Diskusia

Igelit 02.10.2018, 22:01

"nacisti" rastú závratným tempom

Myslené je v Nemecku. 


Vo voľbách, ktoré neboli tak dávno, získali AfD - Alternatíva pre Nemecko niečo  cez 12 percent. Po roku im ankety prisudzujú 18,5. 

Štandardné politické strany v Nemecku zažívajú historický prepad. 


Volebné preferencie v Nemecku


Ak bude tento trend pokračovať, čo asi bude, lebo na migrantskej politike Merkelová, ako aj EU trvajú, tak AfD môže pri ďalších voľbách získať absolútnu vačšinu. Poniektorí nemeckí, ale nie len nemeckí politológocia, aj historici varujú, že to je nápadne podobný vývoj, ako za čias Hitlerovej NSDAP.


Podobný trend je badať vo vačšine krajín Európskej únie. 

Tiež sa vystríha pred kriticky názorovo rozpoltenou spoločnosťou. Čo bolo deto predvojnové Nemecko. 


Nezaujíma ma názor, na ktorej strane si. To nieje podstatné. 

Podstatné je, ako chceme z tejto situácie von. Lebo opravte ma, ak sa mýlim, ale dobré 2 posledné roky to ide v spoločnosti do tuhéto. 

Ako vidieť aj na volebných náladách, roztáča sa tu riadne peklo. 

Diskusia

 • 1.

  Edo 02.10.2018, 22:04

  ankety rastú závratne priamo úmerne ako fake news falošné prísne tajne videá a hybridná vojna

 • 3.

  Edo 02.10.2018, 22:26

  myslíš že rasita je nadávka ?


  Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás.

  Rasizmus zahŕňa predsudky, stereotypy a diskrimináciu. Môže byť prítomný v spoločenských akciách, praktikách alebo politických systémov , ktoré podporujú vyjadrenia predsudkov a averzii voči určitým rasám. Ideológia, ktorá je základom rasistických praktík často zahŕňa myšlienku, že ľudia môžu byť rozdelení do rôznych skupín (rás), ktoré sa líšia v ich sociálnom správaní a vrodených schopnostiach a ktoré môžu byť hodnotené ako horšie alebo lepšie.


  po 2. svetovej vojne získal konotácie spojené s rasovou diskrimináciou, rasovou nadradenosťou a zlými úmyslami. Dôvodom bola nacistická ideológia, ktorá považovala "rasu" za prirodzene danú politickú kategóriu


  Rasistická, fašistická a nacistická ideológia však nie je mŕtva ani dnes.


  Na konci 20. storočia sa objavil rad menších skupín a politických strán s rasistickými myšlienkami a ideológiami, ktoré sa udržujú a šíria po celom svete.

  Podľa konvencie OSN je rozlišovanie prevahy na základe rasy z vedeckého hľadiska falošné, morálne odsúdeniahodné, sociálne nespravodlivé a nebezpečné, a neexistuje žiadny dôvod na rasovú diskrimináciu, kdekoľvek, v teórii alebo v praxi.

  • 4.

   Igelit 02.10.2018, 22:31

   @Edo

   Ak je slovo rasista namierené na človeka, ktorý rasista nieje, tak je to nadávka. 

 • 5.

  Edo 02.10.2018, 23:00

  Potom je nadávka i nerasista ROFL.svg