Diskusia

Igelit 09.09.2018, 10:30

O ceste životom

„Nikdy som nedopustil, aby škola stála v ceste môjmu vzdelaniu.“

Mark Twain

„Som úplne presvedčený, že je načase nastúpiť novú cestu, aby peniaze prestali byť všemocným božstvom krízovej spoločnosti.“

Charlie Chaplin

„V starých časoch príroda spôsobovala, že ľudia boli pokojamilovní a celý svet bol šťastný. Potom človek nadobudol vedomosti a život sa stal zložitým. Ľudstvo stratilo svoju nevinnosť. Ľudia sa sťahovali do miest a začali písať knihy. Tu vznikla všetka bieda a tu vytryskli slzy z očí filozofov. Múdry muž sa vyhýba miestam, sieti zákonov a civilizácií. Ukrýva sa v lone prírody, ďaleko od zlomyseľných úradníkov a neúspešných reformátorov sveta. Tajná múdrosť spočíva v prostom putovaní po tichých cestách zeme.“

Lao-c'

„Sú tri cesty k získaniu múdrosti. Prvá je cesta skúseností, ta je najťažšia. Druhá cesta je napodobňovania. To je cesta najľahšia. Tretia cesta je cestou premýšľania. Tá je najušľachtilejšia.“

Konfúcius

„Moje ideály, ktoré mi vždy žiarili na cestu a znova a znova ma napĺňali radostnou odvahou žiť, boli láskavosť, krása, a pravda... Prázdne ciele ľudského úsilia - majetok, povrchný úspech, prepych - sa mi vždy videli opovrhnutiahodné.“

Albert Einstein

Obdivovaní, ale v drvivej vačšine prípadov totálne nepochopení.

Diskusia