Diskusia

Igelit 12.10.2018, 05:48

Mladá Slovenka o multikulturalizme

Plne sa stotožňujem s názormi tejto slečny. 


A čo vy? 


Stačí sa pozrieť opať do USA, čo nás čaká, ak tento nonsense neodmietneme, ale už aj do Nemecka, Francúzska, či VB. Rozdelená spoločnosť, v ich prípade na belochov, černochov a hispáncov, ktorí si vytvárajú oddelené štvrte a navzájom sa napádajú. Česť výnimkám samozrejme, ale tie niesu pravidlom. Pravidlom je krajina plná strachu a teroru. Rasa nieje problém, rozdielne rasy spolu vedia nažívať, ale iba vtedy, ak následujú spoločnú kultúru. 


Youtube - xGWb0XWF_ag

Diskusia

  • 1.

    majo 12.10.2018, 08:22

    Ja som si to síce nevypočul ale viem čo je multikulturizmus . Tak ja si myslím že žiadna kultúra sa nedá a nesmie vnucovať . Rovnako ako nútené prijímanie utečencov, lebo ani solidarita v tom zmysle sa nedá a nesmie vynucovať, lebo to už potom nie je solidarita . Buď niečo vzniká samovolne prirodzenou cestou alebo to nevznikne. Mne to pripadá ako keby deti z detského domova boli rozlosované medzi cudzích rodičov a tí boli povinní si ich adoptovať.

  • 2.

    Edo 12.10.2018, 09:16

    Slovensko je silne multikultúrnou krajinou čo asi dosť primitívna bloncka netuší lebo má blond a žije si svoju arijskú bublinu a o je dnes už pradávno dokázané DNA . Pripomína mi to ameriku v čase kuluxklanu . Už len ukameňovať Maigu . Z toľkej ľudskej hluposti dieťaťa mrazí . Majo vôbec nevieš čo je to dočasný azyl ani k čomu slúži ani čo je to slodarita . Pred vstupom do EU pre príklad pri prísne stráženej hranici išlo cez našu krajinu rožne cez prísne stáženú hranicu približne 100 000 ľudí . Z toho len v roku 2004 požiadalo o azyl 12 000 ľudí na Slovensku . Nikto nám sem nelosoval migrantov nikto nežiadal aby sme ich prijali či udelili dočasný azyl . Toľko stučná správa z historie fantastického obdobia kedy sme neboli v šengene a neboli v EU . Vyfarbiť slovensko ako krajinu kde sa nesmie černoch ani náhodou ani len priblížiť lebo má nesprávnu farbu pleti dokáže len hlúpučké dieťatko ktoré si myslí že je nejaká špeci slavienka špecial rasa .

  • 3.

    Nadja 12.10.2018, 09:54

    Nadja O multikulturalizme:

    1. Multikulturalizmus je  snaha o rovnoprávne postavenie v spoločnosti a o rovnaké možnosti uplatnenia všetkých sociálnych skupín, etník a národov;

    Vysvetlí mi niekto, prečo by nejaký človek mal byť znevýhodnený len preto, že sa tu nenarodil, ale že tu chce byť? Veď ja to vidím ako česť, že si vybral náš národ, dáva mu tým vyznamenanie. Ako sme sa zaslúžili my, že sme sa narodili tu? Nijako.

    2. M. znamená spolužitie a prelínanie viacerých kultúr vo viacnárodnej spoločnosti, rešpektujúce vzájomné etnické, kultúrne, náboženské, sociálne a pod. rozdiely, kultúrna rôznorodosť, rozmanitosť

    Nejde teda o nijakú snahu o homogénnu spoločnosť, práve presne o opak, homogénnu spoločnosť si žiadajú práve oponenti m.

    3. Úplná blbosť je ale to, že m. je základom  pre násilie a pod, je to presne naopak, lebo xenofobia je týmto základom, ja skôr nechápem, že to niekto môže nevidieť.

    • 5.

      majo 12.10.2018, 12:07

      @Nadja

      Nie nadja, multikulturizmus nie je to čo píšeš. Naši romovia sa tu narodili a celé generácie a ich spôsob života čiže kultúru táto ani iná spoločnosť za dlhočizné desiatky rokov neabsorbovala a zrejme ani neabsorbuje.  Veď kto chce v takej multikulti ako píšeš môže ísť žiť tam kde to vraj funguje . A kde to vlastne funguje ? To nie je u mňa xenofobia, ja proti nikomu nič nemám, ale bez istej a značnej miery priuspôsobenia sa prostrediu kde žijem to asi nepôjde. Veď presne tak fungujú aj partnerské vzťahy, nie ? Či myslíš že totálne odlišní ľudia, s odlišnými zvykmi, odlišným poradím dôležitosti, odlišnými pohľadmi na morálku môžu žiť bez problémov spolu ???? Ako som napísal, ak niečo vznikne prirodzene je to v poriadku, násilým nevznikne nič trvalé ani multikulturalizmus. Ide jedine a práve o to násilie , vnucovanie  a podobne.

