Diskusia

majo 01.10.2018, 13:02

Klobásky sú rehabilitované

Konečne, naši dobre známi americkí vedci zistili že jesť klobásky je ZDRAVE, hurá konečne niečo kladné z USA........cool.svg Ja som to vedel, aj moja babka to vedela už dávno......I.Bukovský bude musieť rýchle pohľadať nejakú protištúdiu......

https://zena.pravda.sk/zdravy-zivot/clanok/486153-sok-od-vedcov-klobasa-uz-nie-je-hrozbou/

Diskusia

  • 1.

    Denisa 01.10.2018, 17:34

    ale s mierou, majko, s mierou..  zmurk.svg

  • 5.

    Edo 01.10.2018, 23:10

    Či sú zdravé a v akom množstve môže byť individuálne . Každopádne klobása akú poznáme dnes sa začala vyrábať až potom ako bola dovezená introdukovaná paprika .

  • 6.

    Nadja 02.10.2018, 08:34

    Nijaký šok sa nekoná, že klobásy obsahujú bielkoviny je jasné, a že bielkoviny potrebujeme k životu, to je jasné tiež...


    Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaradila údeniny, ako sú šunka, slanina či párky, na zoznam preukázaných karcinogénov. Údeniny sa tak ocitli v rovnakej skupine karcinogénov, kde figuruje napríklad tabak či azbest.

    WHO varuje: Mäsové výrobky sú karcinogénne

    • 10.

      majo 02.10.2018, 17:59

      @Nadja

      Vieš mi vymenovať nejakú potravinu čo podľa nejakej štúdie nie je absolútne škodlivá ?Šag načo máme imunitný systém ktorý sa s nežiadúcimi vplyvmi má vysporiadať ? Ja som toho názoru že ho treba stále precvičovať......zmurkajuci.svg

      • 11.

        Edo 02.10.2018, 18:07

        @majo

        Napríklad petržlen

        • 13.

          Edo 02.10.2018, 18:09

          @Edo

          Aj keď je pravda , že keď ho vidím v záhrade a spomeniem si na detstvo ako bývala záhrada v časti zemiakov nacukrovaná DDT do biela nemám tú istotu .smejo.svg

        • 14.

          majo 02.10.2018, 19:09

          @Edo

          Upozornenie: jednou zo zložiek petržlenu je tak trocha kontroverzná látka menom Apiol. Apiol dokáže vyvolať sťahy maternice a teda u tehotných žien vyvolať pôrod. Vo vyšších dávkach je Apiol toxický a boli zaznamenané prípady, kedy žena neprežila amatérsky pokus o potrat prostredníctvom extrémnych dávok Apiolu. V každom prípade je dobré vedieť, že pre obsah Apiolu sa tehotné ženy musia petržlenu a najmä petržlenovej šťave vyhýbať.

          • 17.

            Nadja 02.10.2018, 20:17

            @majo

            Kolko kíl petržlenu by som musela zjesť, aby mi uškodil?

            • 18.

              majo 03.10.2018, 12:05

              @Nadja

              Poviem ti ak i povieš aké množstvo klobások je už karcinogénne.......vyplazeny-jazyk.svg

              • 19.

                Nadja 03.10.2018, 13:58

                @majo

                Nech sa páči, konzumácia 50 gramov spracovaného mäsa denne, čo predstavujú napríklad dva plátky slaniny, zvyšuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva (kolorektálneho karcinómu) o 18 percent.


                ... ideš...

                • 21.

                  majo 03.10.2018, 17:21

                  @Nadja

                  18% je nič....okrem toho chcel by som vidieť metodiky tých štúdií.......

                  • 22.

                    Nadja 03.10.2018, 19:45

                    @majo

                    Zaujímavé, a typické, že by si chcel vidieť iba metodiku týchto štúdií a nie aj štúdií s petržlenom... ROFL.svg

                    No ale nejak som sa nedozvedela teda to toxické množstvo petržlenu...

              • 23.

                Edo 03.10.2018, 21:32

                @majo

                už jedna môže spôsobiť rakovinu krčku maternice

            • 20.

              Edo 03.10.2018, 16:37
      • 16.

        Nadja 02.10.2018, 20:16

        @majo

        Samozrejme, zelenina, ovocie...

  • 7.

    Edo 02.10.2018, 13:27

    Azbest a klobása tam by som asi rozdiel našiel i ako neodborník

  • 15.

    Nadja 02.10.2018, 20:15

    Tak to aj ja, azbest by som s horčicou nejedla ...

  • 24.

    majo 04.10.2018, 07:52

    Nadja, ono s rakovinou je to tak, že nikto ani lekári na onkologii nevedia čo ju naozaj spúšťa . A nie preto že by boli blbí, ale preto že je to komplikované a individuálne . Preto nemám rád tie štúdie, ktoré sú často komerčne zamerané. Ono urobiť štúdiu tak, že na výsledok bude vplývať len jeden- skúmaný faktor je zrejme nad ľudské sily. Potom ostáva už iba pravdepodobnosť, ktorá je tiež zaťažená velkou chybou. Ľudia jedia klobásky aj slaninu odjakživa a nefunguje to tak že ak ich niekto vylúči zo stravy, tak sa mu nič nestane. Rakovinu dostávajú aj maličké deti, ktoré v živote klobásku ani slaninu ani iné údeniny nejedli. Pomerne vysoká štatistická pravdepodobnosť je napr. pri fajčení, napriek tomu strašne veľa ľudí fajčí.....ale skôr sa dozvieš o tom že jesť klobásky je nebezpečné. Čo z toho všetkého vyplýva ? To že jesť treba všetko čo nám chutí a priamo nám nespôsobuje nejaké ťažkosti a samozrejme všetko s mierou a kašlať na také štúdie, to samozrejme platí aj o tom petržlene, to som uviedol iba ako príklad........

  • 25.

    Nadja 04.10.2018, 09:08

    Majuš, to je jasné, záleží na tom, kolko k tým klobáskam papkáš zeleniny, napríklad petržlenu... dôležitý je ten pomer :)

    "skôr sa dozvieš o tom že jesť klobásky je nebezpečné"... no to asi preto, lebo škodlivosť fajčenia je v povedomí ľudí oveľa viac, ako škodlivosť nadmernej konzumácie mäsa, zrejme  preto, lebo na rezňoch a klobáskach nie je povinný obrázok prederavených črievok...

    • 26.

      majo 04.10.2018, 10:50

      @Nadja

      Jasné, preto píšem že jesť treba všetko aj petržlen, lebo okrem zlých má dobré účinky v niektorých oblastiach.....ale možno si to mýlim s celerom......spokojny.svg.

      Najbližšie budem robiť štúdiu na tému či milovanie za splnu mesiaca je karcinogénne......som si istý že nejaké percento tam bude.......vyplazeny-jazyk.svg

  • Komentár bol administrátorom stránky zmazaný.