Diskusia

majo 21.10.2018, 17:08

Vraždy novinára........

Tak Saudi zrejme krvavo zlikvidovali nepriatelsky píšuceho novinára a zrazu je u nás ticho. Žiadne protesty, proti Saudom, žiadne protesty voči ich kamošom USA.....to je presne situácia o ktorej stále píšem, ani naše tkz. slobodné médiá zrazu nemajú rovnaký meter. Kopnúť si do Rusov, do Fica a podobne, na to sú siláci, ale kritizovať obludné spôsoby a ochranu Saudov cez USA už nie.....Prečo asi ? Lebo sú slobodné, hehehehehe, nezávislé hehehehe lebo im ide o pravdu a spravodlivosť ?Hehehehehehehe . Trochu si to uvedomte a nežerte  propagandu.

Diskusia

 • 1.

  Edo 21.10.2018, 18:30

  Proces je v štádiu vyšetrovania . Všetky demokratické krajiny vyjadrili hlboke znepokojenie a samozrejme i USA.


  Ak novinára zabila Saudská Arábia, bude niesť veľmi vážne následky, hrozí Trump

   Americký prezident Donald Trump v piatok zaujal kritický postoj k Saudskej Arábii v kauze Džamála Chášakdžího.

  Tohto novinára, ktorý písal pre americký denník The Washington Post články kritizujúce saudskoarabský fundamentalistický režim a osobu korunného princa Muhammada bin Salmána, údajne na saudskoarabskom konzuláte v tureckom Istanbule zavraždili a následne rozrezali jeho telo.

  Ak sa potvrdí, že za jeho vraždou stála Saudská Arábia, bude to mať podľa Trumpa pre túto krajinu veľmi vážne následky. „Bude to musieť byť veľmi silné. Je to zlé, veľmi zlé. Ale uvidíme, čo sa stane,“ vyhlásil Trump.


  K situácii sa v piatok vyjadril aj americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo, ktorý varoval saudskoarabského korunného princa, že v súvislosti s touto kauzou „je v stávke jeho kredit ako budúceho lídra“. Saudská Arábia by mala podľa Pompea dostať ešte niekoľko dní na to, aby zverejnila informácie o vyšetrovaní tejto kauzy, a až následne sa USA rozhodnú, „či a ako budú odpovedať“.

  V súvislosti so situáciou okolo údajnej vraždy Chášakdžího začali už vo štvrtok vlády západných krajín jedna po druhej rušiť účasť svojich ministrov financií na ekonomickej konferencii v Saudskej Arábii, ktorá je známa ako „Davos v púšti“. Zrušenie účasti vo štvrtok krátko po sebe oznámili ministri financií Spojených štátov, Francúzska, Holandska aj Veľkej Británie.https://www.webnoviny.sk/ak-novinara-zabila-saudska-arabia-bude-niest-velmi-vazne-nasledky-hrozi-trump/ • 2.

  Edo 21.10.2018, 18:33

  Vynášať však predčasné rozsudky  je samozrejme nezodpovedné . Môže sa ukázať že to bola napríklad práca tajných služieb na diskreditáciu alebo čokoľvek iné . Vieme však že čo sa saudov týka je možné uplne všetko . Ľudské práva a saudi nikdy nešli dohromady .


  Písať tu však Majko o nejakých kamošoch z USA je dosť komické . Ako i motať do tohoto prípadu Fica .

 • 3.

  majo 21.10.2018, 20:28

  Hahahahahaha, hehehehehe že vynášať predčasné rozsudky........ale takáto zmena a v iných prípadoch sa už môžu ? Trumpa to nasralo až tak že zrušll zmluvu resp.odstúpil o raketách stredného doletu ale s Rusmi samozrejme....heheheheh Ale zmluvu o dodávke zbraní Saudom nezrušil ale nám aj vysvetlil prečo, lebo je to dobrý biznis pre USA, hehehehe skutočná morálka vodcu západného sveta v priamom prenose .....To že Saudi sú pre USA tá najdôležitejšia krajina v arabskom svete vie každý, teda okrem teba.......

 • 4.

  Edo 22.10.2018, 18:33

  Majo neviem odkiaľ si načerpal tieto nadčasové informácie . Ja ich nemám .

  Odstupenie od zmluvy bolo správne . Načo je taká zmluva ktorú rusi porušujú ?

  Ale možno odsúpia dodavatelia zbraní pre saudov z ruska ROFL.svg


  Keď už píšeš o tom hnusnom západe a dobrotivom východe .


  Nemecká vláda od 1. januára do 30. júna tohto roka schválila predaj zbraní Saudskej Arábii takmer za 416,4 milióna eur.


