Diskusia

Denisa 11.10.2018, 20:39

Šikana na internete

Melánia Trump o sebe vyhlásila, že je jedným z najšikanovanejších ľudí. (Zdroj tu) Tiež prehlásila, že je dôležité deti učiť, ako sa správať na internete, sociálnych mediách , aby sa v budúcnosti vedeli s týmito vecami vysporiadať. 


Čo si o tom myslíte? Beriete internet ako posledný kúsok "slobody" kde môžete povedať čo si myslíte (a tiež uraziť, ponížiť zosmiešniť hocikoho, komu nevidíte do očí)? Alebo ako by sa mali podľa vás ľudia správať na internete? Je vhodné nejako korigovať správanie, hoci aj v internetových diskusiách, či je to už podľa vás neprimeraný zásah, ktorý znižuje slobodu slova. 

Diskusia

  • 1.

    Igelit 12.10.2018, 05:43

    Šikana na internete, o tom by čo to vedeli diskutéri z DF ako Osvietený, veriaci, kesha, Fotón, či Scarlet. 

    Dokonalý príklad. Nieje lepší. 

    Ak nedokážu odradiť diskutéra od jeho názorov, tak mu jednoducho znepríjemňujú diskusiu urážaním, večným opakovaním zopakovaného, až do momentu, kedy to diskutéra prestane baviť a začne útoky opatovať, čím sa diskusia stane smetným košom, alebo radšej prestane danú stránku navštevovať. 


    Čo dodať, poniektorí to vidia, poniektorí sa tvária, že to nevidia, aby nemuseli ísť do konfrontácie a poniektorí, tí  jednoduchší to nevidia vôbec.. 


  • 2.

    Nadja 12.10.2018, 06:09

    Podľa mňa sa práve na internete často dajú zbadať  tendencie ľudí, aké v bežnom živote možno zostávajú skryté, lebo tuna veľa ľudí nepociťuje takú zodpovednosť. Ideálne by bolo, keby sme vedeli korigovať nežiadúce správanie ignoráciou, napomenutím, nie emocionálnym rozdúchavanim vášní. Veď ak to vidím ako chybu protidiskutéra, je oveľa väčšou chybou spraviť to isté, lebo si túto chybu uvedomujem. Chce to však disciplínu a nie správanie "oko za oko", a veru nie je to vždy ľahké.

    Na druhej strane, umlčaním nedokážeš nikomu zmeniť chybný názor. A to je hádam to najdôležitejšie poznanie.

    Ak spoludiskutér nevie prijať a pochopiť myšlienku, presviedčanie, nie je to len jeho chyba, ale chyba aj vysvetlujúceho.

    Niekedy mi vyčítajú, že som chladná, ale ja ak vidím, že by som reagovala prudko a nerozvážne, radšej nereagujem. Počkám, kým ma to prejde :D

    • 5.

      Igelit 12.10.2018, 16:14

      @Nadja

      Zaujímavé, že to u niektorých vidíš a u iných nie. Najhoršie, čo sa v ľudskej spoločnosti môže diať, sú rozdielne metre. To zásadite vedie ku konfliktom. 

  • 3.

    majo 12.10.2018, 08:04

    Ale je škoda že sa poniektorí cítia v anonymite tak bezpečne, že vypustia všetky svoje jedovaté sliny a nemajú žiadne zábrany. Vieš sama, na fórach sme obaja už dosť dlho, ale neviem či je kladné ak tu prejavujú primitívovia, ktorí by si to v reálke nedovolili. Navyše často sú osobní a nereagujú na príspevok ale na prispievateľa. Ja si nekladiem za ciel niekomu zmeniť "chybný" názor, mne stačí ak sa mi sem tam podarí to že dotyčný sa aspoň nad mojimi či jeho slovami zamyslí.......Samozrejme v ostrých diskusiách sú aj emócie, to je pochopitelné. V každom prípade je internet miesto, kde inteligentný človek pochopí že nežijeme v nejakom idealizovanom prostredí a ľudia sú rôzny. Tým nemyslím toto ani žiadne iné fórum a ani krajinu v ktorej žijem. Na fórach je trochu problém v tom, že úchyl počtom svojich príspevkov vyvolá dojem že je vo väčšine.....ale ten dojem vyvolá asi len u tých menej chápavých.

