Diskusia

EnaXnaY 15.08.2018, 19:55

Prvé postrehy

Neintuitívne som našiel registráciu pod prihlásením ;) Chcelo by to možno priamy odkaz ;)

Fonty v registrácii (sivé) vo mne evokujú že daná možnosť je bloknutá, lebo sivá sa väčšinou používa na disablnuté možnosti ;)

Po registrácii ma rovno neprihlásilo, až neskôr keď som sa pokúsil prihlásiť som pochopil prečo - registračný email - neviem či som si všimol info o tom, asi by to trebalo minimálne oznámiť, že checknite si email ;) Po checknutí reg.emailu ma to znova rovno neprihlásilo a znova som to musel ručne urobiť ;)

Ináč sa mi to vcelku pozdáva, idem sa tu porozhliadnuť ;)

Postrehy dodám ;)

Diskusia

  • 1.

    EnaXnaY 15.08.2018, 19:58

    Pri registrácii som si vybral muž a aj tak som žena ;)

    Neviem ako mám reagovať na tému ;)

    Otvoril som si profil ale neviem ako mám zmeniť údaje ;)

    • 2.

      Arfaxad 15.08.2018, 20:03

      @EnaXnaY

      Keď si rozklikneš svoj profil, tak si muž.

      Na tému stačí písať dole do okienka. Reagovať sa dá až na príspevky.

      Vpravo hore vedľa profilu si po rozkliknutí vyber nastavenie. Tam vložíš avatár a zmeníš ďalšie veci.


    • 3.

      EnaXnaY 15.08.2018, 20:06

      @EnaXnaY

      Zmenu profilu už som našiel - v nastaveniach - skorej som myslel, že v profile bude niečo ako upraviť ale neva ;)

      V aboute používateľa som zadal linku, tak nejak tajne som dúfal, že sa automaticky preloží na skutočnú ;)

      Páči sa mi, že môžem o sebe toľko veľa zadať ;)

      Uvítal by som automatický preklad smajlíkov na obrázky ;)

      Napr. znak ;) by sa automaticky mohol preložiť na zmurkajuci.svg

      Editor nejako divne funguje ;) Niekedy mi po enteri dá aj medzeru a niekedy nie ;)


      • 5.

        Arfaxad 15.08.2018, 20:10

        @EnaXnaY

        Smajlíky som ešte neskúšal. Zdá sa, že sú nevýrazné...

        • 6.

          Arfaxad 15.08.2018, 20:11

          @Arfaxad

          Chcelo by to bledšiu farbu výplne.

          • 8.

            EnaXnaY 15.08.2018, 20:13

            @Arfaxad

            Tie hnedé sa mi moc nepozdávajú ale možno len vec zvyku ;)

            Tak či tak minimálne by ich trebalo trochu preusporiadať lebo teraz mi to príde, že do zoznamu boli nahádzané náhodne ;)

            • 10.

              Arfaxad 15.08.2018, 20:18

              @EnaXnaY

              Bolo by tiež ideálne, keby sa na spodku príspevku zobrazovali mená nickov ktoré dali palce hore, ale tiež aj tých, ktoré dali palce dole. Rozlíšené farebne: zelená farba nicku súhlas, červená nesúhlas.

              • 11.

                EnaXnaY 15.08.2018, 20:21

                @Arfaxad

                Ak to nechce mať priamo v príspevku, tak by stačilo zobraziť to pri prechode myšou nad číslom ;)

              • 14.

                Denisa 15.08.2018, 20:33

                @Arfaxad

                Ak sa nemylim, tak to teraz rak aj je naprogramovane, iba nikto este asi nedal palec dole. Zobrazi sa to (zatial) po kliku

      • 7.

        EnaXnaY 15.08.2018, 20:11

        @EnaXnaY

        Taká drobnosť - profil užívateľa sa pri téme zobrazí po kliku na fotku a pri príspevku pri kliku na meno ;)

        • 9.

          EnaXnaY 15.08.2018, 20:15

          @EnaXnaY

          Kto je online by mohlo vybehnúť hneď po tom čo nad to prídem myšou, zbytočne klik navyše treba spraviť ;)

  • 12.

    EnaXnaY 15.08.2018, 20:23

    Pri kliku na hlavnej obrazovke (kto na mňa reagoval) sa zobrazil príspevok ale až od textu, skôr by bolo lepšie keby sa zobrazilo celé okienko príspevku - povedz programerovi nech posunie značku, kde sa začína príspevok ;)

  • 13.