      • 6.

        Nadja 12.10.2018, 14:38

        @majo

        Majko, s tebou je to fakt ťažké, ty napíšeš, že jazykovedný slovník, ktorý určuje význam slov, nemá pravdu, a bodka. Čo sa na to dá napísať? :)

        • 8.

          majo 13.10.2018, 19:18

          @Nadja

          Kto nechce pochopiť čo píšem tak nepochopí.......Dá sa na to napísať že prečo je napr. v našich podmienkach super fajn a prečo by sme ho mali podporovať. Ďalej sa dá napísať že ako je možné že desiatky rokov sú stále problémy s romskou komunitou, veď sa narodili u nás, nie ? Dá sa napísať veľmi veľa o tom čo všetko sa multikulti skrýva a čo naozaj ľuďom na tom vadí .

          • 10.

            Nadja 13.10.2018, 19:44

            @majo

            Majko, o romoch sme toho už popísali veľa, príčíny toho, že sú tam, kde sú, sú tak rôznorodé, že isto nemyslíš vážne, že by na vine bol multikulturalizmus :D

            U nich je to tiež vlastne úplne naopak, lebo sme ich kulturu neakceptovali a ani nechceli akceptovať a oni sa prispôsobiť a zliať s našou kulturou nedokázali.

            • 14.

              majo 14.10.2018, 07:14

              @Nadja

              Takže u romov nejde o problém multikulti ? Je mni to jasné, my sme zlí lebo sme ich kultúru neakceptovali ale oni sú dobrí lebo oni našu kultúru tiež neakceptovali.......to je fakt ukážka rovnováhy a spravodlivosti..........a presne o toto ide aj u iných kultúr, my musíme akceptovať ale oni nemusia.........

              • 16.

                Nadja 14.10.2018, 12:45

                @majo

                Majko, ty veľmi rád podsúvaš druhým, čo nepovedali, že? :)

                • 17.

                  majo 14.10.2018, 16:49

                  @Nadja

                  Nie , nerobím to rád, ja to priam neznášam. Snažím sa reagovať na podstatu príspevku tou je že ty podporuješ tkz. multikulti a ani nevieš prečo a všetky aspekty toho javu. Si teda za multikulti alebo nie si ? Nepodsúvam, pýtam sa.spokojny.svg Romov som uviedol ako príklad, kedy multikulti nefunguje a dlhodobo a preto sú aj vnašej spoločnosti obavy že sa to bude opakovať zase s inou komunitou, ktorá má totálne odlišné kultúrne správanie. Pod kultúrou samozrejme nerozumiem v tomto prípade kultúru ako umenie, aj mne sa páčia napr. brušné tanečnice.......vyplazeny-jazyk.svg

    • 7.

      Igelit 12.10.2018, 16:10

      @Nadja

      Celé si to nejako zle pochopila Nadja. 

      Tu nejde vôbec o nijaké znevýhodňovanie. Tu ide o rovnaké práva, povinnosti, ale hlavne o správanie. To je kultúra. 

      Štát nieje nič iné, ako dom pre skupinu ľudí. Táto skupina ľudí ten štát zveľaďuje, aby sa v ňom lepšie žilo. Celé generácie potili krv pre to, aby sme sa dnes mali ako tak dobre a cítili bezpečne a teraz niekto príde do tohoto domu, žiada vpustiť dnu s tým, že odmieta následovať domové pravidlá. Ba čo viac, obyvatelia domu sú mu dokonca povinní prispievať peniazmi na jeho živobytie... Toto ty pokladáš za normálne? 

      Ak ja postavím dom a zaužívam v ňom, že sa pred vkročením vyzúva (kultúra), príde niekto inej kultúry a odmietne sa vyzuť, tak ja mám plné právo ho kopnúť do riti... A nie že ešte ja budem trpieť jeho zasrané boty na mojich kobercoch, ešte mu mám dávať peniaze v daniach. 

      Nerozumieš tomu, že práve multikultúra vyvoláva neznášanlivosť, pretože ak raz niesu kultúry totožné, tak to proste neklape.. 

      Napríklad moslimovia nevedia vystáť sporo odeté dievčatá, ich kultúra to striktne zakazuje a preto v západných krajinách také dievčatá znásilňujú, prípadne im oblievajú tváre kyselinou.. Lebo u nich, v ich kultúre je to tak normálne. Preto je multikultúra úplná blbosť... 


      • 11.

        Nadja 13.10.2018, 19:46

        @Igelit

        A ty nerozumieš tomu, že tie sporo odeté dievčence nemôžu vystáť práve tí, ktorí sú proti multikulturnosti, že :)

  • 4.

    Edo 12.10.2018, 11:16

    Veľmi pekne si to napísala Naďka . Súhlasím .

  • 9.

    majo 13.10.2018, 19:20

    Ešte jedna otázka, multikulti v europe ano, ale multikulti v napr,. arabských krajinách, napr, s Saudskej Arabii alebo hocikde inde už nie ? A to prečo ? Čo im asi tak vadí na našej kultúre ?