Diskusia

Igelit 30.09.2018, 12:08

Totalitou proti totalite?

Nerozumiem nátlakom na takzvaných "konšpirátorov" a "konšpirácie". 

Môže mi to niekto prosím dovysvetliť? 


Oni žiadajú, aby boli nezávislé, alternatívné médiá zakázané, cenzurované, potrestané.. A správy majú byť iba overené patričnými inštitúciami. 


Ale presne toto bolo za socializmu a presne toto vtedy spoločnosti náramne vadilo a vadí to doteraz tým istým, ktorí tak bojujú s "konšpiráciami". 


Tie takzvané "konšpirácie" niesu však ničím iným, ako prejavom slobody prejavu a šírenia informácii, teda toho, čo si tak kritici socializmu/komunizmu priali. 


Vnímam v tom riadnu dávku schizofrénie, teda ak mi to niekto nedovysvetlí. 

Diskusia

 • 1.

  Edo 30.09.2018, 23:36

  Žiaľ ľudia , ktorí nemajú ani náznak právneho vedomia nevedia čo znamená demokracia alias vláda ľudu . Preto nahlasujú bombu na súde , chcú strielať ľudí ktorých rasa im nevyhovuje , alebo iba sprosto a úmyselne klamú . Môžu robiť a písať čokoľvek čo nie je v rozpore so zakonmi  SR .  Idiocií tajných nickov pribuda a diskusie napríklad na topkach je dno spoločnosti . Preto by som si želal , keby mal každy na internete svoju identitu a niesol si zodpovednosť za svoje slovká a stál si za nimi čo píše.

  Za bolševíka nemohol písať nikde . Ak ano najskôr išiel članok na pretras cenzorom ktorí upravili článok . Cenzura bola všade i pri rozprávkach , hudbe , alebo i kostole

  • 2.

   Igelit 01.10.2018, 12:23

   @Edo

   Čo si tou poslednou vetou chcel povedať? Prial bvy si si naspať tie časy boľševíckej cenzúry? Lebo k tomu sa blížime. A o tom je tu práve reč. 


   Aby mal každý na internete svoju identitu je nezmyselné a zároveň by to znamenalo, že sme v tom boľsevíckom systéme. 

   Internet predstavuje voľný priestor, ako keď si vonku, či už na ihrisku, v krčme, alebo v lese. 

   Môžeš si tam hovoriť čo chceš bez toho, aby si mal na sebe veľký nápis s tvojimi osobnými údajmi. 


 • 3.

  Igelit 01.10.2018, 12:28

  Je tu opať doba, kedy sa hrá na stranu a disidentov. 

  Tí, ktorí sú plne názorovo stotožnení so systémom a jeho zástupcami hrdo sami seba prezentujú, nemajú problém napádať a žalovať opačnú názorovú stranu. ŠTBenčík za to dokonca dostal vyznamenanie v Bruseli. 

  A druhá strana sa bojí o svoj život, skrýva svoju identitu, aby ochránil svoje živobytie a to jeho rodiny. 

  To nieje demokracia, ak sa človek musí báť vysloviť svoj názor.. Toto tu už bolo nie raz a vždy to napokon bolo potlačené., 

  Ako je možné, že sme sa za takú krátku dobu dostali do toho istého bodu?