Diskusia

tomas12345 03.08.2020, 01:18

Založil som katolícku stránku

Založil som katolícku webovú stránku v ktorom obranujem a dokazujem pravdivosť katolíckeho učenia 


https://katolik0.webnode.sk/prazdna-stranka65/

Diskusia

  • 1.

    tomas12345 03.08.2020, 01:18

    Založil som katolícku webovú stránku v ktorom obranujem a dokazujem pravdivosť katolíckeho učenia

    https://katolik0.webnode.sk/prazdna-stranka65/

  • 11.

    peter67 09.08.2020, 20:26

    Odpoviem ti ešte raz: Každé učenie má pravdu. Ale iba tú svoju.

    Vieš, že tvoje učenie = katolícke, niekedy učilo, že zem je plochá a je stredom vesmíru. Malo pravdu? Kto pochyboval skončil na hranici. Takže si si mohol vybrať, alebo pravdu, alebo život. zmurkajuci.svg

    • 12.

      tomas12345 09.08.2020, 21:55

      @peter67

      Ucilo len to čo vyplývalo z Biblie a v Biblii sa písalo o plochej zemi.


      V katolíckej cirkvi sa dejú veľké zázraky, ktoré potvrdzujú že je Božou cirkvou.

      • 16.

        Ludwig II 22.08.2020, 11:18

        @tomas12345

        "Zázraky" sa však dejú aj v iných cirkvách. Ak sú teda znakom pravosti cirkvi, ako chceš vysvetliť, že sa dejú aj v spoločenstvách ktoré považujú RKC za "neviestku babylonskú"? 

        • 21.

          tomas12345 23.08.2020, 18:40

          @Ludwig II

          Sú jedným z nevyhnutných znakov pravosti Božej cirkvi. 


          Zober si to takto. Protestantizmus má okolo tisíciek roznych cirkví, ktoré sú navzájom od seba oddelené a zcela nezávislé, ako štruktúrovo tak i učením. 


          Dajme tomu, že aktuálne existuje okolo 3000 tisíc jednotlivých protestantských cirkví, pričom zázraky sa dejú asi len v okolo 10% z nich. To znamená že v 90% protestantských cirkví, sa nedejú žiadne zázraky, a preto týchto 90% protestantských cirkví určite nemožu byť Božími cirkvami, pretože sa v nich nedejú zázraky. 


          Lenže ak týchto 90% protestantských cirkví nie sú Božími cirkvami, potom nemožu byť Božími cirkvami ani zvyšných 10%, pretože učenie všetkých protestantských cirkví (s výnimkou Svedkov Jehovových, Mormonov, a zopár dalsich) je v spásnych bodoch rovnaké, a údajne sa ich učenie líši len v nespásnych veciach. 


      • 17.

        Ludwig II 22.08.2020, 11:19

        @tomas12345

        Ešte poznámka, nemyslím si, že z Biblických textov nevyhnutne vyplýva, že Zem je plochá... 

  • 13.

    peter67 10.08.2020, 17:45

    Takže v Biblii sa píše o plochej zemi. To je klamstvo!! Takže potom Biblia klame aj v iných veciach, potiažne vo všetkom. Takže ideš obhajovať to čo sa učí v Biblii, teda  skús obhájiť plochú zem. 

  • 15.

    peter67 19.08.2020, 20:50

    Takže nie vedecky presná. Potom je nepresná aj v iných informáciách. Lebo ako mám veriť Biblii, že je to Božie slovo? Vari Boh nevedel, že stvoril Zeme-guľu a nie Zeme-dosku? Prečo im toto nenašepkal? A že Zem nie je centrom vesmíru? Že sa krúti okolo Slnka? Aj toto bolo nad sily Boha, naučiť ľudí takúto elementárnu vec? Ale že na počiatku nebolo nič a dlho nič až potom stvoril svet, to im ako povedal? Že vymodeloval človeka z hliny a vdýchol mu život, to vedia na 100%, ale ináč ostatné je vedecky nepresné .vyplazeny-jazyk.svg

    • 18.

      Ludwig II 22.08.2020, 11:24

      @peter67

      Ahoj Peter. Dlho som ťa "nevidel". Aj ty si sa presunul z rozbúrených vôd df-ka do tohoto pokojného (relatívne) prístavu? :) 

      • 19.

        peter67 23.08.2020, 18:12

        @Ludwig II

        Ahoj Ludwiq. Som rád, že žiješ. zmurkajuci.svg Nemohol si ma tu vidieť, lebo som iba nazrel a zaregistroval som tu Miloša, ktorý odprisahal, že na df už nikdy nenakukne, teda, že nebude reagovať. 

        Chýbalo mi naše doberanie a aj niekedy plodná diskusia, takže som neodolal. Miloš mal íst na Krétu, ale nehlási sa. Som z toho ako na ihlách.