  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/488656-nemci-predali-saudskej-arabii-zbrane-za-stovky-milionov-eur/


  A reakcia po údajnej vražde ???


  Prestaňme vyvážať zbrane Saudom, vyzýva Nemecko členov EÚ


  Vývoz zbraní do Saudskej Arábie pre vraždu novinára Džamála Chášukdžího by sa mal zastaviť na úrovni celej Európskej únie. Myslí si to nemecký minister hospodárstva. Berlín už dodávky do Rijádu zastavil, kým nebude prípad vyšetrený.


  https://www.ta3.com/clanok/1139297/prestanme-vyvazat-zbrane-saudom-vyzyva-nemecko-clenov-eu.html


  Aká bude reakcia USA netuším i keď ty máš špeci vydanie do budúcnosti asi
 • 5.

  Edo 22.10.2018, 18:34

  Kde je tá ruská morálka ???


  Rusko prodává protivzdušné systémy, kam jen to jde. Po Íránu a Turecku už i Saúdům

  Saúdská Arábie koupí od Ruska raketový systém protivzdušné obrany S-400. Uvedla to ve čtvrtek Saúdy vlastněná televize Al-Arabíja. Při příležitosti návštěvy krále Salmána v Moskvě obě země rovněž podepsaly memorandum, v němž se Moskva zavázala, že Rijádu pomůže ve vývoji jeho vojensko-průmyslového sektoru.


  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/451104-rusko-prodava-protivzdusne-systemy-kam-jen-to-jde-po-iranu-a-turecku-uz-i-saudum.html

  • 6.

   majo 22.10.2018, 19:04

   @Edo

   To čo predáva Rusko sú obranné systémy-OBRANNE........ale to je jedno, Lebo Rusko sa nehrá na svetového policajta a kazatela morálky a demokracie ako USA......

   • 14.

    Edo 23.10.2018, 12:41

    @majo

    Majo zabudol som že ruská jadrová raketa je obranná a americká útočná ROFL.svg


    Myslíš si že verejné vyhrážanie sa ruskom našej krajine jadrovým útokom je akt obrannosti ?

 • 7.

  majo 22.10.2018, 19:07

  Vražda novinára na konzuláte v zahraničí ešte k tomu, ktorý tam prišiel vybavovať papiere na svoju svadbu, to je sila.......fakt to ešte treba vyšetrovať a vymýšľať zhovadené scenáre ako sa to stalo, ešte aj mrtvola zázračne zmizla z konzulátu, to je fakt sila.........

 • 8.

  majo 22.10.2018, 19:09

  Kde sú sankcie Europskej unie ? Nemecko je únia ? Protiruské sankcie bez dôkazov eu schválila sú v platnosti......to je tá spravodlivosť , hehehehehe

 • 9.

  majo 22.10.2018, 19:17

  Kde sú dôkazy o porušovaní zmluvy Rusmi ?

 • 10.

  Edo 22.10.2018, 20:26

  majko sankcie na utok ZHN v členskej krajine europskej unie  miešaš so saudskou arábiou ?


  Kde je dôkaz . Ako keby som zem a vek čítal kde je dôkaz žiaden novičok neexistuje a ak tak ho vyraba zeman ROFL.svg


  tak tu maš dôkaz teda


  Severoatlantická aliance je znepokojena novým ruským raketovým systémem, který je schopen nést nukleární hlavice a mohl by porušovat klíčovou odzbrojovací dohodu o omezení raket středního a kratšího doletu. Spojenci Moskvu naléhavě žádají, aby o situaci transparentně jednala. 


  „Spojenci identifikovali ruský raketový systém, který vyvolává vážné obavy; NATO naléhavě vyzývá Rusko, aby tyto záležitosti řešilo podstatným a transparentním způsobem a aktivně se zapojilo do technického dialogu se Spojenými státy,“ uvádí se v prohlášení Severoatlantické rady.

  Sovětsko-americká smlouva INF o likvidaci raket středního a kratšího doletu v Evropě z roku 1987 zakazuje rozmísťování pozemních raket s doletem od 500 do 5 500 kilometrů. Ustanovení dohody naplnily obě signatářské země fakticky v roce 2001. Zlikvidováno bylo 4 000 jaderných hlavic a rovněž 1 846 sovětských a 846 amerických raket krátkého a středního doletu a demontovány byly také transportéry, skladovací sila a odpalovací zařízení.

  Spojené státy už počátkem roku opakovaně upozorňovaly, že Rusko dohodu porušilo. V listopadu pak americký ministr obrany spojence z Aliance seznámil s informacemi, které tajné služby zjistily.