    Denisa 15.08.2018, 20:32

    Cau enax, vdaka za super postrehy! Vacsinu z nich mam v merku, tiez mi tie veci vadia a necham ich prerobit. Hlavne tvoj 12. Komentar je super, to ma nenapadlo. 


    Co sa tyka smajlov, tie su dost hrozne, to viem. Robila som ich sama a velke vyzerali lepsie :D Farbu som chcela zladit, no po zmenseni to vyzera naozaj nevyrazne. Neskor ich urcite prerobim, zosvetlim, pridam nove, no nateraz to nie je priorita, su ine veci :)

  • 17.

    EnaXnaY 15.08.2018, 20:39

    V tej časti, kde je teraz kto mal narodeniny, ešte niečo bude? ;)

    Lebo teraz je tam kopec nevyužitého priestoru ;)

    • 18.

      EnaXnaY 15.08.2018, 20:40

      @EnaXnaY

      Myslím v téme ;)

    • 20.

      Denisa 15.08.2018, 20:41

      @EnaXnaY

      Ano, bude tam donacny system, v pripade ak by to tu chcel niekto podporit. Tak je to v navrhu. Avsak uvazujem aj nad tym, ze to prehodim, napravo dam online diskuterov a donacny hore (resp. Ikonku). Este uvidim

      • 22.

        EnaXnaY 15.08.2018, 20:43

        @Denisa

        No ide o to, že téma môže byť dosť dlhá (podľa počtu príspevkov) ;)

        Možno sa tam zmestí kopec toho, len treba zistiť nejako koľko máš priestoru ;)

        • 26.

          Denisa 15.08.2018, 20:45

          @EnaXnaY

          Zatial je to otvorene.. mozno tam neskor dam sekciu "naposledy registrovani" alebo nejake uryvky z blogov...

          Pri blogoch (rovnaky problem) chcem mat hore nieco ako vizitku toho blogera (podobne ako na sme). Mozno to dam aj k diskusiam

  • 19.

    EnaXnaY 15.08.2018, 20:41

    Ináč moderné je posielať notifikácie do browsera ;)

    Neviem, či je to u teba technicky realizovateľné ale bolo by fajn poslať notifikáciu, keď niekto na teba reagoval ;)

    Tak by si vedela, že si máš refreshnúť stránku ;)

    Napr.facebook to tak robí ;)

  • 28.

    EnaXnaY 15.08.2018, 20:49

    Ideálne by bolo ako na df.sk zvýrazniť príspevky, ktoré som ešte nevidel a po zobrazení na obrazovke ich "prečítať" ;)

    Aj ďalšie vychytávky z dfka ako bola sípočka na predch príspevok ;)

    U mňa som pri prechode nad šípku dal dokonca aj náhľad príspevku na ktorý bolo reagované ;)

    Prosto všetky tie užitočné pomôcky tu určite zapracuj ;)

    Zjednodušujú používanie fóra ;)

    • 30.

      Denisa 15.08.2018, 20:52

      @EnaXnaY

      Tu je to tak, ze ak kliknes na @nazovnicku, presmeruje ta na reakciu, na ktoru bolo reagovane (namiesto sipky). Ale pouvazujem nad zmenou, ze doplnim nejaku sipku a @nazovninicku bude presmerovavat na profil


      Farebne odlisit precitane temy je fajn napad, na to by som zabudla. Vdaka !

      • 32.

        EnaXnaY 15.08.2018, 20:55

        @Denisa

        Nie len témy ale aj príspevky - na dfku bolo označené číslo príspevku červeným, kým si ho nevidela ;)

        • 33.

          Denisa 15.08.2018, 20:57

          @EnaXnaY

          Aha. Tak to sa este opytam, ci bude mozne. Ja som to na dfku velmi nevyuzivala, tak ma to vobec nenapadlo.

          • 34.

            EnaXnaY 15.08.2018, 20:59

            @Denisa

            Keď má téma veľa príspevkov a tie ktoré si nevidela sú kade tade tak sa to ľahšie hľadá ;)

            Predstav si že tu bude 200 príspevkov - a nové (čo si nevidela) budú porozhadzované krížom krážom po téme ;)

            • 35.

              Denisa 15.08.2018, 21:01

              @EnaXnaY

              Hej, viem, co myslis. Uvidim, ci to bude zrealizovatelne - s ohladom na dalsie veci. Ak by to nebol problem, tak na to budem mysliet :)

              • 36.

