K čomu je to dobré?
K míňaniu peňazí...
Kapitalizmus je primárne o tom, ako dostať verejné peniaze do rúk súkromných.......
K čomu je to dobré?
K míňaniu peňazí...
Kapitalizmus je primárne o tom, ako dostať verejné peniaze do rúk súkromných.......
Vyskum je veľmi potrebný. Samozrejme z pohľadu bežneho človiečika k ničomu. Z pohľadu vedy je i vyskum vesmíru veľmi dôležitý . Keď ludia lietali na mesiac zopár rokov nešlo iba o predstíš ale inštalovali na mesiaci množstvo prístrojov a zariadeni niektoré fungujú dodnes. Veľmi veľa nanotechnologií pochádza z nasa. Vývoj plastov či lcd atd maju priamu vāzbu na vyskum vesmíru.
No isteže, Edko, ale mne ide skôr o to, na čo je ten výskum zameraný, my tu máme problémy takmer existenčné,
plasty v oceánoch, zmenu podnebia a morských prúdov, zdravotníctvo a pod... mne je fuk, že kto na tom zarobí, ale nech sa skúmajú veci ktoré nás pália, anie pátrať 5 rokov po tom, či niečo existuje tak maličké a daleko, že to nemá nijaký vplyv na nás...
Ja viem, že tam ide spusta peňazí a tak majú prostriedky na rozvoj, ale neviem, či je nasmerovaný najlepšie...
Máme i čističky oceánov vďaka výskumu .
Nemyslím si že slovak má existenčné problémy ani , že by ich vyriešilo ukončenie výskumu .
Ja tiež neviem vyrobiť mobliný telefon a nefrustruje ma to .
Ani si nemyslím že je to blbosť lebo deti vo Venezuele či severnej koreii hladujú .
nemam to nicim podlozene, ale nasa by podla mna urcite nebola tak financovana, keby neprispievala svojou cinnostou aj k obrane a nebola dolezitá tiez z vojenskeho hladiska.
kazdopadne vyskum vesmiru schvalujem. vlastne akykolvek vyskum, ktory nas posuva vpred.
Užitočnosť výskumu
Tím amerických astronómov pri hľadaní takzvanej deviatej planéty, teda hypotetického objektu nachádzajúceho sa až za Plutom, zachytil novú maličkú planétku. Jej kódové označenie je 2015 TG387, ale dostala prezývku Goblin.
"Potrebovali sme tri roky pozorovaní, aby sme určili obežnú dráhu tohto telesa do takej miery, aby sme s ňou boli spokojní. Našli sme niekoľko podobných objektov s podobnými rozmermi ako Goblin, ale budeme potrebovať ďalší rok až dva na to, aby sme zistili, či sú naozaj zaujímavé,“ povedal Sheppard pre National Geographic."
Naozaj je potrebné míňať toľko peňazí a času na poznanie, ktoré nám nie je takmer k ničomu? My toho tak veľmi veľa nevieme o našej planéte, o chorobách, o veciach, ktoré na nás majú bezprostredný vplyv... K čomu je to dobré?