  Podle Pentagonu Rusové před časem dokončili vývoj střely (podle amerického označení SSC-X-8 nebo SSC-8) a nosič dosáhl plných operačních schopností. Rakety měly být podle zpravodajců tajně rozmístěny na několika místech.

  Moskva obvinění opakovaně odmítla s tím, že naopak Spojené státy porušují smlouvu svým protiraketovým systémem.

  Podle Aliance smlouva INF naprosto klíčová pro euroatlantickou bezpečnost. „Odstraněním celé třídy amerických a ruských zbraní - pozemních raket středního doletu - smlouva přispěla ke strategické stabilitě a snížila riziko chybného kroku vedoucího ke konfliktu,“ konstatuje zpráva Severoatlantické rady.


  http://www.natoaktual.cz/nato-inf-raket-kalibr-rusko-aliance-usa-dyu-/na_zpravy.aspx?c=A180118_155434_na_zpravy_m00 • 11.

  majo 23.10.2018, 07:52

  Žiadne dôkazy, hehehehe no sú vraj znepokojení ale dôkazy, nie ich emocie.....Možno aj Rusi sú znepokojení, tak ak znepokojenie bez predloženia jednoznačných dôkazov je u teba dôkaz, tak niet o čom debatovať......Rovnako Skripal, že útok ZHN, huhuhuhuuhhuhehehehehehehe, zase bez dôkazov, kde je nejaký súd a jeho rozsudok, kde sú Skripalovci ? Takže vražda novinára na konzuláte máme nazývať genocída, či čo ? Ak by Skripala niekto iba odbachol pištolou, tak by to bolo čo ? Masívny útok armády ???????hhahahahaha. Nikdy nepochopím mentalitu ľudí čo sa donekonečna zhovaďujú.......sú jedine dva možné motívy- duševná choroba a peniaze......

  • 13.

   Edo 23.10.2018, 10:56

   @majo

   aj Litvinenka nemuseli otraviť . Mohli ho zastreliť len to by si musel byť agent GRU ty ROFL.svg

 • 12.

  Edo 23.10.2018, 10:55

  majo ZHN je novičok . Prvotná správa britskeho spravodajstva bola utočili rusi utočili letkou novičok atď . Samozrejme že premierka nemôže vyblabotať správy tajných služieb . Preto rusi reagovali dajte dôkaz dnes ho maju agentov ktorých vyhlasili za turistov už neukazujú novičokári a ich identita boa odhalená .

  Kde je bábuška ??? Kde sa stratila ??? Prečo ju nehľadajú ako novinára ??? hehehehahahahuhuhu


   Stará mama agenta Miškina zmizla po správach o odhalení jeho identity 


  Stará matka predpokladaného agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorý je podozrivý z účasti na pokuse o otrávenie bývalého agenta GRU Sergeja Skripaľa, zmizla zo svojej dediny. 


  Nina Miškinová svojho času známym s hrdosťou ukazovala fotografiu svojho vnuka, ako si po prevzatí vyznamenania Hrdina Ruska podáva ruku s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

  Toto vyznamenanie mu bolo udelené v roku 2014, a to "buď za Krym, alebo za (operáciu súvisiacu s útekom ukrajinského prezidenta Viktora) Janukovyča", uviedli pre novinárov z tímov Bellingcat a The Insider obyvatelia obce Lojga v Archangeľskom kraji, kde Miškin vyrastal.


  https://www.cas.sk/clanok/751327/kauza-skripal-stara-mama-agenta-miskina-zmizla-po-spravach-o-odhaleni-jeho-identity/

 • 15.

  Edo 23.10.2018, 12:43

  Moja otázka je kde je bábuška ???


   Stará mama agenta Miškina zmizla po správach o odhalení jeho identity


  Stará matka agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorý je podozrivý z účasti na pokuse o otrávenie bývalého agenta GRU Sergeja Skripaľa, zmizla zo svojej dediny.


  Nina Miškinová svojho času známym s hrdosťou ukazovala fotografiu svojho vnuka, ako si po prevzatí vyznamenania Hrdina Ruska podáva ruku s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

  Toto vyznamenanie mu bolo udelené v roku 2014, a to "buď za Krym, alebo za (operáciu súvisiacu s útekom ukrajinského prezidenta Viktora) Janukovyča", uviedli pre novinárov z tímov Bellingcat a The Insider obyvatelia obce Lojga v Archangeľskom kraji, kde Miškin vyrastal.

