Diskusia

majo 08.10.2018, 08:40

Čo je ľahšie ?

Čo je podľa vás ľahšie- začať mať niekoho rád alebo prestať mať rád niekoho ?

Diskusia

  • 1.

    Denisa 08.10.2018, 11:38

    Uf... ťažko povedať. Niekedy človek urobí jednu jedinú vec, alebo povie jednu jedinú vetu a na základe nej sa mi môže úplne znechutiť, alebo naopak, zaľúbiť. Inokedy sa to vlečie. 
    A ako je to u teba, majko?

  • 2.

    majo 08.10.2018, 11:50

    Nie som si istý, preto sa pýtam. Zaľúbiť sa je asi ľahšie, lebo tam asi nefunguje iba veta alebo jeden čin. Prestať mať niekoho rád napríklad v dlhodobom vzťahu je proces ktorý sa skladá z tkz. maličkostí a možno je to vo vzťahu muža a ženy aj niečo prirodzené v zmysle že zaľúbenosť vždy opadne pomerne skoro, lebo súvisí s hormonálnou činnosťou a vzťah udržať dlhodobe je umenie ktorému nás nikto neučí, čo je škoda.........

    • 4.

      Denisa 10.10.2018, 12:33

      @majo

      skor uvazujem nad tym, preco udrziavat pri zivote nieco, co nezije samo. 

      • 6.

        majo 10.10.2018, 17:52

        @Denisa

        Do značnej miery s tebou súhlasím, ja som mal na mysli  ale to, že nikde sa neučí že muži a ženy sú rozdielny, nielen fyzicky ale aj duševne . Takže je tu niečo čo sa treba aj naučiť. Ale súhlasím s tým že iba chcú obe strany a nedá sa žiť tkz. výčitkovým spôsobom, fakt je že buď to v zmysle chcenia funguje samo alebo to nemá zmysel. Láska, vzťah, spolupatričnosť, sa nedá vynútiť. Jedna kamoška to povedala celkom výstižne- ak sa partneri prestanú navzájom vážiť, tak to ďalej nemá zmysel.

  • 3.

    Edo 08.10.2018, 21:17

    Láska nesúvisí s hormonálnou činnosťou ani náhodou . S tým súvisí iba sexualny život .

    Preto keď vidieť šťastnú babičku a dedka ako sa vedú za ruky je to tak preto lebo zažili skutočnú lásku. Prežili spolu veľa dobrého a určite i zlého , ale hlavne skutočnú a obojstrannú lásku . Tá obojstranná je veľmi podstatná . To si veľa ľudí mýli .

    • 5.

      Denisa 10.10.2018, 12:39

      @Edo

      to nikdy nevies. v minulosti bol rozvod tabu, ludia ostavali spolu aj zo strachu, co by o nich povedalo okolie, alebo napriklad aj z majetkovych dovodov. kolko tych dlhorocnych manzelstiev by sa rozpadlo, ak by ludia neboli v manzelstvach viazani strachom ci predsudkami. 

      po case si na seba ludia zvyknu a v manzelstve ostavaju napriklad aj preto, ze je to pohodlne, su na seba zvyknuti, nechce sa im zacinat od znova a uprednostnia istotu, pred neistou buducnostou alebo samotou. dalo by sa to povazovat aj za vypocitavos.  a kolko je takych parov (napr. dnes), ktori spolu ostavaju iba kvoli hypoteke...  obdivovanie takychto dlhorocnych manzelstiev je ako obdivovanie zbabelosti, nedostatku sebestacnosti a pohodlnosti. aj ked uznavam, ze sa urcite najdu aj harmonicke manzelstva, v ktorych sa ludia miluju po cely cas a nie sa iba znášajú alebo sa maju radi iba pre to spoločné, čo spolu prežili a nie preto, kým sú.