktorých nedostatok si vykrývaš stále viac fantazírovaním. Stále menej toho, na čo má zmysel ešte reagovať.


           • 14.

            tomas12345 06.07.2020, 18:01

            @Photon

            "L majú denominácie s faktom, že Boh hovorí zrozumiteľne? Kte nechce počuť, vymyslí si kdejaké herézie, ktoré potom vkladá do bibie ako ty. Takmer vždy sú v tom nejaké osobné, prípadne emocionálne dôvody. Potom slepá poslušnosť vodcov bez ohľadu na to, či sa držia evanjélia, ktoré hlásal Pavol. Atď...."


            Keby neexistovali denominácie, a existovala by len jedna protestantská denominácia, tak by si tu tvrdil, "aha, existuje len jedna protestantská denominácia, to je dokaz toho že Božie slovo je pre všetkých zrozumitelne". No ked existujú mnohé protestantské denominácie, tak odrazu už  oni všetky z emocionalnych dovodov pochopili Božie slovo zle, a len ty sám vykladáš Bibliu bez emocionalnych problemov. To čo tvrdíš ty, tvrdia všetci samovykladači, že oni vykladajú Písmo bez emocionalnych problémov. Aj jeden moj známy čo má internetovu nabozensku stránku hovoril že on vykladal Písmo nezaujato, a napriek tomu jeho učenie je dosť rozdielne v porovnaní s tvojim, takže asi tolko k údajnemu správnemu samovykladu bez emocionalnych problémov.


            "...preto vznikajú falošné učenia, lebo ľudia si nechcú čestne priznať svoj problém a prísť s ním pred Boha, aby im na ten problém posvietil."


            A dokaz toho že ty si dostal od Boha osvietenie ? Nekonáš ani zázraky, ani nemáš apoštolskú postupnosť, ani Biblia ani historia o tebe nehovorí. Si len jeden z miliardy samovykladačov, ktorí si myslia že ich jediných osvietilo. Takto to ale nefunguje. 


            "edzi katolíkmi je to rovnaké (napr uctievanie Ježišovej tváre a podobne, ako sme už spomínali). Aj mariánsky kult rozdeľuje RKC na X frakcii. Atď... "


            Opakujem, že je šialené na základe knihy jednej pani Blaženy tvrdiť, že Ježišovu tvár na obrázku uctievajú katolíci. Ak by katolíci uctievali Ježišovu tvár na obrázku, bolo by o tom v katechismuse, v dogmách, alebo by o tom hovorili pápeži, nič takého sa však nedeje, a ked si aj zájdeš na omšu, tak na žiadnej omši sa tam Ježišova tvár na obrázku neuctieva.

            "ýrok "lebo takých je kráľovstvo nebeské" nie je adresovaný "detským vlastnostiam" ale deťom, ktoré fyzicky prinášali ku Kristovi. "


            Isteže je to adresované detským vlastnostiam. Písmo hovorí jasne že spasení bude len ten kto uverí a dá sa pokrstiť. Novonarodenec ani neuveril, ani nebol pokrstený (oboje musí byť splnené) a preto nemože byť spasený, len tým že je malé dieťa. Ale nemože íst ani do pekla, kedže ešte nezhrešil. Takže výsledok je taký, že Boh vie ako by sa dané dieťa rozhodlo, kebyže vyrastie, a podla toho ho potom bude súdiť. 
            "...Nie je to nadŕžanie. Tie deti ešte nespáchali nič zlé, za čo by im mal Boh nadŕžať. (Iz 7,16) "


            Je to nadržanie, pretože tie deti ani neuverili, a viera je základnou podmienkou ku spáse. Pavol jasne povedal že Boh NIKOMU nenadrža, a teda ani židovi ani Grékovi, a teda ani bielemu, ani čiernemu, ani malému dieťatu, ani dospelému.


            • 16.