 • 16.

  majo 23.10.2018, 13:46

  Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....nemá význam sa s tebou baviť. Dôkazy sú súdne rozhodnutia, nie novinárske kecy, čiže beriem na vedomie že žiadne nemáš a ani sa nečudujem, lebo neexistujú.......

 • 17.

  Edo 23.10.2018, 13:53

  V štádiu vyšetrovania logicky nemôžu byť súdne rozhodnutia to dúfam chápeš .


  Čo sa týka voňavkárov doposial vieme ib medializované informácie . Prileteli do UK išli okolo domu Skripaľa v hotelovej izbe kde boli ubytovaný našli stopy po novičoku . Zistilo sa že sa jedná o agentov GRU nie o výletníkov ako uvádzal vodca .

  Reakcia vodcu bola naozaj humorná

  Informácie o agentoch na voľnej nohe budú v Rusku štátnym tajomstvom: Rozhodnutie padlo tesne pred Mayovej výrokom 


  ROFL.svg


  Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dva dni pred tým, ako britská premiérka Theresa Mayová obvinila agentov ruských tajných služieb z vykonania útoku novičkom na Skripaľovcov, dekrét, na základe ktorého sa stali informácie o agentoch na voľnej nohe vykonávajúcich prácu pre ruské zahraničné spravodajské služby štátnym tajomstvom.


  https://www.cas.sk/clanok/737065/informacie-o-agentoch-na-volnej-nohe-budu-v-rusku-statnym-  tajomstvom-rozhodnutie-padlo-tesne-pred-mayovej-vyrokom/
   Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét.

  • 26.

   majo 25.10.2018, 06:23

   @Edo

   Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....

 • 18.

  Edo 23.10.2018, 13:58

  Čo sa týka porušovania dohody o raketách neviem aký dôkaz chceš ???

  Čo ich mám isť zrátať ???


  Putin v prejave predstavil raketu s neobmedzeným doletom, ktorú "na svete nikto nemá"


  Ruský prezident Vladimir Putin dnes vo svojom výročnom prejave hovoril o probléme chudoby v Rusko, nových strategických zbraniach a o hlavnom nebezpečí, ktoré vidí v technologickom zaostávaní krajiny.


  Putin sa "pochválil" novou raketou

  Za vrchol posolstva hlavy štátu ruské médiá označili obsiahlu pasáž o výzbroji ruskej armády. Putin uisťoval, že ruské ozbrojené sily sú schopné prekonať americkú protiraketovú obranu.

  Informoval o nových typoch strategických rakiet a podvodných aparátov, ktoré sú podľa neho schopné prekonať akékoľvek obranné systémy protivníka. Žiadnu zmienku o hybridných a kybernetických zbraniach, ktoré podľa západných rozviedok Rusko aktívne využíva, prejav ruského prezidenta neobsahoval.


  "Rusko odpovedalo prielomom v budovaní strategického potenciálu vrátane novej generácie ťažkých medzikontinentálnych rakiet Sarmat," povedal prezident.


  https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/1703338-putin-v-prejave-predstavil-raketu- s-neobmedzenym-doletom-ktoru-na-svete-nikto-nema

  • 25.

   majo 25.10.2018, 06:23

   @Edo

   Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....

 • 19.

  Edo 23.10.2018, 14:24

  Majo veď to netvrdia novinári ale sám vodca Putin

   15.02.2017, 08:08
  Rusko porušilo staré dohody. Rozmiestnilo nové strely s plochou dráhou letu
  Odzbrojovacia dohoda o zákaze pozemných striel stredného doletu je považovaná za medzník na konci studenej vojny.
  Sovietsko-americká zmluva o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu v Európe, ktorá nadobudla platnosť v roku 1988, zakazuje rozmiestňovanie pozemných rakiet s doletom od 500 do 5500 kilometrov. Ustanovenia dohody naplnili obe signatárske krajiny v roku 1991.

  USA už v roku 2014 varovali, že Rusko porušuje túto dohodu skúškami novej strely. Počas fázy skúšok sa vláda Baracka Obamu snažila Rusov presvedčiť, aby toto porušenie dohody napravili. Teraz však americkí predstavitelia dospeli k záveru, že "zakázaná strela" dosiahla úplnej operatívnosti a bola tajne rozmiestnená.
  Výzva pre Trumpa

  Rusi teraz disponujú dvoma oddiely týchto striel, z ktorých jeden sa stále nachádza na skúšobnej strelnici Kapustin Jar na juhovýchode európskej časti Ruska. Druhý oddiel sa presunul na inú základňu, oznámil denníku vysoko postavený predstaviteľ, ktorý nebol oprávnený prezradiť ďalšie podrobnosti z hlásení rozviedky.

