Diskusia

EnaXnaY 17.08.2018, 18:15

Rozvíjajme to čo nás spája ;)

Ak je niečo také, čo nás spája, tak v tom sa rozvíjajme ;)

Čo nás rozdeľuje si rozvíjajme samostatne a nenúťme druhých aby sa pridali ;)

Možno to čo nás rozdeľuje je to, čo si máme ako individuality zachovať, kvôli tomu aby svet nebol celý na jedno kopyto ;)

Možno to čo nás spája je tu na to aby sme vedeli postaviť most k sebe ;)

Možno to čo nás rozdeľuje je tu na to aby sme sa navzájom od seba poučili ;)

Možno multi-kulti je zámer, ktorý má byť zachovaný ;)

Možno to je riešením hádanky o svete ;)

Že žij a nechaj žiť ;)

Diskusia

  • 1.

    Denisa 17.08.2018, 22:54

    Zaujimala by ma, čo ťa viedlo k napísaniu takejto témy.

    • 2.

      EnaXnaY 17.08.2018, 23:12

      @Denisa

      Všetko čo píšem akoby vychádza z okamihu a z nejaké podnetu konkrétneho ;)

      Niečo si niekde prečítam alebo vidím a to vo mne spustí proces písania ;)


      Väčšinou neviem, čo zo mňa vylezie keď začínam písať ;)

  • 5.

    Igelit 18.08.2018, 10:46

    To nejde, aby sme niečo rozvíjali sami a niečo spoločne. Nevyhnutne prídeme k sporom, konfliktom záujmov.

    Naša každodenná realita je tomu nespochyniteľným dôkazom. To, ako ľudský druh prežíva a teda prevažne bojuje s niekým, alebo niečím, je práve výsledok tohoto rozpolteného myslenia. 

    Pozrime sa na svet zvierat. Evolúcia rozhodla, že niektoré druhy žijú spoločne, iné oddelene. Ak ide o skupinu a jedinec si v nej začne presadzovať nejaký svoj záujem, ostatní ho spacifikujú, lebo narúša harmóniu skupiny. 

    Ak ide o jedinca, ktorý sa chce priateliť s iným jedincom, nevyhnutne prídu do konfliktu pri delení potravy, alebo pri párení.

    Každý druh má zaužívanú stratégiu života. Len človek nie. Človek má chaos, chcel by oboje. 

    Už dávno človek prišiel na to, že ak chce niečo získať, musí pre to nevyhnutne niečo obetovať. 

    Osobne by som navrhoval také riešenie pre ľudí, že by existovali na planéte dva oddelené svety. Jeden pre ľudí preferujúcich osobné záujmy a druhý pre ľudí preferujúcich spoločné záujmy. 

    Oba by mali svoje výhody, ako aj nevýhody, ale oba by napĺňali ľudí viac, ako jeden spoločný svet plný chaosu a konfliktu.