Diskusia

tomas12345 12.07.2020, 19:32

Katolícka cirkev stĺp a opora pravdy

1 Tím 3:15:


Toto ti píšem v nádeji, že čoskoro prídem k tebe, 15 ale ak sa omeškám, aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.


Pavol tu nazýva apoštolské cirkvi v prvom storoci, ako stĺp a oporu pravdy. Lenže keď tieto apoštolské cirkvi (katolícka cirkev) v druhom storočí a v ďalších storočiach upadli do herezie (začali učiť protibiblicke učenie ), prečo ich potom Pavol nazval stĺpom a oporou pravdy ?


Na túto otázku nevie žiaden protestant odpovedať, bez toho aby sa nesnažil prekrúcať pôvodný vers.

Diskusia

  • 1.

    tomas12345 12.07.2020, 19:33

    Protestantska odpoveď totiž na toto neexistuje vyplazeny-jazyk.svg

  • 2.

    Photon 12.07.2020, 23:47

    Cirkev tu nie je nazvaná zdrojom pravdy. Zdrojom bol Kristus. Prvá cirkev ktorej Pavol písal bola skutočne stĺp a opora pravdy. To ale zakrátko skončilo po smrti apoštolov (Sk 20:29). 

    • 3.

      Photon 13.07.2020, 11:22

      @Photon

      Inými slovami: stĺp a opora plnia dobre svoju funkciu jedine vtedy, keď sú postavené na dobrých základoch - v tomto prípade pravde. Keď ale stratia svoj pevný základ, stavba sa zrúti. ....Ďalšia možnosť je, že začnú so stavbou na inom základe. To sa stalo katolíckej cirkvi od 3 storočia ďalej.

      1 Kor 3,11

      Lebo iný základ nemôže nikto položiť mimo toho, ktorý je položený, ktorým je Ježiš Kristus.


      Ak teda niekto opustil tento základ, už viac nestavia na Kristovi - čiže už sa viac nejedná o kresťanskú cirkev. No a to sa presne stalo v neskorších storočiach katolíckej cirkvi.


      Na svete však existovali v tom čase aj ďalšie cirkvi, ktoré tak ďaleko neodbočili od učenia Krista. Napr. cirkev v Etiópii, ktorá mala vplyv aj na reformáciu za Martina Luthera.


      • 4.

        Photon 13.07.2020, 11:30

        @Photon

        David Daniels has suggested that the Ethiopian church has had a stronger impact on the Reformation than most scholars acknowledge. For Martin Luther, who spearheaded the Reformation, Daniels says "the Ethiopian Church conferred legitimacy on Luther's emerging Protestant vision of a church outside the authority of the Roman Catholic papacy" as it was "an ancient church with direct ties to the apostles". According to Daniels, Martin Luther saw that the Ethiopian Orthodox Church practiced elements of faith including "communion in both kind, vernacular Scriptures, and married clergy" and these practices became customary in the Lutheran churches. In 1534, a cleric of the Ethiopian Orthodox Church, Michael the Deacon, met with Martin Luther and affirmed the Augsburg Confession as a "good creed". In addition, Martin Luther stated that the Lutheran Mass agreed with that used by the Ethiopian Orthodox Church. As a result, the Lutheran Churches extended full communion with the Ethiopian Orthodox Church.


        1

        2

        3

      • 6.

        tomas12345 13.07.2020, 15:07

        @Photon

        Pavol povedal o apostolskych cirkvach ze su stlpom a oporou pravdy, a teda toto plati stale. Apostolske cirkvi teda mohli aj v 4 storoci prist za hocikym, a ukazat mu tento vers, a dokazat ze o ich cirkvach Pavol povedal ze su stlpom a oporou pravdy,ba odporcovia mohli na toto tak maximalne buchotat nohami.


        Ak aj vplyv na reformaciu etiopska cirkev mala, tak az v 15 storoci, a dovtedy bola mimo reformacie.


        A aj si sa snazil zistit comu etiopska cirkev veri ? Alebo si zas len od brucha daco vypustil ?


