Fotka

7

Počet zobrazení: 1 411x

Zber dubákov

Edo

Haluzice

Diskusia

 • 1.

  Denisa 10.09.2018, 10:40

  Ked som bola mala, pocuvala om o jednom hiubarovi u nas z dediny, ktoruyry stale z lesa prinesie hriby, aj ked nikto iny nie. Vsetci ho tu takto poznali, je to stary polovnik. Dokonca prinasal aj baranie hlavy, ktore su tu dost vzacne, tazko ich najst (neviem, ci vies, co je barania hlava). Ked sa ho ludia pytali na jeho miesta, kde chodi, kde su hriby, tak to nikomu nechcel ani za svet povedat, chranil si to ako tajomstvo :)


  Minule isli nasi na hriby a stretli ho po ceste, ako sa uz vracal z lesa, s plnymi kosikmi. Pozdravili ho, hodili rec a on ich sam od seba, bez toho, aby ho o to ziadali, povodil po vsetkych tych jeho miestach a skrysach, ktore poznal. Vraj uz ma sam hub dost, uz je stary a nema to komu odovzdat. Jeho deti byvaju inde a na hriby nechodia. Oco vravel, ze mu poukazoval take miesta, o ktorych by to vobec nepovedal, ze tam moze nieco byt. 

  Teraz je este u nas sucho, ale o chvilu zacne hubarska sezona, tak som zvedava, ci si ich nasi dobre zapamatali :) 

 • 2.

  majo 10.09.2018, 12:11

  Inak toto by som trestal, v iných krajinách majú obmedzenie množstva a tiež dni kedy sa môžu huby zbierať.....

 • 3.

  Edo 10.09.2018, 20:14

  Deniska je to úplne normálny 3,5 hodinový zber v Kálnici . Ja sa pohybujem v lese väčšinu života . Prakticky stále . Na huby vďačne zoberiem hocikoho . Tých miest je toľko že keby som ich chcel všetky prejsť za rok by som ich neprešiel nie za par dní čo rastú hríby . Pekný večer som rad že ťa moja fotka zaujala .


  Majko tam kde som ja zberal tieto dubáky je rampa čiže kto nemá kľúčik sa dostane asi 15 km od týchto miest kde i tak 99 % hríbov proste zhnilo . Kto by mi v súkromnom lese zakázal zákonom či si môžem dubák odtrhnúť netuším . Podobne keď som poskytoval lesnícke a poľovnícke práce u jedného baróna v Nemecku .  Baron má 40 000 ha lesa a huby tam nikto nezberá . • 4.

  Edo 12.09.2018, 18:43

  Majo a čo by si ešte ty trestal ??? • Zobraziť komentár

  5.

  majo 12.09.2018, 18:54

  Huby nie sú iba potrava pre ľudí, sú potrava aj pre iných živočíchov a uch zhnitie je tiež úplne bežná a potrebná vec na udržanie rovnováhy v prírode . To čo je na obrázku je čistá ľudská chamtivosť , nepochopenie ako funguje príroda. Na provokácie neodpovedám.

 • Zobraziť komentár

  6.

  Edo 12.09.2018, 19:02

  Majko dúfam že ťa to zase neurazí . Huby zvieratká nežerú proste zhnijú . Tak ako v týchto hlbokých horách zhnilo 99,99 húb . Prídeš o pár dní a dubák sa rozleje do tekuta . To čo predvádzaš pod fotkou je ľudská závisť .

  • Zobraziť komentár

   7.

   majo 12.09.2018, 19:27

   @Edo

   Ešte táto reakcia a ďalej ma to už nebaví- písal som živočíchovia, čiže napr. slimáky ale hmyz . A neprajem si aby si ma tu nejako hodnotil, lebo nevieš kto som, čo som aký som ale stále ťa to omína. Mne si komplet ukradnutý ako osoba, tak skús tak isto brať aj mňa.