             Photon 07.07.2020, 01:23

             @tomas12345

             Podľa toho čo píšeš je jasné, že si závislý na ľuďoch, nie na Bohu. Takí ľudia ako ty majú potom logicky chaos, keďže nie sú zameraní na Boha. V takom rozpoložení vidíš mnoho učení, denominácii - a aby si z toho vycúval,  rozhodol si sa zamerať na jednu cirkev, upnúť na autoritu ľudí a vzdať sa samostatného myslenia. ....Mne je úplne jedno, čo ktorá denominácia učila/učí (vrátane tej mojej). Čítam bibliu a sýtim sa Božím Slovom. Náš pastor predkladá zboru tiež Božie Slovo. Keby som videl, že učí bludy ktoré sa nezhodujú s Božím Slovom, odídem odtiaľ preč. Existujú samozrejme veci, na ktoré má pastor iný názor ako ja. Jedná sa však o málo podstatné veci a nie je dôvod, aby som odtiaľ odchádzal. Keď si zameraný na Boha a sýtiš sa jeho slovom, netrápi ťa existencia všelijakých učení. Ten kto miluje Boha a poslúcha ho, vždy v jeho slove nájde jeho a svetlo pre svoj život. Kto Boha nemiluje a neposlúcha bude mať chaos. A nepomôže ti ani to, že si sa upnul na človeka.
             Jer 17,5
             "Toto hovorí Pán: „Zlorečený je muž, ktorý dôveruje v človeka a telo urobil svojou oporou, ale od Pána sa mu srdce vzdialilo."

             Konanie zázrakov ani apoštolská postupnosť nie sú vyžadované. Vašimi výmyslymi sa nikto riadiť nemusí. ....A čo sa týka môjho "nekonania zázrakov" - zase pracuje naplno len tvoja tak známa domýšľavosť. Snívaj ďalej.... :)

             Ja sa s tebou nebavím o katechizme, ale o rozličných praktikách vo vnútri katolíckej cirkvi. Takých "pani Blaženiek" existujú u vás hordy. Katolíckych frakcii ktoré všeličo tomu podobné praktizujú je X.

             Takže ešte raz:
             "Prinášali k nemu aj nemluvňatá, aby sa ich dotkol. Keď to videli učeníci, okrikovali ich. Ale Ježiš si ich zavolal a povedal: „Nechajte deti prichádzať ku mne a nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo!"
             ...kde tam vidíš napísané: "Nechajte detské vlastnosti prichádzať ku mne a nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo"?
             Mar.16,16
             "Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený."
             ....Odsúdený bude len ten, kto neuveril. Aby niekto mohol neuveriť, najskôr musel porozumieť zvesti ktorú odmietne, čo nie je prípad nemluvňaťa. Nemluvňa nemohlo porozumieť. "Ježiš Kristus prišiel na svet zachrániť hriešnikov" (1Tim 1:15) Malé dieťa však ešte žiaden hriech nespáchalo, čiže Mar.16,16 sa nevzťahuje na nemluvňatá.

             Spasenie potrebuje človek, ktorý aspoň raz v živote zhrešil. Taký potrebuje potom prejsť tými podmienkami v Mar 16,16

             • 18.

              tomas12345 08.07.2020, 15:06

              @Photon

              1) "Presne tak, úrad. Zvolenie nástupcu Judáša do počtu 12 bolo nutné, pretože 12 apoštolov bude súdiť 12 kmeňov Izraela (Lk 22:30) a jeden by do počtu chýbal. Žiadne ďalšie nástupníctvo tam však neexistuje."


              Nie, nie. Aj bez Mateja by bolo 12 apoštolov, ved predsa apoštolom sa stal i Pavol, a teda keby aj Matej nebol zvolený za apoštola, tak by ich bolo spolu s Pavlom. Jasne teda vyplýva že po smrti apoštola sa nahradzuje další apoštol, a Jeho úrad prechádza na  nového apoštola.


              2) "Podľa toho čo píšeš je jasné, že si závislý na ľuďoch, nie na Bohu.... denominácii - a aby si z toho vycúval, rozhodol si sa zamerať na jednu cirkev, upnúť na autoritu ľudí a vzdať sa samostatného myslenia. ....

              Jer 17,5 

              "Toto hovorí Pán: „Zlorečený je muž, ktorý dôveruje v človeka a telo urobil svojou oporou, ale od Pána sa mu srdce vzdialilo."