  Tento krok podľa denníka predstavuje veľkú výzvu pre nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý volal po zlepšení vzťahov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

  A to práve v čase, keď sa Trumpova vláda snaží zaplniť kľúčové pozície na ministerstvách zahraničia a obrany a nájsť trvalú náhradu za poradcu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna, ktorý odstúpil po odhalení, že mylne informoval o svojich rozhovoroch s ruským veľvyslancom vo Washingtone.
  https://hnonline.sk/svet/911312-rusko-porusilo-stare-dohody-rozmiestnilo-nove-strely-s-plochou-drahou-letu

  • 24.

   majo 25.10.2018, 06:22

   @Edo

   Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....

 • 20.

  Edo 23.10.2018, 14:26

  A teraz sa mám tváriť že voňavkári z GRU sú vlastne turisti a ruské zbrane ktorými sa chváli Putin vlastne neexistujú a či čo aby som nebol oné propagandista proti dobrotivému Rusku ?

  • 23.

   majo 25.10.2018, 06:22

   @Edo

   Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....

 • 21.

  Edo 24.10.2018, 14:30

  USA ohlásili sankcie voči dvom desiatkam predstaviteľov Saudskej Arábie, ktorí sú podľa Washingtonu zrejme zodpovední za vraždu novinára Džamála Chášukdžího. Víza rušia predstaviteľom vlády a tajných služieb.

 • 22.

  majo 25.10.2018, 06:22

  Edo, nič konštruktívne, žiadne dôkazy, pokračuješ vo svojich propagandistických aktivitách bez ohľadu na fakty.....

 • 27.

  Nadja 25.10.2018, 09:06

  Putin sa k tomu tiež nejako horlivo nevyjadruje... Väčšina štátov vyčkáva a čaká na nezávislé vyšetrovanie, je to naozaj vážny krok, obviniť štát z takého masakru, a sankcie poškodia všetkých, nie len SA... Ak sa potvrdí, tak sankcie budú, a ak nie, až potom môžeme očakávať protesty, nie jeden deň po tom, čo sa svet dozvedel o vražde...

  • 28.

   majo 25.10.2018, 13:17

   @Nadja

   Putin ma nezaujíma, sme členmi NATO kde vedúcu úlohu hrá USA, sme členmi EU ktorá neváhala vystaviť sankcie voči Rusku za nedokázaný čin, ktoré nás ekonomicky poškodili a Rusom sú zrejme ukradnuté.  Tá vražda na konzuláte je fakticky dokázaná už len tým čo zverejnilo Turecko. Nakoniec aj USA vyhlásilo nejaké smiešne sankcie.......Je to proste dvojaký meter, hoci v prípade Skripal neboli ani mrtvi ani žiadne dôkazy o tom že v tom bol namočený Kremel, ale kto chce psa biť palicu si nájde,.........

 • 29.

  majo 25.10.2018, 13:21

  Predpokladám tieto sankcie od USA, oid EU akosik nič nepočuť.......ina Merkelová povedala že nebudú dodávať zbrane saudom ak sa pripoja aj ostatné krajiny, nooo a Taliansko už povedalo že dodávky zbraní neprerušia........Zaujímavé že v prípade Ruska EU nemal potrebu nechať rozhodnutie na každú krajinu........

  Inak si myslím, že okrem sankcií USA o nevydaní víz tým ktorí o to vôbec nežiadali ešte zakážu dovoz saudskej zmrzliny a bravčového mäsa......smejo.svg

 • 30.

  Edo 25.10.2018, 13:26

  Anexia krymu okupacia ukrajiny ,zostrelenie mh17,otrava skripala a hybridna vojna dokazane su. Ked britska premierka oznamila že novičokom utočili rusi mala jasne dokazatelne fakty o ktorych v mediach hovoriť samozrejme nemohla a ktore vyšetrovanie jasne potvdilo. Čo sa tyka sankcii na saudsku arabiu je nepravda že eu a usa žiadne neuvalili. A budu mat i pokračovanie. 

 • 31.

  majo 25.10.2018, 14:03

  30.všetko nedokázané obvinenia, iba účelová propaganda.......Krym sa pripojil ako samostatná enkláva so svojou vládou a parlamentom na základe referenda, zostrelšnie mh17 nie je dokázané v tej časti že kto to bol, ani holandská vyšetrovacia komisia to nepovedala, britská premierka už ohlásila všeličo, to nie je podklad, to je iba účelová propaganda. Aké sankcie uvalila EU ? No daj, Usa nedali akurát víza aj to tým čo ich nepýtali........

  • 33.

