Diskusia

Denisa 07.09.2018, 23:28

Pozor na probiotiká?

Vyzerá to tak, že možno nebudú vždy tou najlepšou voľbou. 


Sorry, nechce sa mi to celé prekladať.  Ale v podstate ide o to, že ak sú po antibiotikách nasadené probiotiká, rozmnožia sa v črevách a v skutočnosti neobnovia "microbiome" (neviem, ako to správne preložiť), ako by mali, práve naopak, zabránia povodnému ľudskému"microbiome" navrátiť sa do pôvodného stavu. 


..................................
"Next the researchers measured what happens to the microbiome of people who take probiotics in the hope of restoring their microbiome after antibiotics. Twenty-one volunteers took an identical course of antibiotics and were then assigned to one of three groups. The microbiome of the first group was allowed to recover by itself, whereas the second group was given probiotics. The third group was treated with a dose of their own original pre-antibiotic microbiome by a faecal microbiota transplant (FMT).

Probiotic bacteria readily colonised the gut of everyone in the second group after antibiotics had cleared the way. However, the researchers were surprised to find that this prevented the return of the person’s normal microbiome for up to six months. “The probiotics very potently and persistently prevented the original microbiome returning to its original situation,” says Elinav. “This was very surprising and alarming to us. This adverse effect has not been described to date.” The opposite effect was observed with the patients given a dose of their own pre-antibiotic microbiome via FMT. Their native gut microbiome returned to normal within days."
Zdroj (Source)

Diskusia

  • 1.

    Igelit 08.09.2018, 07:55

    Microbiome = mikroflóra. 

    Liečivá tu dávno niesu preto, aby liečili, ale aby zarábali. 


  • 2.

    majo 10.09.2018, 07:02

    Všetko potvrdzuje iba to, že akútne veci treba liečiť a ostatné nechať na náš organizmus. Preto som aj tebe kedysi tvrdil že treba jesť všetko ale s mierou a nevylučovať z našej stravy nič . Vždy sa dobre pobavím na I.Bukovskom keď s výrazom tragéda prezentuje výsledky nejakej štúdie, ktorá dokazuje iba to čo už vedela aj moja babka......naposledy o tom, že sacharidy potrebujeme v primeranom množstve........smejo.svg

  • 3.

    Nadja 10.09.2018, 08:27

    No, ja som toho názoru, že črevnú mikrofloru najlepšie doplní nepasterizovaná bryndza :)

    O tej nejaká štúdia nie je?

    • 4.

      majo 10.09.2018, 08:32

      @Nadja

      No neviem čo by to urobilo s amazonským indiánom.......Vo všeobecnosti si myslím, že neexistuje tkz. priemerný človek čo má tkz. priemerné hodnoty všetkého podľa čoho sa predpisujú aj lieky......Ono by to chcelo napred exaktne určiť čo komu reálne chýba a podľa toho určiť  liečbu.....Ale bačovi by určite tá bryndza neuškodila.......zmurkajuci.svg

  • 6.

    majo 10.09.2018, 09:24

    5. tá štúdia to vyvracia . Ide zrejme o to aké probiotiká, teda akú bioflóru v našom tele vyprodukujú, lebo nie všetko je iba zdravé......

  • 7.

    Edo 11.09.2018, 17:16

    Probiotiká samozrejme majú opodstatnenie . Ale sú tiež často zarabajuce v hoax bludoch .