Diskusia

Denisa 23.11.2020, 02:58

Zreklamieva sa...

Tak to vyzera, ze youtube sa rozhodol ryzovat este viac a reklamu pchat aj do videi, kde si to sami autori nezelaju. 


Uz od polovice buduceho roka v Amerike. Uvidime, ako dlho potrva, kym sa toto "vylepsenie" dostane po urcite uspesnom testovani aj k nam. 


Uz teraz sa bez Adblocku na to neda pozerat...  

A vlastne nemam ziadnu otazku.. 


Zdroj.

Diskusia

  • 1.

    auxiliarius 01.12.2020, 21:22

    Čítal som, že youtube bol dlho stratový.


    Alebo možno ešte stále je, predsa len videá majú svoju veľkosť a treba platiť servery, tak google asi hľadá spôsob ako ho dostať do zisku. A celý google žije len z reklamy.

    • 3.

      Denisa 03.12.2020, 18:06

      @auxiliarius

      youtube patrí googlu?

      • 6.

        auxiliarius 04.12.2020, 20:44

        @Denisa

        Áno, kúpil ho. Najprv mali vlastnú službu Videá Google, ale tým sa nedarilo preraziť, ale youtube sa stal úspešným, tak ho google kúpil.

        Ja by som najradšej reklamu zakázal, aj s úrokmi nad 1%p.a., ale to je už mimo tému :)


        Prispel som wikipédii, tam reklama nie je a je to tiež užitočná stránka, tak si to predstavujem, ak sa ľudia zložia po 5 eur, tak nie je problém s reklamou. A takých veľkých webov je možno 5, ktoré človek potrebuje.

  • 2.

    Nadja 03.12.2020, 09:36

    Je to otravné, ak človek pozera nejaký film, ale naozaj ma to hnevá, ak počúvam nejaku symfoniu, tam to pôsobí ako rada päsťou medzi oči. Možno chcú podporiť opäť predaj cdčok?

  • 5.

    Nadja 03.12.2020, 21:27

    Veď hej, ale ako to môžu urobiť, to by malo byť trestné

  • 7.

    Lemmy 11.12.2020, 11:10

    Nečudujem sa. Na YouTube je obrovské množstvo dát, obrovské množstvo videí. A za servery sa musí platiť. Buď budú platiť tí, ktorí vkladajú videá, alebo budú platiť nepriamo cez reklamu, ktorú dajú do videí. Čo by si robil, keby si mal platiť za prevádzku serverov?

    • 8.

      Denisa 12.12.2020, 08:46

      @Lemmy

      Majú monopol. Mohli by si dovoliť spoplatniť aj vkladanie videí ak presiahnu nejakú dĺžku napr. Okrem toho majú aj členské poplatky za pozeranie "bez reklám". Týmto krokom podľa mňa chcú dosiahnuť, aby si viac ľudí predplácalo tú ich mesačnú službu.  

      • 9.

        Lemmy 13.12.2020, 18:22

        @Denisa

        Google to už postupne zavádza, zavádza poplatky. Samozrejme, obozretne, aby nevyplašili klientov.