  • 4.

    Edo 12.10.2018, 11:13

    Časom bude musieť i internet opustiť anarchiu . Nevidím problém predstaviť sa menom i priezviskom . Mnoho ľudí ten problém má . Melánia Trump  musí čeliť určite mnoho utokom a to nepochybne .

    • 6.

      Igelit 12.10.2018, 16:16

      @Edo

      Internet nieje žiadna anonymita. IP adresa je vystopovateľná.. Zaujímavé, že nevieme, kto je ten s tým divným nickom, ale ak sa hackuje, tak vieme, že to boli rusi.. A odkiaľ to vieme, keď je internet podľa poniektorých neznalcov anonymný????? Škoda reči.................


        • 9.

          Nadja 12.10.2018, 17:56

          @Kritik

          Ale igelit má správny dotaz, je teda IPčka vystopovatelná aj u proxy a Toru alebo nie? Ak nie, sú ruskí hackeri takí blbí, že to nevedia a nepoužívajú ho?

        • 11.

          Igelit 12.10.2018, 18:17

          @Kritik

          Some countries apply heavy censorship on the internet.[3][4][5][6][7] Anonymizers can help in allowing free access to all of the internet content, but cannot help against persecution for accessing the anonymizer website itself. Furthermore, as information itself about anonymizer websites are banned in these countries; users are wary that they may be falling into a government-set trap....

          • 14.

            Kritik 12.10.2018, 19:15

            @Igelit

            Samozrejme záleží na tom, kto spravuje daný anonymizér a v ktorej je krajine, či je ochotný či dokonca povinný tvoju ip prezradiť. V tom prípade si zraniteľný, ale iba keď si online. Po odpojení nikto nezistí, ktoré stránky si maskovanou ipéčkou navštevoval, pretože pridelovaná náhodne a teraz už ju používať niekto iný, kto sa prihlásil.

            • 17.

              Igelit 12.10.2018, 20:46

              @Kritik

              Ako človek, ktorý pracoval profesionálne v IT cez 10 rokov tvrdím, že neexistuje spôsob, ktorým by mohol človek ostať na internete úplne anonymný. Vždy zanecháva stopy. 

              Každý hackerský útok je identifikovaný. To, že pochádza z inej krajiny, kde zasiahnutá krajina nemá prístup k údajom je už o inom. 

              Nech sa teda zasiahnuté krajiny odpoja a majú len svoju internú sieť. Kto im káže sa pripájať na globálnu sieť, kde majú prístup ľudia z iných krajín, kde iná jurisdikcia nemá dosah?!  

              • 24.

                Kritik 12.10.2018, 21:55

                @Igelit

                Na to, že si pracoval 10 rokov v it, si toho napísal dosť málo. Popíš bližšie tie stopy. Vychádzaj z toho, že nemáš prístup k anonymizéru a jeho bránam, cez ktoré pristupujem k servrom stránok.

                • 25.

                  Igelit 12.10.2018, 22:02

                  @Kritik

                  Ja tie metódy nepoznám. Vychádzam zo slov ostatných, ktorí mali na starosti dáta. 

                  Ja som bol technik. 

                  • 28.

                    Kritik 13.10.2018, 00:37

                    @Igelit

                    Inými slovami sa do toho nerozumieš. Tak to potom viem viac ako ty. Anonymizér je niečo ako P.O. box na pošte. Pošta je anonymizér. Ak nemáš prístup k databáze pošty, nikdy sa nedozvieš moju adresu. Bolo to tak ťažké pochopiť?

                    • 29.

