Diskusia

Denisa 02.10.2018, 18:07

Registrované partnerstvá aj pre heterosexuálov

Najvyšší súd UK rozhodol v prospech dvojice Charlesa Keidana a Rebeccy Steinfieldovej, ktorí argumentovali tým, že zákony ohľadom registrovaných partnerstiev neboli kompatibilné s Európskym dohovorom ľudských práv. 


Po novom sa v Anglicku a Walese budú môcť aj heterosexuálne páry rozhodnúť, či  uzavrieť registrované partnerstvo alebo manželstvo. Túto možnosť voľby medzi registrovaným partnerstvom a manželstvom mali doteraz iba osoby rovnakého pohlavia. 


Zdroj 


Čo na to hovoríte? Mne osobne sa to páči. Ak by bolo po mojom, uzákonila by som aj mnohomužstvo a mnohoženstvo, hehe. Nech si každý žije s kým chce. 



Diskusia

  • 1.

    majo 02.10.2018, 19:16

    Mne sa najviac páči systém aký majú domorodci v Papuy-Guinei, muži žijú oddelene od žien a keď si niektorí muži či ženy chcú zašukať zájdu do lesa a urobia to...Deti vychovávajú ženy a muži sa starajú o stravu a bezpečnosť komunity.vyplazeny-jazyk.svg

    • 2.

      Denisa 02.10.2018, 20:00

      @majo

      A co povies na tibetsky, kde mas normalne rodiny, ale tradicne sa tolerovala aj polygamia a polyandria? 


      "Mnohomužstvo je v tejto oblasti samozrejmosťou,“ píše ďalej John. „Stáva sa, že žena sa vydá za troch bratov naraz. Ako som spomínal, Tol - pó je odrezané od vonkajšieho sveta himalájskymi masívmi. Je tu také drsné podnebie a také tvrdé životné podmienky, že sa priam zdá, akoby príroda chcela poraziť človeka a zahladiť všetky stopy po jeho existencii. Ak tu chcú ľudia prežiť, musia robiť aj také veci, ktoré sa nám zdajú nenormálne. Mnohomužstvu vravia tunajší ľudia „sa soum“. V doslovnom preklade to znamená „žiť v množstve“. Rodina je tu posvätná a deti sú spoločné.“


      Zdroj 

  • 3.

    Nadja 02.10.2018, 20:45

    No, najprv by sme si mali pripomenúť rozdiely...

    Všelijaké nepodstatné, ale len manželstvo môže byť rozvedené z dôvodu nevery,

    Aký je ešte dôležitý rozdiel? Vdovské dostávajú aj jedni aj druhí...

  • 4.

    Igelit 02.10.2018, 20:45

    Schvaľujem a čudujem sa, že až teraz. 

  • 5.

    Edo 02.10.2018, 21:59

    Mne by sa páčilo keby prišlo k rozvodu u nás že by sa musela uskutočniť presne rovnaká hostina ako na svadbu a zúčastniť sa jej povinne všetci žijúci . To by sme videli ako by rozvodovosť klesla

  • 7.

    majo 03.10.2018, 12:04

    Ja som založil skupinu s názvom"Rozvodňa" ktorá hráva vyslovene na rozvodoch a nie na svadbách ako všetci ostatní......vyplazeny-jazyk.svg Veď byť opäť slobodný je dosť dobrý dôvod na oslavu, nie ?smejo.svg

    • 9.

      Denisa 03.10.2018, 15:18

      @majo

      na rozvodoch? akože si pockas na rozvedeného pred súdom? smejo.svg

      • 13.

        majo 03.10.2018, 17:20

        @Denisa

        To myslíš že kapelníci sa chodia pozerať aj kto sa sobáši ?????smejo.svg Veď napr. už všetci priuspievatelia Diskutérov o tej mojej skupine vedia, tak keď sa bude rozvádzať prídem vám zahrať......ROFL.svg

  • 11.

    Edo 03.10.2018, 16:30

    No jasné pred súdom . A ktorá strana bude mať menej hostí ako na svadbe platí oslavu

  • 12.

    Edo 03.10.2018, 16:31

    Tá ista reštika hudba jedlo o pol noci nazad začepčiť alebo rovno hlávku sťať