              Ty si tiež závislí na ľudoch, konkrétne sám na sebe, a ty si len obyčajný človek, a napriek tomu si závislí sám na sebe. Tvrdiť že vieš čo chce Boh, ked ty Boh osobne nedal žiadne zjavenie, ani autoritu vykladať Písmo, je schizofrénia.


              3) "A čo sa týka môjho "nekonania zázrakov" - zase pracuje naplno len tvoja tak známa domýšľavosť. Snívaj ďalej.... :)"


              Konáš teda nejaké zázraky ?


              4) "Ja sa s tebou nebavím o katechizme, ale o rozličných praktikách vo vnútri katolíckej cirkvi. Takých "pani Blaženiek" existujú u vás hordy. Katolíckych frakcii ktoré všeličo tomu podobné praktizujú je X."


              Katechismus je jeden a ten istý pre všetky katolícke cirkvi. Je uplne jedno či sa ho nejaká Blažena drží alebo nie, to je jej vec, jej chyba. ak sa ho nedrží.

               

              5)  "...kde tam vidíš napísané: "Nechajte detské vlastnosti prichádzať ku mne a nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo"?"


              Však ja by som nemal problém s doslovným chápaním veršu, avšak za predpokladu že by si to nerozporovalo s inými časťami Písma.


              "Mar.16,16 

              "Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený."

              ....Odsúdený bude len ten, kto neuveril."


              Jasne tu je napísané že spasený bude ten kto uveril a dal sa pokrstiť, a kedže novonarodenec nemá ako uveriť, tak nemože byť spasený. No nebude ani odsúdený. Nastáva tu ale patová situácia, ktorá može byť vyriešená jedine tým, že Boh vie či by daný novonarodenec v budúcnosti Boha prijal alebo nie, a či by sa dal pokrstiť, podla toho bude súdený.


              Aby niekto mohol neuveriť, najskôr musel porozumieť zvesti ktorú odmietne, čo nie je prípad nemluvňaťa. Nemluvňa nemohlo porozumieť. "Ježiš Kristus prišiel na svet zachrániť hriešnikov" (1Tim 1:15) Malé dieťa však ešte žiaden hriech nespáchalo, čiže Mar.16,16 sa nevzťahuje na nemluvňatá.  Spasenie potrebuje človek, ktorý aspoň raz v živote zhrešil. Taký potrebuje potom prejsť tými podmienkami v Mar 16,16"


              Každý potrebuje spasenie, pretože Ježiš je Spasiteľom VSETKYCH ludi a teda aj novonarodencov.

              1. list Timotejovi 4:10

                  Preto sa namáhame a zápasíme, lebo máme nádej v živého Boha, ktorý je Spasiteľom všetkých ľudí, najmä veriacich.


              6)  "Pavol to spomenul ako vec, ktorú Peter nemal robiť. "Ak ty, súc Žid, žiješ pohansky a nie židovsky, prečo potom nútiš pohanov prijať židovský spôsob života?" =nemal pohanov nútiť prijať židovský spôsob života. Čiže špatne učil. To máš také vážne problémy rozumieť tak jednoduchému textu? "


              Ok, predstavme si že :

               židovsky =  nebiblicky

               pohansky = nebiblicky

               

              A teraz podme si to dosadiť : Ak ty, súc žid, žiješ NEBIBLICKY, a nie NEBIBLICKY, prečo potom nútiš pohanov prijať NEBIBLICKY sposob života ? 


              Dava toto ZMYSEL ? 


              A teraz si dosadme 


              pohansky = nebiblicky

              židovsky = biblicky   

                

              Ak ty súc žid, žiješ NEBIBLICKY, a nie BIBLICKY, prečo potom nútiš pohanov prijať BIBLICKY sposob života ? 


              Dáva toto zmysel ? Dáva.
              • 21.

               Photon 09.07.2020, 03:02

               @tomas12345

               Pavol nebol jeden z 12 tich. Pavol bol apoštol pohanov, nie židov Rim 11:13; 1Tim 2:7; Ef 3:1; Gal 2:9.