                      Igelit 13.10.2018, 09:08

                      @Kritik

                      P.O.Box je nevystopovateľný? ROFL.svg

                      Práve si predviedol, že nevieš nič, nevieš ani len základné veci..... 

                      • 31.

                        Kritik 14.10.2018, 08:56

                        @Igelit

                        Pokiaľ nemáš prístup na poštu tak sa moju skutočnú adresu nedozvieš. A o to ide. PO box nie je adresa do môjho bytu. Dobré ráno.

                        • 32.

                          Igelit 14.10.2018, 09:10

                          @Kritik

                          Ty "kritik" fotónovský ... Tu nejde o teba, ani o mňa. Bavíme sa o tom, či to je vystopovateľné. Ak príde na poštu polícia so súdnym príkazom, tak žiadny P.O.Box neostane anonymný....... Dobré ráno.... Toto čo je?????? Mozgožrút? Čo sa vám pre Kristove rany stalo.............................

                          • 33.

                            Kritik 14.10.2018, 13:26

                            @Igelit

                            Fotónovský? Ti preskakuje? Bavíme sa o tom, či je moja fyzická adresa vystopovateľná PO boxom, ak nemáš na poštu prístup. Ak nemáš na poštu prístup. Ak nemáš na poštu prístup. Asi to treba opakovať viac krát mozgožrút. To je to, čo som písal na začiatku. Anonymizér je v krajine, kde nemá polícia mojej krajiny dosah ani práva. Tak čo, čím sa budeme krútiť teraz?

                            • Zobraziť komentár

                              34.

                              Igelit 14.10.2018, 18:15

                              @Kritik

                              Na poštu prístup osoby činné v pátraní majú, ďalej ma tvoje fantasmagórie nezaujímajú.. Arogantný vôl.. 

                              • 35.

                                Kritik 14.10.2018, 20:22

                                @Igelit

                                Ako kde fantasmagória. Ak mám PO box v Bulharsku, tak tam asi ťažko od nás.

                                • 36.

                                  Igelit 14.10.2018, 20:31

                                  @Kritik

                                  Na to som už odpovedal.. Čítaj. 


                                  "Nech sa teda zasiahnuté krajiny odpoja a majú len svoju internú sieť. Kto im káže sa pripájať na globálnu sieť, kde majú prístup ľudia z iných krajín, kde iná jurisdikcia nemá dosah?!  "

                                  • 37.

                                    Kritik 15.10.2018, 08:29

                                    @Igelit

                                    To by ale bolo proti zásadám internetu, kde ide práve o to, že je to globálna sieť a máš teda prístup všade. Hentak by si mal prístup len veľmi ohraničený. Nedostal by si sa na žiadnu americkú či austrálsku stránku. ktorá beží na servri v austrálii. Povedzme, že by si si chcel pozrieť najnovšie správy od tiaľ, alebo výsledky nejakého výskumu. Nedostal by si sa tam.

                                    • 38.

                                      Igelit 15.10.2018, 16:36

                                      @Kritik

                                      Všetko má svoje výhody, aj nevýhody. Ak chceš ostať na globálnej sieti, rátaj aj s negatívami. Ľudia su dobrí a zlí... 

                                      A na koniec, nemusím mať všetko, čo chcem. To je myslím dosť chorá predstava vedúca rovno do pekla. 

                                      • 39.

                                        Kritik 15.10.2018, 20:43

                                        @Igelit

                                        Ja narozdiel od teba netrpím paranoiou a stihomamom. Užívam si technológie a nemám s tým problém.

                • 26.

                  Igelit 12.10.2018, 22:02

                  @Kritik

                  Ale nereagoval si na ostatné....... 

              • 27.

                Edo 12.10.2018, 22:34

                @Igelit

                Tak to som sa pobavil

  • 10.

    Edo 12.10.2018, 18:02

    Naďka z akej ip ta vystopuju v nakupnom centre cez wifi ? Podla imei ? Ani to nie lebo tablet za 20 euro zahodiš. 