        Etiopska cirkev zastava apostolsku postupnost, (cirkvi mimo apostolskej postupnosti su pre nu sekty), krsti deti, modli sa k Bohu skrze obrazy a sosky, zachovava uctu k Márii, veri v Ježišove telo v eucharistii, mà knazov (spovede), ma svojich cirkevnych predatavenych ktory su v cirkvi autoritou a vodcami, prosi tiez o orodovanie svätych. A mnoho dalsieho. Etiopska cirkev ma teda s katolickou cirkvou naozaj vela spolocneho.



        https://www.refworld.org/docid/3ae6acf810.html

        https://stmaryeotctoronto.com/en/our-faith


        studiaaloisiana.tftu.sk › uploadsPDF

        Viera a kultúra koptských a etiópskych kresťanov v historickom kontexte






        • 8.

          Photon 14.07.2020, 12:05

          @tomas12345

          Klameš. Pavol povedal "...cirkev živého Boha (je) stĺp to a opora pravdy". RKC nie je cirkev živého Boha, ale cirkev modiel, mariánskeho kultu, kdejakých patrónov, relikvii a pápeža.

          Žiadna telesná príslušnosť, nástupníctvo či príslušnosť alebo nálepka niesú zárukov pravdy. To čo Kristus povedal o farizejoch a zákonníkoch, platí 10 násobne o RKC. To, čo sa stalo židovským starším, stalo sa 10x horšie vám.

          Zas iba plno klamstiev.
          Za1: Etiopska cirkev vtedy a dnes sú 1000 a 1.
          Za 2: Ukáž jedného etiópskeho pravoslávneho, ktorý sa klania pred soškou, uctieva Máriu alebo čaruje nad večerou Pánovou ako RKC.
          Za3: krstia deti aj evanjelici, takže neviem o čom točíš. Zas si poriadne nečítal, čo som ti písal.
          Za 4: už som ti vysvetľoval, že s apoštolskou postupnosťou a podriadenosťou autoritám nie je problém. Dyslexia je veľký problém.... Podobne veľký problém sú aj vodcovia a takí "nástupcovia", ktorí odpadli od Kristovho učenia a šíria cudzie evanjelium. Nevieš čítať?
          Gal 1:8
          Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!
          ....a to je prípad katolíckej cirkvi počnúc 3 storočím.

          Už keď si sa rozhodol niečo naštudovať o Etiópskej cirkvi po tom čo si sa dozvedel o jej vplyve na reformáciu, tak zdroje ktoré sem dávaš si aspoň prečítaj a nie len bezhlavo kopíruj odkazy, ktoré ti vypľul ujo google. ;)


          • 9.

            tomas12345 14.07.2020, 21:22

            @Photon

            Opakujem ešte raz ty prekrúcač, Pavol povedal o apoštolských cirkvách že sú stlpom a oporou pravdy, takže ak to povedal je to pravda a stále to pochopitelne platí, pretože Pavol svoj výrok nezrušil. Takže ja verím Pavlovi, a nie nejakému prekrúcačovi ako si ty, a ty sa s tým zmier a dupoc si kolko chceš, nič tým nezmeníš, možeš len ticho závidieť, pretože kým o apoštolských cirkvách sa Písmo aj apoštoli vyjadrujú pozitívne, protestantské sekty nespomenuli ani raz, pretože tie sekty boli každému aj apoštolom ukradnuté. 


            "Za1: Etiopska cirkev vtedy a dnes sú 1000 a 1.

            Za 2: Ukáž jedného etiópskeho pravoslávneho, ktorý sa klania pred soškou, uctieva Máriu alebo čaruje nad večerou Pánovou ako RKC.

            Za3: krstia deti aj evanjelici, takže neviem o čom točíš. Zas si poriadne nečítal, čo som ti písal. "


            Dal som ti linky kde sa opisuje viera ortodoxnej etiopskej cirkvi, takže čo sa ty zase nepáči ? Apoštolské cirkvi nemenia svoje doktríny, ako to robia protestantské sekty. To čomu veria dnes, pochopitelne verili aj pred reformáciou, ak tomu tak nie je, daj dokaz. 