               Už nevieš čo by si napísal, aby si vykľučkoval zo svojich bludov. Keby som bol závislý na sebe,  venujem sa niečomu inému. Narozdiel od teba sa však venujem Bohu a jeho Slovu. Ty si nesvojprávny, preto nemáš vlastné myslenie a musia za teba myslôieť druhí.

               Áno, Boh cezomňa vykonal niekoľko zázrakov.

               Katechizmus je vo svetle toho o čom píšem len dekorácia. Píšem o tom čo zostáva faktom, že vo vnútri RKC existuje mnoho frakcii s nesúrodými praktikami. Keby sa také niečo dialo napr. v poexilovom židovstve, dávno by tzakých modlárov ukameňovali. Vy to však tolerujete, lebo ste od Satana. S Kristom nemáte nič spoločné.

               Tvoje výhovorky s nedoslovným chápaním textu kde je jasná priama reč aby si mohol zasadzovať svoje bludy a fantasmagórie, nikoho nezaujímajú. Snívaj si sám pre seba keď zaspíš.

               Novorodenec nepotrebuje byť spasený, pretože ešte nezhrešil.

               Spasenie potrebuje iba ten, kto zhrešil. (Čo nie je prípad nemluvňaťa.)
               1Tim 1:15
               "Ježiš Kristus prišiel na svet zachrániť hriešnikov"

               Židovský spôsob života bol pre židov. Peter ho učil pohanov čiže učil zle. Pavol preto Petra napomenul. Krútiš sa krútiš, lebo zas nerozumieš o čom text vlastne hovorí. Pavol to jednoznačne Petrovi vytkol ako nesprávnu vec = Peter zle učil. Čomu nerozumieš?


             • 19.

              tomas12345 08.07.2020, 15:07

              @Photon

              7) "Peter si plnil svoju úlohu dobre. Rovnako Pavol, ktorý o tom píše:

              Gal 2,6-9

              "Boh nenadŕža nijakému človeku -, tí teda, čo niečo znamenali, nič iné mi nepridali, ale naopak, keď videli, že mne je zverené evanjelium pre neobrezaných, tak ako Petrovi pre obrezaných...."

              v danom verši sa píše len o tom že Peter hlásal evanjelium a teda pásol len u obrezaných, a teda nejde tu o splnenie Ježišovho príkazu "pas moje ovce", pretože Ježišove ovce sú všetci veriaci, a nie len židia.

              8) "....nikde sa nepíše, že Peter mal pásť všetky ovce ktoré kedy Boh povolá.

              Ján 21,15

              " Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky."

              Aj keby sa výraz "pas moje ovce" týkal len na všetky ovce ktoré v tom čase s Petrom žili, aj tak by Peter Ježišov príkaz nesplnil, pretože on pásol len niektoré ovce a nie VSETKY.

              A samozrejme že ovce sú všetci veriaci, po všetky generácie, inak by si musel prijať fakt, že veriaci ktorí v súčasnosti žiju, nie su Ježišove ovce.

              9) "....väčšmi ako títo... Kto boli tí "títo"? Zvyšní učeníci ktorí tam stáli. Čiže text hovorí o učeníkoch. Nespomína, že by Peter mal pásť všetkých na svete. (Vy katolíci sa čosi navymýšĺate bludov a naprekrúcate textov.) :)"

              A čo má spoločné to, či Peter miluje Ježiša väčšmi než títo, s pasením oviec ?

              10) Dt 18,11

              Roháčkov preklad :

              ani bosorák ani dopytujúci sa vešteckého ducha ani vedomec alebo taký, ktorý by sa pýtal mŕtvych.

              ......Čiže nemáš sa pýtať mŕtvych na čokoľvek a ani ich kôli čomukoľvek vyhľadávať."

              Akože sorry, ale je sranda ako preskakuješ z jedneho prekladu do druhého. Vzhladom na to že existuje stovka prekladov, tak je jasné, že nejaký preklad to preloží aj ako "mať niečo spoločné s mrtvymi". Ty však používaš Roháčkov preklad, ktorý je aj najpresnejší protestantský preklad takže sa drž jeho, a nepreskakuj z jedneho prekladu do iného, na základe toho, ako to práve tebe vyhovuje. A teda človek sa nemá PYTAT mrtvych, a katolíci sa mrtvych nepýtaju (na pravdu).

