Diskusia

Denisa 25.09.2018, 14:56

Prúser v práci

... aký by nechcel zažiť asi nikto.


................................................

"Chyba programátora způsobila, že skoro 300 SUV od Subaru skonči ve šrotu 

...

Při dalším auditu, o kterém se píše ve správě agentury NHTSA (PDF), Subaru zjistilo, že nešlo o ojedinělý případ, a robotická chyba kvůli softwarové chybě svého kódu nesvařila karoserii u několika set dalších vozů vyrobených letos v červenci.

Na chybu se nepřišlo prostým pohledem, avšak v případě havárie by nekvalitní svár mohl způsobit ještě mnohem větší neplechu. A tak Subaru nezbylo nic jiného, než postiženou várku vozů posbírat a sešrotovat, vzhledem k charakteru závady totiž nebylo jiného zbytí." 


Zdroj

Diskusia

  • 1.

    Denisa 25.09.2018, 14:59

    S akou najväčšou škodou zamestnávateľovi ste sa vo svojej práci zatiaľ stretli? 

    U nás - kolegynka vzala nové auto a "zaparkovala" tak nešťastne, že nám (1) odbila dosť veľkú časť omietky z rohu budovy, (2) narazila do ďalšieho firemného auta, ktoré sa nárazom posunulo a (3.) narazilo do tretieho firemného auta. 


    Výsledok - odbité omietka a škodana troch firemných autách. A skúste to vysvetliť poisťovni.. 

  • 2.

    Edo 25.09.2018, 15:14

    Firemné autá boli s určitosťou poistené takže škoda veľká asi nebola . Pri havarijnom poistení sa to veľmi nerieši .


    Omietku vyklébrovať natiahnuť feinputz zašúchať polystyrenom  a namalovať.


    Kolegynka musí byť extra šikulka

  • 3.

    Igelit 25.09.2018, 18:34

    Zatiaľ robil iba zamestnávateľ škodu mne. 

    • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

      • 7.

        Igelit 26.09.2018, 12:35

        @Edo

        No vidíš a nikdy som nedostal padáka anjel.svg

        • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

          • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

            • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.

    • 11.

      Denisa 28.09.2018, 09:53

      @Igelit

      Tym, ze ti platil?

      • 17.

        Igelit 28.09.2018, 11:51

        @Denisa

        Tým, že ma okrádal o časť platu. Mnohé spôsoby.. Vytrhnem napríklad HP, óóó veľká spoločnosť hewlett packard a nezaplatia človeku ani príplatok za víkend, ani príplatok za nočnú, ešte aj na gastráčoch sa znížili podvádzať... hnoj.. 

        • 20.

          Denisa 30.09.2018, 09:42

          @Igelit

          neplatili ti to, čo si mal v zmluve? alebo si mal tak zle postavenu zmluvu?

          predpokladám, že pre HP si pracoval v ČR

          • 22.

            Igelit 30.09.2018, 09:52

            @Denisa

            V zmluve nemáš stanovenú čiastku, ale iba informatívnu sumu. Kolko zarobíš, to je závislé od odpracovaných hodín a v akých časoch. Príplatok za nočnú, či víkend je daný zákonom ak sa nemýlim. V Bratislave na Galvaniho. 

            • 25.

              Denisa 30.09.2018, 10:23

              @Igelit

              iba kvoli tomu, že HP má veľký závod pri Prahe a v čr je mierne odlišká právna úprava

              • 26.

                Igelit 30.09.2018, 10:27

                @Denisa

                Aj tu sa krásne ukazuje stará pranostika "Sýty hladnému neverí". Všímam si to všeobecne, že tí, ktorí relatívne dobre zarábajú, nemajú významnejšie problémy v zamestnaní tým, ktorí zarábajú menej, sú okrádaní a podmienky v zamestnaniach majú mizerné jednoducho neveria. To je také ľudské... 

  • 4.

    majo 25.09.2018, 19:24

    Najväčšiu škodu som spôsobil zamestnávateľom od ktorých som odišiel.......spokojny.svg

  • 5.

    Nadja 25.09.2018, 20:38

    Mala som rôzne zamestnania a podľa toho aj vyzerali škody, nejaké to auto v priekope alebo blinker, to nič...

    Ale ozajstný prúser bol, ked som volakedy ako družinárka išla s deckami na výlet, prisťahovali sme sa pred pár mesiacmi do Svetlej nad Sázavou a boli tam nádherné zákutia a príroda...

    lenže tie decká sa tam vyznali lepšie jak ja, bola som mladá a oni neposlúchli a asi 6 chalaňov sa mi stratilo, došli sme do školy a poplach z toho bol veľký,  pre tie decká, písali sa poznámky a ja vydesená, ufff bolo to príšerné :)

  • 16.

    majo 28.09.2018, 10:04

    No verím že si mala úzke stavy......na druhej strane som zažil pri výstupe na Baranec, že v najstrmšej časti išla nejaká mladá pani družinárka či čo s malými deťmi školkárskeho veku /asi 10 ich bolo/. Keby to videli ich rodičia tak ich celkom iste trafí šlak.......