            "Za 4: už som ti vysvetľoval, že s apoštolskou postupnosťou a podriadenosťou autoritám nie je problém. Dyslexia je veľký problém.... "


            Prečo máš tu potrebu robiť sa zakaždým až tak prihluplí, a zámerne ignorovať čo ti napíšem. Nevieš čítať ? Etiopska cirkev zakladá svoje učenie na apoštolskej postupnosti A CIRKVI KTORE NEMAJU APOSTOLSKU POSTUPNOST POVAZUJE ZA SEKTARSKE. a teda toto úplne stačí, na vyjadrenie čo si o vás protestantov etiopska cirkev myslí. Ste sektári, ktorých zakladatelia a učitelia sú pochybne indivídua, a len závidite že apoštolské cirkvi založili, učili, a boli v nich biskupmi apoštoli.


            "Podobne veľký problém sú aj vodcovia a takí "nástupcovia", ktorí odpadli od Kristovho učenia a šíria cudzie evanjelium."


            Ja i ostatní katolícki biskupi zastávame názor že vy protestantské sekty ste odpadli od pravého učenia zmurkajuci.svg A možeš dupotať kolko chceš, ty si nedostal z Biblie žiadnu autoritu určovať kto koná a kto nekoná podla Biblie, takže nehraj sa tu na velkého mača :) 

            Tvoj názor je ako prach, a 2000 rokov po založení prvotných cirkví si ani nebol na svete, pretože tvoj názor nie je pre krestanstvo potrebný a zaujíma tak akurát sektárov tebe podobných zmurkajuci.svg

            "Už keď si sa rozhodol niečo naštudovať o Etiópskej cirkvi po tom čo si sa dozvedel o jej vplyve na reformáciu, tak zdroje ktoré sem dávaš si aspoň prečítaj a nie len bezhlavo kopíruj odkazy, ktoré ti vypľul ujo google. ;) "


            Zdroje píšu jasne, všetko čo som ti napísal, si možeš z nich overiť, takže čo sa ti zase nezdá ?


            • 10.

              Photon 15.07.2020, 00:45

              @tomas12345

               Pavol to povedal na adresu "cirkvi živého Boha", nie ako ty klameš na akési "apoštolské cirkvi". (Dobre ti vymleli rozumček.)

              Veď si tie linky ani nečítal. Inak by si zvedel, že majú pramálo spoločné s Rímskou smilnicou ako si ty. ....Protestanti sa držia Božieho Slova. Rímskokatolícka smilnica sa však drží pohanstva a jeho kultov.

              Teliatko, veď ty si ani nepochopilo, čo som ti písal. To až tak moc ťa vymleli? Skúsim to ešte raz: s apoštolskou postupnosťou nemá nikto problém. Problém je s odpadlými apoštolmi. Veď ty si tak sprostý, že to už ani slovami nejde vyjadriť. ...Do všetkých strán kričiš, že si bol vychovaný v detskom domove a teraz sa snažíš si nájsť náhradných rodičov. Hľadaš však na špatnom mieste. U Satana.

              Tvoje názory zaujímajú iba Satana tvojho vodcu, a diktoátorov, ktorí ťa ovládajú a votreli sa do role tvojich stratených ridičov. Sú to názory, ktoré si môžeš napísať na toaletný papier a potom následne i príslušne použiť. Až tak sú pre všetkých zaujímavé. ROFL.svg

              Ty si ten zdroj vôbec nečítal. Inak by si vedel, že sa tam nepíše to, čo si si o ňom myslel. smejo.svg

              • 11.

                tomas12345 15.07.2020, 01:22

                @Photon

                S tebou sa nedá normálne diskutovať, pretože ja ty napíšem argument a ešte aj k tomu podám zdroje kde to máš presne všetko napísané, a ty sa aj tak naschvál hrajes na retardovaneho a tvrdíš že to tam nie je napísané, keď to tam napísané je....