              A navyše ako som už minule povedal, prečo cituješ príkazy Starozákonných veršov ? Príkazy Starého Zákonu sa predsa krestanov už netýkajú, ak by sa týkali potom by si musel zachovávať všetky príkazy Starého Zákonu ktoré neboli v Novom Zákone zrušené ( a je ich kopa).

              11) "...Rovnako písmo nikde nehovorí o nástupcoch Petra ani apoštolov. Ustanovenie starších nie je nástupníctvo ani sa nikde nepíše o nejakom pokračovaní akejsi línie do budúcnosti. To všetko ste si vymysleli, aby ste mohli balamútiť ľudí."

              Ustanovenie "starších" je nástupníctvo apoštolov. To dokazuje aj to, že biskupský úrad sa označuje rovnakým slovom ako Judášov úrad - biskupstvo. Biskupi teda prevzali apoštolát od apoštolov. Preto sa aj v Písme píše, že Boh niektorých ustanovil v cirkvi za apoštolov (biskupov).

              12) "Pavol hovoril o sebe ako o možnosti, že aj keby on začal hlásať niečo iné, nech je prekliaty. Našťastie sa tak v prípade Pavla nestalo. Tá možnosť tam však existovala, preto o nej písal."

              To že sa niečo može stať neznamená že sa to aj stane. A ako som už povedal, prekliaty by bol v tom prípade apoštol, a nie tí čo apoštola počúvali.

              "Do budúcnosti sa to však stalo - a hneď niekoľko krát. Napr. prišiel anjel a zvestoval ľuďom bludy viď Islam, Mormoni, katolíci,...."

              To nebol anjel v islame, ale satan, pretože aj satan sa tvári ako anjel svetla.

              13) "Áno, Judáš bol zavrhnutý, pretože nezotrval v Kristovom učení. Nezáležalo totiž na jeho vyvolení za apoštola. A toto isté treba spraviť s každým "vyvoleným", kto odpadol od evanjelia. Napríklad s pápežmi."

              Ježiš jasne povedal, že máme počúvať apoštolov, a kto apoštolmi opovrhuje, ten opovrhuje Kristom. Judáš bol zabitý skor než vznikla cirkev v pravom slova zmysla, a navyše nikde sa nepíše že by Judáš učil ostatných bludy, Biblia píše iba o Judášovych skutkoch.

              14) "....potom prekliaty bude ten apoštolov ktorý nesprávne evanjelium ohlasoval, a nie ľud. Píše sa tam jasne "nech je prekliaty" a nie "nech je prekliaty on a tí čo ho počúvajú""

              Opakujem oznam:

              2 Ján 9-11

              Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna. Ak ide niekto k vám a nenesie toho učenia, neprijímajte ho do domu ani ho nepozdravujte. Lebo ten, kto ho pozdravuje, účastní sa jeho zlých skutkov.

              ....Čiže hriech takého bludára padá na hlavu aj tých, ktorí ho počúvajú a učia sa od neho. (Už som predsa o tom písal.)"

              Ježiš jasne prikázal aby sme počúvali apoštolov, takže kto počúva apoštolov len koná s Písmom, a nebude za to zodpovedný, ani prekliaty.

              • 20.

               Photon 09.07.2020, 03:02

               @tomas12345

               Ide o splnenie Ježišovho príkazu, pretože ovce ktoré spomínal v Ján 21,15 boli "títo", čiže tam prítomní učeníci = židia.

               Text nehovorí, že mal pásť VŠETKY (ovce). To len zas pracuje tvoja domýšľavosť a prebujná fantázia.

               "A čo má spoločné to, či Peter miluje Ježiša väčšmi než títo, s pasením oviec ? "

               To, že reč je v texte o nich. O "týchto".

               Preklady ktoré do originálu vkladajú slovo ktoré tam nie je, ma nezaujímajú. Masoretský text nikde nepíše ....alebo by sa pýtal mŕtvych na "pravdu". Katolícke výmysly v katolíckych prekladoch nikoho nezaujímajú. V origináli je ".....veyideoni vedoresh el-hametim" =  "pýtať sa smerom k zomrelým".
               .....Katolíci oslovujú zomrelých, tak sa zas nevykrúcaj.