   Edo 25.10.2018, 22:35

   @majo

   Budapeštianske memorandum ti asi veľa nehovorí . Nie žiadna enkláva už vôbec nie protiustavne referendum . Krym bol pričlenený 6.3.2014 neplatné referendum sa konalo 16.3.2014 


   https://cs.wikipedia.org/wiki/Budape%C5%A1%C5%A5sk%C3%A9_memorandum

   Závazek
   V memorandu se signatáři zavázali mimo jiné respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných státních hranic, zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti Ukrajině, zdržet se použití ekonomického nátlaku na Ukrajinu ve snaze ovlivnit její politické směřování, zdržet se použití jaderných zbraní proti Ukrajině, řešit případné použití jaderných zbraní vůči Ukrajině na půdě Rady Bezpečnosti OSN, či vzájemně konzultovat vzniklé nejasnosti ohledně zmíněných záruk.[

  • 34.

   Edo 25.10.2018, 22:43

   @majo

   Čo sa týka zostrelenie MH17  pradavno už i rusi opustili 1000 + 1 rozprávku o ukrajinských stíhačkách s falošnými snímkami z fotošopov a iných humoresiek .

    


   Experti: Let MH17 zostrelila raketa privezená z Ruska


   Lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines zostrelené nad územím východnej Ukrajiny bolo zasiahnuté raketou vypálenou z mobilného protilietadlového systému Buk, ktorý bol prevezený z Ruska, uviedli v stredu vo svojej správe holandskí vyšetrovatelia. 


   Podľa De Borsta vyšetrovatelia uviedli, že majú dôkazy o tom, že mobilný protilietadlový systém Buk bol na východ Ukrajiny prevezený z Ruska krátko pred leteckým nešťastím. Spresnil, že medzi dôkazmi sú údaje z radarov a záznam odpočutej komunikácie. Otec jednej z obetí tiež dodal, že po zostrelení malajzijského lietadla typu Boeing 777 previezli Buk znova do Ruska.


   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/406384-experti-let-mh17-zostrelila-raketa-z-uzemia-proruskych-rebelov/   Nuž a čo na to rusko ???


   Rusko vetovalo návrh rezolúcie o zriadení tribunálu pre prípad MH17
   Rusko v stredu podľa očakávaní vetovalo návrh rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o vytvorení medzinárodného trestného tribunálu pre vojnové zločiny, ktorý by stíhal osoby zodpovedné za vlaňajšie zostrelenie lietadla malajzijských aerolínií nad Ukrajinou.

   Jedenásť krajín v 15-člennej BR OSN hlasovalo za návrh rezolúcie zo spoločnej dielne Austrálie, Malajzie, Holandska a Ukrajiny, pričom tri štáty – Angola, Čína a Venezuela – sa zdržali hlasovania. Rusko dokument ako jediné odmietlo, informovala agentúra Reuters.   • 40.

    majo 26.10.2018, 07:52

    @Edo

    Kecy nepravda ako obvykle. Konštrukcie bez dôkazov. Vyšetrovacia komisia iba potvrdila to že išlo o zostrelenie komplexom BUK, nevyjadrila sa odkial a kto strielal . Zbytok si si účelovo primyslel. Otec jednej z obetí povedal.....Tereza Mayová povedal, hehehehehehe , stará Blažková povedala, hahahahaha to sú ťvoje akože dôkazy v každej kauze.

  • 35.

   Edo 25.10.2018, 22:47

   @majo

   Ano na základe dôvery sa chovajú partneri a prejavujú svoje spojenectvo !!!

   Keď Mayová povedala že utočili novičokom rusi tak to tak bolo . Inak by povedala že je nejaké podozrenie . Lenže nebolo to podozrenie ale istota, ktorá sa medzičasom i preukázala a voňavkari turisti sú na smiech . A čo na to vodca ??? Vydal dekrét ROFL.svg     Informácie o agentoch na voľnej nohe budú v Rusku štátnym tajomstvom: Rozhodnutie padlo tesne pred Mayovej výrokom


   Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dva dni pred tým, ako britská premiérka Theresa Mayová obvinila agentov ruských tajných služieb z vykonania útoku novičkom na Skripaľovcov, dekrét, na základe ktorého sa stali informácie o agentoch na voľnej nohe vykonávajúcich prácu pre ruské zahraničné spravodajské služby štátnym tajomstvom.


   https://www.cas.sk/clanok/737065/informacie-o-agentoch-na-volnej-nohe-budu-v-rusku-statnym-tajomstvom-rozhodnutie-padlo-tesne-pred-mayovej-vyrokom/


   Toľko zopár skutočností Majko
    Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét.