                Potom zrazu začneš trpieť nejakou formou schizofrénie, a tvrdíš že Pavol keď písal Timotejovi o cirkvách v ktorých má PRACOVAT, ako o stĺpe a opora pravdy, že to neboli apoštolské cirkvi 1 storočia, ale nejaké iné...( ( Asi mal Timotej pracovať v protestantskych cirkvách v 15 storoci....)


                Potom dáke ďalšie historky o tom že som nemal rodicov...


                A potom ZNOVA a ZNOVA odignorovanie toho čo som ti písal o apoštolskej postupnosti...


                Nuž chcel som ti pomôcť, pretože hoci tá tvoja stránka obsahuje nesprávne učivo, predsa mi to na začiatku pomohlo v naštartovaní kresťanskej viery, no ako vidím tebe sa pomôcť nedá, pretože vždy si nájdeš spôsob ako sa vyhnúť odpovedi a namiesto toho prekrútiť danú otázku, a to nehovorím o vytváraní najnepravdepodobnejsich scenárov len preto aby si si obhájil svoju "pravdu"


                Viac s tebou diskutovať už nebudem, dokiaľ svoje správanie a protiargumentovanie nezmenis. Pavol totiž povedal že človeka ktorý je v nesprávnom učení treba dva razy napomenut a potom s ním prerušiť kontakt.


                Ale aj tak sa budem za teba modlit, nech sa ti darí.



                • 12.

                  Photon 15.07.2020, 09:38

                  @tomas12345

                  Kto ti môže za to, že nerozumieš jednoduchým vetám a otázkam? Cituj zo zdroja kde sa Etiópska cirkev klania Márii, svätým, anjelom, soškám; kde tam čarujú nad večerou Pánovou.

                  Pavol to písal o cirkvách, ktoré stálin na Bohu. Cirkvách "živého Boha", preto ju tam nazval "domom Božím", nevieš čítať? RKC nestojí na živom Bohu, opustila pravdu, už to teda nie je stĺp a opora PRAVDY, ale lži. .....Áno, niektoré protestntské cirkvi sa stali oporou a stĺpom pravdy, lebo stoja na Bohu a jeho slove.

                  Ja som netvrdil, že si namaL rodičov. Keby si nemal rodčov, tak tu nie si. ....A aj keby to neboli historky, nemal by to byť pre teba problém, pretže ty si sa historiek navymýšľal už dosť.

                  Už som ti viac krát vysvetľoval, že akákoľvek apoštolská, či taká alebo onaká postupnosť nemá pred Bohom žiadny význam. Jediná postupnosť ktorú Boh ustanovil (a je v biblii), bola kňažská postupnosť Áronovej línie. Ale ani o nej sa nepíše, že ju bolo treba za každú cenu nasledovať - zvlášť v časoch, keď Izrael spolu s nimi odpadol do modlárstva.Väčšiu prioritu má totiž učenie a pravda Božieho Slova. Katolíci ťa oklamali. Žiaden pôvod nemá zmysel, keď potomkovia pôvodcu odišli do hriechu.

                  Veď ty ani nechápeš mnohým mojim odpovediam. Ty nečítaš to, čo ti píšem, ale svoje predstavy o tom, čo je v mojich odpovediach. Tvoje odpovede sú inkonzistentné. Napríklad napíšem vonku svieti Slnko a ty odpovieš, že na oblohe bývajú oblaky.

                  Lenže modlitba v katolíckom ponímaní je niečo celko iné (vypadá celkom inak) než modlitba, ako je popísaná v biblii.

                  Pravá cirkev je taká, ktorá sa najviac podobá tej, o ktorej čítaš v Skutkoch Apoštolov. Existuje priepastný rozdiel medzi RKC a cirkvou Skutkov Apoštolských. Najbližšie k cirkvi Skutkov Apoštolských majú niektoré charizmatické cirkvi. Predovšetkým v prenasledovaných oblastiach.