               Táraš bludy a zas len v rozpore s Kristovým učením, ako správny katolík:
               Mt 5:17
               "Nedomnievajte sa, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov: neprišiel som zrušiť, ale naplniť."
               ....Čiže Zákon a proroci platia. Akurát sú v Kristovi  (jeho obeti) naplnené. Z čoho plynie napríklad, že za ich porušovanie už trpel Kristus a žiadna čarodejnica už teras nemusí byť za to kameňovaná, ako ste robili vy vrahovia. Stačí, že sa obráti ku Kristovi a všetky jej hriechy budú odpustené. To v starom zákone nebolo.

               Ustanovenie starších nie je žiadne nástupníctvo. Kde na také nezmysly chodíš. Ak by bolo ustanovené nástupníctvo, boli by jasne stanovené hierarchické pravidlá, čo nikde v NZ neexistuje.
               ...Biskupstvo = dozorcovstvo (=episkopé). Nič viac, nič menej. Po Judášovi mal prevziať úrad iný, pretože by jeden apoštol chýbal do počtu sudcov nad 12 kmeňmi Izraela. Ak si myslíš niečo iné, kde je potom Matejova línia údajného nástupníctva ktorý nastúpil po Judášovi? Nie. O žiadnej ďalšej línii a pokračujúcom nástupníctve nie je nikde v biblii reč. Sú to len tvoje výmysly ako vždy a vo všetkom. Katolíci sa naučili vymýšľať si len bludy a klamať.

               Áno, v prípade Pavla sa tak nestalo. S pohľadom do minulosti to už môžeme vedieť. V tej chvíli to ale nebolo isté. V ďalších generáciách sa to však stalo. Dokonca to predpovedal v Sk 20:29

               Satan je anjel. (A nebol to Satan, ale iný (padlý) anjel z neba Ef 6:12.

               "Ježiš jasne povedal, že máme počúvať apoštolov, a kto apoštolmi opovrhuje, ten opovrhuje Kristom"
               Ježiš to vyslovil v súvislosti s vyslaním 70tich učeníkov po Izraelských mestách. Povedal to nie iba o 12-tich (medzi ktorými bol aj Judáš) Lk 10, 1-16. Platilo to teda aj o Judášovi. Lenže ten Kristovo učenie opustil, teda to už o ňom teraz neplatí. Rovnako to neplatí o pápežoch, lebo Krista opustili. ...Čiže väčšiu prioritu má text:
               Ján 15, 2-6
               "Každý letorast, ktorý nenesie na mne ovocia, odrezuje, a každý, ktorý nesie ovocie, čistí, aby doniesol viacej ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám hovoril. Zostaňte vo mne a ja vo vás; ako letorast nemôže niesť ovocie sám od seba, keby nezostal na viniči, tak ani vy, keby ste nezostali vo mne. Ja som vinič, vy ste letorasty. Kto zostáva vo mne a ja v ňom, ten nesie mnoho ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič robiť. Keby niekto nezostal vo mne, vyhodí sa von ako letorast a uschne, a soberú ich a hodia na oheň, a budú horieť."
               ....Pápeži boli odrezaní a vyhodení na oheň kde teraz horia.

               Judáš svojimi skutkami učil. Príkladom sa učí lepšie, ako slovami. (Veď ty nerozumieš ani základným veciam.)

               Počúvanie apoštolov má o 1 rád nižšiu prioritu, než Kristus a jeho evanjelium. Práve preto, že si podstúpil Brainwashing ti vaši "predstavení" poprehadzovali v hlávke priority a stal si sa preto závislým na ľuďoch, nie na Bohu.
               Jer 17,5
               "Toto hovorí Pán: „Zlorečený je muž, ktorý dôveruje v človeka a telo urobil svojou oporou, ale od Pána sa mu srdce vzdialilo."
               ...takže kto počúva apoštola ktorý hlása iné evanjelium, je prekliaty. Gal 1:8 (si proste ešte dieťa, ktorého ľahko obalamúti bárzaká sľubotechna)