Diskusia

Denisa 16.08.2018, 12:52

To si hádam robia srandu. Perzekúcia podnikateľov na Slovensku pokračuje.

Živnostníci alebo jednoosobové eseročky by mohli od budúceho roka čeliť domovej prehliadke od daniarov, a to aj bez povolenia súdov.


"Zákon navrhuje, aby mohlo 10.000 príslušníkov finančnej správy vstúpiť aj bez povolenia sudcu alebo iného orgánu do obydlia bytu alebo domu. Bude na to stačiť splnenie jedinej podmienky, a to že byt alebo dom sú oficiálne používané na podnikanie, alebo na inú hospodársku činnosť. Podľa návrhu by sa to mohlo stať niekoľko státisícom ľudí na Slovensku," tvrdí Beblavý.


Zdroj TU

Diskusia

  • 1.

    Denisa 16.08.2018, 15:44

    Majko, s takymto kontrolovanim suhlasis?

    • 2.

      majo 16.08.2018, 18:28

      @Denisa

      Neviem presne znenie návrhu zákona.....ale ak ide o podnikanie čo vadí niekomu na tom ? A info že 10 000 úradníkov môže prísť je hovadina  hodná  Beblavého......Inak si myslím že  živnostníci nie sú akurát hlavná skupina na daňové úniky.......Je to stále o tom istom, takéto zákony ktoré sa budú kontrolovať účelovo sú akurát živná pôda pre korupciu. Ja vidím funkciu štátu jedine v zdaňovaní a to progresívnom podľa odboru podnikania. Viac by štát nemal mať potrebu kontrolovať.....

      • 3.

        Denisa 16.08.2018, 18:43

        @majo

        ja si teda neviem predstavit, zeby som bola napr. nejaky podnikatel änapr. by som bola copywriter alebo programator), ktory cestuje po svete, podnika z PC, no miesto podnikania ma na SVK, zeby sa mi teraz mohla danova kontrola premavat po dome, bez akehokolvek sudneho prikazu

        • 4.

          majo 16.08.2018, 19:05

          @Denisa

          To kto povedal že sa môže premávať po dome len tak, hádam budeš pri tom, či nie ? Ak máš všetko v poriadku, tak prečo tá obava ?

          • 6.

            Denisa 16.08.2018, 19:10

            @majo

            ak si odcestovany, tak nebudes. o to ide, ze ti moze prist, aj ked nebudes, nie? aj ked tiez som ten navrh nevidela, nemozem povedat. ale asi chapem pojem domova prehliadka v inom zmysle

  • 5.

    majo 16.08.2018, 19:09

    Okrem toho si myslím že by finančná kontrola išla iba po prípadoch s čudnými obratmi, celkom určite by neprišli k niekomu kto to robí v malom a malými tržbami....ale ako som už napísal , máme prebytok zákonov a rôznych usmernení....a je to dobré iba na korupciu.......