                EnaXnaY 15.08.2018, 21:04

                @Denisa

                Oki doki ;)
                Ber to tak, že ľudia z df sú zvyknutí na isté veci, tak ak majú prísť sem aby im nechýbali ;)

                • 38.

                  Denisa 15.08.2018, 21:06

                  @EnaXnaY

                  Ja to zasa tak neberiem. Ak su zvyknuti, tak tu asi nepridu. Ale mozno pride nejaka no a krv :)

                  Kazdopadne tie postrehy urcite skusim zapracovat, alebo aspon to, co sa bude dat. 

            • 37.

              Denisa 15.08.2018, 21:04

              @EnaXnaY

              No nic, idem off, caka ma vana. Este raz vdaka za postrehy, su super!

  • 40.

    EnaXnaY 15.08.2018, 21:33

    Moja fotka vo fotogalérii je divne orezaná - mala byť na výšku, nie na šírku ;)

  • 42.

    EnaXnaY 15.08.2018, 22:15

    Reklamu si tu neplánuješ dať? ;)

    Napr. mne to zatiaľ veľa nevynieslo ale keď neprší aspoň kvapká ;)

    Majiteľ dfka vravel, že má cca 100e na mesiac výnos ;)

  • 43.

    EnaXnaY 15.08.2018, 22:44

    Ako admin by si mala mať právo upravovať príspevky ;)

    Na lipke som to tak spravil, lebo niekedy sa niekto pomýli a občas to upravujem keď sa mi chce, niekedy to formátujem a tak ;)

    • 46.

      Denisa 15.08.2018, 22:49

      @EnaXnaY

      vdaka za tip, no to asi nebudem potrebovat. nemyslim, ze budem mat cas editovat prispevky. skor sa prida moznost editovat blogy, lebo na to som zabudla kdesi v procese. 


      ani by som velmi editovat nechcela, jednak je to zasah do autorových práv (pravo na nedotknutelnost diela) - najmä ak ide o dlhšie príspevky napr. blogového charakteru,  a jednak by ma to samu rozculovalo, ak by po mne niekto oprvoval napr. chyby...

      • 48.

        EnaXnaY 15.08.2018, 22:50

        @Denisa

        No ja to veľmi nerobím ale občas ma niekto o to požiada ;)

        • 49.

          EnaXnaY 15.08.2018, 22:51

          @EnaXnaY

          Som pôvodne rozmýšľal že to povolím používateľom ale strácal by sa kontext diskusie ak by niekto upravil niečo na čo už niekto reagoval ;) Boli by z toho problémy ;)

          • 51.

            Denisa 15.08.2018, 22:54

            @EnaXnaY

            hej, to je pravda. jedine, zeby sa vzdy dal zobrazi aj povodny text, ale to by potom stratilo vyznam

        • 50.

          Denisa 15.08.2018, 22:53

          @EnaXnaY

          aha, tak potom je to iná vec. ale asi aj tak to nebudem potrebovat..

    • 66.

      Denisa 16.08.2018, 17:36

      @EnaXnaY

      ake prava ako admin este mas? rozmyslam, ake by sa mi mohli hodit

  • 53.

    majo 16.08.2018, 08:34

    Pripomienka- čas posledného komentáru je na hlavnej stránke nejak pozadu, či ?

  • 54.

    majo 16.08.2018, 08:40

    Neviem zistiť či niekto reagoval na môj príspevok, či tému......

  • 57.

    majo 16.08.2018, 08:54

    Ano tam to vidím, ale zakaždým sa musím vrátiť na hlavnú stránku ? Môžem napr. s niekým debatovať v jednej téme a v nej nevidím že v inej na mňa ktosi reaguje......

    • 60.

      Denisa 16.08.2018, 09:02

      @majo

      to je vacsi luxus, ako mas na dfku :D 
      ale nie, je to super pripomienka, pouvazujem nad tym, ze dam sekciu "reagovali na mna" aj do tem, napravo. Tam, kde je teraz sekcia "Dnes oslavuju", len nizsie.

  • 58.

    majo 16.08.2018, 08:56

    Keď si kliknem na sekciu napr. rôzne, tam vidím že vraj posledný komentár bol pred 2 dňami a nie je to pravda.......

  • 59.

    Denisa 16.08.2018, 09:00

    aha. vdaka, asi to omylom zobrazuje cas zalozenia diskusie..  mrknem na to