Diskusia

Denisa 12.09.2018, 12:50

Z rozprávky do rozprávky..

"Na bratislavskej Hlavnej stanici včera cestujúcich oslovoval približne 35-ročný chlapík, ktorý o sebe tvrdí, že je kuchár, ale sa stratil a nemá peniaze na cestu domov. Takmer vždy nájde zopár dobrodincov, ktorí mu nejaké drobné dajú a tak sa venuje mámeniu peňazí od ľudí pravidelne a to už niekoľko rokov." 


Zdroj


Mali ste nejkú podobnú skúsenosť? Ja hej, viackrat, hoci nie s týmto chlapíkom. U mňa si však neškrtnú. 

Diskusia

  • 1.

    Edo 13.09.2018, 10:46

    Uplne bežne . Robia to rumuni celé desaťročia ako i isté etniká ešte za totáča v Piešťanoch úplne bežne . Tam ťa stale niekto zastavoval muž čo predával bony iný mal po sebe desiatky digitalok ďalší ti šlohol peňaženku a prosby podobného charakteru boli na dennom poriadku ak nehrali škrupinky na každom rohu . Ale zaznamenal som to v totáčiku i u Poliakov .

  • 2.

    Edo 13.09.2018, 10:47

    Dodám ešte že sa to najčastejšie deje pri hrách s pokazeným autom

  • 3.

    Nadja 13.09.2018, 12:23

    To sa mi deje často, som dosť na rane... žiadosti o príspevok pre hluchonemých, rôzne organizácie s "dôkazmi" s vytlačenými dokumentami, príspevky na autobus domov  pri strate peňaženky, žiadosti rozmieňačov alebo zamieňačov a pod...  Mám aj svojich ozajstných bezdomovcov, ale viackrát som olutovala, bo si priviedli dalších a dalšíc a musela som to zatrhnut, ja chápem že musia byť otravní, ale niekedy je to už moc... a potom sa cítim ako odlud, ked odmietnem :D