 • 32.

  majo 25.10.2018, 14:08

  Podozriví z vraždy novinára Džamála Chášakdžího na saudskoarabskom konzuláte v Turecku konali zámerne. Uviedla to vo štvrtok saudskoarabská prokuratúra. Jej vyhlásenie je v rozpore s predošlým oficiálnym vysvetlením Rijádu, že saudskoarabský novinár prišiel o život pri "pästnom súboji", pripomína agentúra DPA.

  Noooo, ale treba doblba vyšetrovať, lebo ide o čas...........tipujem že tých čo konali na pokyn Vrcholných predstaviteľov saudov, niekde odpracú, najlepšie pod zem, šag čo u nich je to bežné..........Inak zachytili ste ako Koalícia vedená saudmi zbombardovala a zabila civilistov v Jemene ??????? A zase nič, žiadne obvinenia, žiadne sankcie..........

  • 36.

   Edo 25.10.2018, 22:51

   @majo

   No vidíš majko ty tipuješ . Aj ja tipujem mohla to byť hra tajných služieb Turecka ba i Ruska a možno ani nebola . Rusi kričia zavedte sankcie nepredajte im zbrane zlý západ urobte to rýchlo nech im môže veľké rusko zbrane popredať ako to rusi robia v miliardových operaciach .


   A čo Rusko na tu vraždu ??? Sankcie ale kde žéééééé ani náhodou nič také rusi neplanuju ako zaviedli na EU , USA a všetky demokratické krajiny .

   A či im zbrane predajú ??? Pravdaže koľko len budú potrebovať Saudi tak ako to robia i dnes .


   A čo na vraždu povedal vodca Ruska ??? Vôbec ale vôbec nič ani úprimnú sústrasť . Aby sa ešte nečudoval !!!

   • 37.

    Edo 25.10.2018, 22:54

    @Edo

    Mimochodom ten novinár nemal ochranku mohli ho sejmúť hocikde na svete . Ale saudi si vybrali ich ambasadu ROFL.svgROFL.svgROFL.svg    šef telefonoval s vrahom lebo netušil že telefon by niekto mohol odpočúvať a iné žartíky .

   • 42.

    majo 26.10.2018, 07:57

    @Edo

    Konečne si namotal na vraždu saudov rusov, už som sa zľakol že si zabudol na tvoju večnú tému a stihomam.......smejo.svg

    • 43.

     Edo 26.10.2018, 14:13

     @majo

     majko citujem ťa takto znela tvoja téma


     "  Vraždy novinára........

     Tak Saudi zrejme krvavo zlikvidovali nepriatelsky píšuceho novinára a zrazu je u nás ticho. Žiadne protesty, proti Saudom, žiadne protesty voči ich kamošom USA.....to je presne situácia o ktorej stále píšem, ani naše tkz. slobodné médiá zrazu nemajú rovnaký meter. Kopnúť si do Rusov, do Fica a podobne, na to sú siláci, ale kritizovať obludné spôsoby a ochranu Saudov cez USA už nie.....Prečo asi ? Lebo sú slobodné, hehehehehe, nezávislé hehehehe lebo im ide o pravdu a spravodlivosť ?Hehehehehehehe . Trochu si to uvedomte a nežerte  propagandu."     " slobodné médiá zrazu nemajú rovnaký meter. Kopnúť si do Rusov, do Fica a podobne"

     • 49.

      majo 27.10.2018, 11:31

      @Edo

      Opakuješ do nemoty svoje nedokázané konštrukcie. Dôkaz je obvinenie políciou s návrhom na trestné stíhanie konkrétnej osoby, s následným vyšetrením a odovzdaním súdu. Až po rozhodnutí súdu sa dá hovoriť o dokázanom čine. Ja obhajujem iba spravodlivosť a rovnaký meter na všetkých.

 • 38.

  Edo 25.10.2018, 23:32

  A nakoniec ešte jedna maličkosť


  Žiadny turista, ale plukovník bojujúci na Ukrajine. The Telegraph ukazuje, že Putin klamal


  Jedným z mužov obvinených za útok na bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa je 39-ročný plukovník ruskej vojenskej rozviedky Anatolij Vladimirovič Čepiga.

  Britský denník The Telegraph dnes takto označil muža, ktorý je doteraz známy verejnosti ako Ruslan Boširov. Čepiga podľa denníka bojoval v konfliktoch v Čečensku a na Ukrajine a je držiteľom najvyššieho ruského vyznamenania.


  https://hnonline.sk/svet/1815455-

 • 41.

  majo 26.10.2018, 07:55

  Hehehehe britský denník, zase kačicoidný štýl tkz. dokazovania, tam ten povedal, onen povedal, hehehehehe to je všetko, fakt nechápem urputnosť tvojich propagandistických správ, ve´D NáM POVEDZ, KOMU SLúžIš ? Ale skús odpovedať jedným jasným príspevkom, nie desiatimi aby všade svietili tvoje akože príspevky....,.je to také priehľadné...........