    • 5.

      tomas12345 13.07.2020, 14:29

      @Photon

      Ja ani netvrdim ze cirkev je zdrojom pravdy, tou je samozrejme Ježiš, cirkev vsak je stlp a opora tejto pravdy.


      Nie nie, neskoncilo, ani to nemohlo skoncit po smrti apostolov, inak by Pavol nemohol prehlasit o apostolskych cirkvach ze su stlpom a oporou pravdy, ked kratko po smrti apostolov sa zvrhli do apostazy.


      Je to rovnake ako keby Boh povedal o Abrahamovi ktory mal 25 rokov ze je stlpom a oporou pravdy, a Abraham by sa kratko na to, vo svojich 27 rokoch stal falosnym ucitelom, a to az do svojej smrti. Taketo nieco nedava zmysel, ked teda raz Boh povedal o cirkvi ze je stlpom a oporou pravdy, tak toto ma večnù platnost.

      • 7.

        Photon 14.07.2020, 12:05

        @tomas12345

        Pokiaľ stĺp a opora nestojí na Kristovi, tak už nie je opora pravdy (čo je prípad RKC).

        Pavol to prehlasil o cirkvi ktorú poznal, čiže v 1 storočí. O cirkvi po jeho odchode prehlásil niečo iné (Sk 20:29-30)

        Lenže z historie vieme, že Abrahám sa nestal falošným učiteľom. RKC však áno.

        Pavol to povedal o cirkvi Kristovej, že je stĺpom a oporou pravdy. RKC počnúc cisárom Konštantínom však nie je Kristova cirkev. Nie sú to kresťania.


      • 13.

        tomas12345 17.07.2020, 16:14

        @tomas12345

        Ty veľmi dobre vieš čo robíš zle a ako vždy zámerne odpovedas na všetko možné len nie na to o čom píšem. 
        Takze ty veľmi dobre poznáš odpovede ktoré som ti dal, takže sa vyjadruj priamo k nim, a nezaobaluj moje odpovede v snahe vyhnúť sa priamej odpovedi na priame moje odpovede.

        • 14.

          Photon 17.07.2020, 18:30

          @tomas12345

          Znovu tie isté bludy, katolícke vývratky, ktoré ti boli opakovane vyvrátené. Nekonzistentné odpovede plné vymyslených tvrdení bez reálneho podkladu. Nereaguješ k tomu čo ti píšem ale už len od veci táraš nezmysly.

          TÝMTO KONČÍM VŠETKY DISKUSIE S TEBOU. Tvoje príspevky už ďalej nečítam.

          • 15.

            tomas12345 17.07.2020, 19:22

            @Photon

            A znova zas a znova robíš to isté, namiesto toho aby si reagoval priamo na moje argumenty ktoré som uviedol, odbočuješ od témy, zaobaluješ to a odpovedáš na všetko možné, len nie na to o čom som hovoril. 


            Diskusie tu budem aj tak zakladať, pretože može na túto stránku natrafiť hocijaký veriaci protestant, tak nech spozná pravdu a odvráti sa od blúdneho protestantizmu.

            • 16.

              Photon 17.07.2020, 19:32

              @tomas12345

              Pokiaľ bude mať ten protestant všetkých 5 pohromade, len sa nad tvojimi vyhýbavými odveci reakciami pousmeje, ako si sa v nich krútil, keď si bol zatlačený do kúta bibliou. ....Biblické odpovede prakticky na všetky podstatné katolícke výmysly tu sú, takže si ich môže každý spätne dohľadať.

              • 17.

                tomas12345 17.07.2020, 22:02

                @Photon

                16) Do kúta bola zatlačená protestantská lampa.


                Zabudol si dodať že sú to tvoje pseudo biblické odpovede. Každopádne však protestantov je okolo 400 milionov, takže dotyčnému protestantovi ktorí chce vytrvať v protestantizme, by si mal vypočuť všetkých protestantov, a rovno všetky protestantské cirkvi ktorých je asi 5 tisíc, takže rovno može začať, aby všetky stihol pozrieť.