         Čo ty? Akú budeš mať sezónu? 

        Ja si robím v dielničke, jazdím na skútriku, terazky Honda NC 750 Integra. Burgmanko už má nového majiteľa, tak nech mu robí radosť, tak ako robil aj deťom z domovov. spokojny.svg

        • 23.

          tomas12345 23.08.2020, 18:46

          @peter67

          Na tu Krétu mal ísť ževraj koncom júla, alebo začiatkom augusta. 


          No a skúšal si sa spýtať Dzia, či o nom dačo nevie, alebo či s ním nie je v kontakte ?

          • 25.

            peter67 23.08.2020, 20:02

            @tomas12345

            Ima som sa nepýtal, lebo Milošovi som asi riadne znechutil aj Lipku.vyplazeny-jazyk.svg

            Proste ako bol Miloš v tempe, podpichol do mňa a ja som sa zachoval "milo", rozumej protivne ako vždy.

            Možno bol iba deň blbec, alebo nejaká erupcia na Slnku, ale jedno viem isto, na vine nie je ani jeden z nás dvoch. Iba sa občas doberáme. Mám rešpekt a úctu voči jeho vedomostiam, ale cynik vo mne sa nikdy nezaprie. anjel.svg

            • 27.

              tomas12345 24.08.2020, 17:25

              @peter67

              Videl som že na webe kreacionizmus dal reakciu dna 6.8, v ktorej písal o mne, a povedal, že navždy odišiel i z toho fora, z diskuteri.sk 

              https://kreacionismus.cz/vseobecna-diskuse/

              • 28.

                peter67 24.08.2020, 18:32

                @tomas12345

                Ďakujem za info.

                Vyzerá to tak, že Miloš vzdal diskutovať s inými "vierami", než akú vyznáva on. 

                • 29.

                  tomas12345 31.08.2020, 11:44

                  @peter67

                  Či vzdal diskusiu so všetkými vierami to neviem, ale so mnou urcite.

                  A inak ty veríš niečomu ? Minule si písal že niečomu veríš (čomu?).

                  • 30.

                    peter67 31.08.2020, 19:51

                    @tomas12345

                    Samozrejme, že verím!! Skoro každému a skoro všetko. 

                    Ak mi napíšeš, že si katolík, tak ti verím, ak mi Lemmy napíše, že je humanista, tak mu verím.

                    Ale ak mi napíšeš, že jedine tvoja viera tá pravá, tak to ti neverím.

                    Verím, že niečo/niekto medzi nebom a zemou existuje, ale či je to to, čo opisuješ ty, alebo mohamedáni, alebo niekto iný, to neviem posúdiť. 

    • 20.

      tomas12345 23.08.2020, 18:24

      @peter67

      Zato že nie je vedecky presná, ešte neznamená že je nepresná aj v iných veciach. 


      Ak by sa v Biblii nachádzali všetky vedecky presné údaje, od stavby atomu, až po tvar Zeme, potom by to bol 100% dokaz Božej existencie a kresťanstva, a potom by už nebola potrebná viera. Lenže Boh od nás chce aby sme sami uverili, aj napriek tomu, že nemáme 100% dokaz o Jeho existencii. 


      O tom to je. Kto chce získať nebo, musí uveriť a zriecť sa pre Boha všetkého, a to aj v prípade, že nemá 100% dokazy o Jeho existencii.

      • 24.

        peter67 23.08.2020, 19:57

        @tomas12345

        AK Boh nevedel, že stvoril"guľatú" zem, tak potom nevie toho veľa. Ak iba ľuďom klamal, že je plochá, tak im klamal aj v iných veciach. Rozumieš tomu? 


        Neberiem ti tvoju vieru, ale iba polemizujeme o pravde v Biblii ako takej. 

        Ver si čomu chceš, vzdaj sa všetkého a isto prídeš do neba, stačí na to tvoja viera, že to tak je. zmurkajuci.svg

        Ibaže téma je o tom, že ty obhajuješ katolícku vieru a pravosť jej učenia na základe Biblie, ktorá vyslovene klame, alebo ak chceš prináša nepravdivé údaje. Takže pravdivé učenie  založené na nepravdivých údajoch je asi nejaký blud, ktorý ty nechceš vidieť a obhajuješ ho. 

        Ako píšem, ver si čomu chceš, ale nevydávaj to za pravdu!!!

        • 26.

          tomas12345 24.08.2020, 17:20

          @peter67

          Boh vedel že stvoril guľatú Zem. Ako som už povedal, Boh nevyjavil ľudstvu vedecký opis sveta, pretože potom by už nebola potrebná viera. Biblia je vo všetkom okrem vedy pravdivá.


          Pravosť katolíckej viery nestojí výlučne na Biblii, ale napríklad aj na katolíckych zázrakoch, ktoré potvrdzujú pravosť katolíckej viery.