 • 44.

  Edo 26.10.2018, 14:15

  Nie britský denník ale propagandistické TV v celom rusku publikovali rozhodnutie vodcu Putina podpísať dekrét


  Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dva dni pred tým, ako britská premiérka Theresa Mayová obvinila agentov ruských tajných služieb z vykonania útoku novičkom na Skripaľovcov, dekrét, na základe ktorého sa stali informácie o agentoch na voľnej nohe vykonávajúcich prácu pre ruské zahraničné spravodajské služby štátnym tajomstvom.


  https://www.cas.sk/clanok/737065/informacie-o-agentoch-na-volnej-nohe-budu-v-rusku-statnym-tajomstvom-rozhodnutie-padlo-tesne-pred-mayovej-vyrokom/

  • 50.

   majo 27.10.2018, 11:35

   @Edo

   No a ? Čo to dokazuje ? Je to ich právo sa tak rozhodnúť a v konkrétnych prípadoch to nič neznamená.........Čo je to agent na volnej nohe ? Ten už teda nie je riadený Kremlom ?????Veď si trochu po sebe prečítaj a hlavne sa zamysli.....smejo.svg

 • 45.

  Edo 26.10.2018, 14:18

  Útočil novičkom plukovník s hviezdou hrdinu Ruskej federácie?


  Podľa reportérskych skupín Bellingcat a Insider je ním 39-ročný plukovník ruskej vojenskej rozviedky GRU Anatolij Vladimirovič Čepiga. Muž, ktorého doteraz verejnosť poznala pod menom Ruslan Boširov, podľa ich zistení bojoval vo vojnách v Čečensku a na Ukrajine a je držiteľom najvyššieho ruského vyznamenania, ktoré mu udelil prezident Vladimir Putin.

  "Toto odhalenie odstránilo akékoľvek zostávajúce pochybnosti o tom, že dvaja podozriví traviči s novičkom boli v skutočnosti ruskými agentmi na tajnej vládnej misii,“ napísala skupina Bellingcat.  „Pravá identita jedného zo salisburských podozrivých bola odhalená," poznamenal na twitteri britský minister obrany Gavin Williamson. "Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí na tejto kauze tak neúnavne pracujú,“ dodal. Ministrov príspevok bol následne zo sociálnej siete bez vysvetlenia vymazaný. Scotland Yard, ktorý otravu nervovoparalytickou látkou novičok vyšetruje, informácie médií nekomentoval. Dva európske bezpečnostné zdroje oboznámené s vyšetrovaním otravy Skripaľa, jeho dcéry a troch ďalších náhodných obetí, z ktorých jedna kontakt s jedom neprežila, však pre agentúru Reuters potvrdili, že nové zistenia Bellingcatu a Insidera sú presné.


  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/485888-cepigu-z-kauzy-skripal-spoznala-vacsina-jeho-rodakov/

  • 48.

   majo 27.10.2018, 11:31

   @Edo

   Opakuješ do nemoty svoje nedokázané konštrukcie. Dôkaz je obvinenie políciou s návrhom na trestné stíhanie konkrétnej osoby, s následným vyšetrením a odovzdaním súdu. Až po rozhodnutí súdu sa dá hovoriť o dokázanom čine. Ja obhajujem iba spravodlivosť a rovnaký meter na všetkých.

 • 46.

  Edo 26.10.2018, 14:19

  Komu slúžim Majko ja pravde a ty slúžiš komu keď obhajuješ tie najhumornejšie dnes už dávno vyšetrené veci ako je okupacia ukrajiny , kradež krymu , zostrelenie MH17 či voňavkárov ???

 • 47.

  majo 27.10.2018, 11:31

  Opakuješ do nemoty svoje nedokázané konštrukcie. Dôkaz je obvinenie políciou s návrhom na trestné stíhanie konkrétnej osoby, s následným vyšetrením a odovzdaním súdu. Až po rozhodnutí súdu sa dá hovoriť o dokázanom čine. Ja obhajujem iba spravodlivosť a rovnaký meter na všetkých.

 • 51.

  Edo 28.10.2018, 19:27

  majo tvoj príspevok 47 , 48, 49 naozaj jasne dokazujú , že sa opakujem ROFL.svg