    • 12.

      Igelit 12.10.2018, 18:22

      @Edo

      Každá karta je dnes registrovaná na meno...

      • 19.

        Edo 12.10.2018, 21:09

        @Igelit

        Ty potrebuješ do tabletu ktorý kúpiš hocikde kartu ? Na čo ti bude ?

        Kúiš si tablet a hocikde frčíš na wifi .

        • 20.

          Igelit 12.10.2018, 21:15

          @Edo

          Na mobilný internet. Pri spustení voľnej wifi je zaužívané akceptovať zmluvu o používaní. Každé zariadenie je identifikovateľné, či už z IP, alebo EMAI. Poznáš čas pripojenia, miesto, z daného miesta si stiahneš kamerové záznamy... Zariadenie sa dá nájsť, aj keď je vypnuté. Zo zariadenia sa dajú nájsť otlačky, zariadenia majú v sebe kamery, ktoré už automaticky snímajú a ukladajú fotografie užívateľa... a tak ďalej..

          • 22.

            Edo 12.10.2018, 21:32

            @Igelit

            To si už prekombinoval do ulohy spravodajských informácií . Je bežné voľná wifi bez kamier kdekoľvek na dedine . IMEI je veľmi ľahko vypatrateľná a samozrejme i IP na to stačí google analytic a malé decko ktoré ho vie už dnes používať ROFL.svg

            vypátrať však toho kto zariadenie používa už také jednoduche nie je ak sa nejedná o pátranie políciou . Tam je to samozrejme brnkačka

    • 13.

      Nadja 12.10.2018, 18:33

      @Edo

      Dobre, ale teda ako prišli na to, že tie volby americké boli ovplyvňované z ruska?

      • 21.

        Edo 12.10.2018, 21:23

        @Nadja

        Prišli na to veľmi presne a so 100 % istotou . Nie len nákupom reklám ale i cez spoločnosť google či facebook . Všetko sa prešetruje a zhromažduje sa dôkazový materiál . Preto sa o tom moc nehovorí .

        Tak ako keď Mayova prišla s informáciou že na Skripala utočili novičokom rusi mala jasné informácie od spravodajských služieb . Také že rusi sa metali že dajte dôkaz nezaberá. Dostanu ho až príde čas ako dostali o MH17 .


        K tomu tajnému internetu . Bavíme sa v rovine tajný ako tajný samozrejme , že pre FBI alebo CIA nie je žiaden problém zistiť kto a odkial píše aj keď z wifi z kradutého mobilu . Na to sú iné metody ktoré sa krížovo vyhodnocujú kozmickou rýchlosťou . Preto vrah Kuciaka nemal žiadnu šancu uniknúť ani náhodou presne ako som v začiatku popísal , že ak sa tohoto prípadu chytí FBI a jej špecializovaný je koniec pre vraha .


        Ľudia robia veci dobrovoľne . Dobrovolne odovzdajú biometriu oka tváre hlasu a nakoniec ešte vyprofilujú do mobilu i otlačok svojho  prstu a ešte sa z toho radujú ako si fonik zamkli zmurkajuci.svg nechajú svoj mobil sledovať polohu atď atď . Nie je kam ujsť ani náhodou . Technologie aké poznáme dnes sú už pre napríklad 18 spravodajských služieb USA obstarožitosti . Tam sa frčí od jednoduchosti na technologiach aké svet neuvidí mnoho rokov nie len biometrie tváre ktorú FBI použiva desiatky rokov .


        Najdôležitejšia je rýchlosť porovnávania operatívneho konania . Vybuchne bomba na ihrisku okamžite sa vyhodnocuje poloha všetkých aktívných telefonov ich okruh ich vzdialenosti vyhodnocujú sa udaje porovnavania hlasov biometricke kamerové a iné ktorých sú desiatky . Preto si Francúzko povolalo FBI aby sa vec nie len vyšetrila so 100 % istotou ale hlavne kozmickou rýchlosťou .