Diskusia

Denisa 07.10.2018, 09:13

Máte radi operu?

Ak áno, tak ste určite postrehli, že včera zomrela Montserrat Caballé.


R.I.P. 



Youtube - RxZSP1Dc78Q


.....................

"Vo veku 85 rokov zomrela v sobotu v domovskej barcelonskej nemocnici španielska operná speváčka Montserrat Caballéová. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa miestnych médií bola Caballéová hospitalizovaná od konca septembra a sužovali ju problémy so žlčníkom.

Caballéovej soprán bol všeobecne považovaný za jeden z najznámejších operných hlasov v histórii. Kým operní znalci oceňovali predovšetkým jej interpretáciu opier Belliniho a Donizettiho, široká verejnosť si zapamätala hlavne jej popové dueto Barcelona so spevákom skupiny Queen Freddiem Mercurym, ktorý sa v roku 1992 stal hymnou olympiády v Barcelone." 


Zdroj

Diskusia

  • 1.

    Igelit 07.10.2018, 09:27

    Nemusím, moc mi to zvoní v ušiach a niekedy sa pýtam sám seba, či sú tí ľudia komplet hluchí.... Nech jej je zem ľahká, ale jej spev mi pripomína skôr mačku s privretým chvostom v dverách. 
    Jedna z mála operných speváčok, ktorú dokážem počúvať, inak skôr mužských. 

    Youtube - VOS85Dp94Is



  • 4.

    Igelit 07.10.2018, 09:31

    Youtube - B7sz-En87Vc

  • 7.

    Edo 07.10.2018, 13:34

    Neznášam

  • 8.

    majo 07.10.2018, 16:44

    Nie som fanúšik opery, niektoré árie najmä od tých najlepších alebo iné skladby v ich úprave môžem.

  • 9.

    Nadja 07.10.2018, 19:26

    Mam rada opery, niektoré poznám aj naspamäť (celé)

    Čo by som vám sem dala, aby sa vám to páčilo? Niečo čo poznáte a viete zbadať tú nádheru...

    Youtube - DPJ90_A-pW8

  • 10.

    Nadja 07.10.2018, 19:49

    Ja osobne... Gounodovho Fausta - Margaretkin brat odchádza bojovať a lúči sa...


    Youtube - qlipNY5oLao


    Z tých náročnejších Massenetovho Wethera - tu obdivuje nádheru prírody...

    Youtube - Cn-o-DJfpsM