Diskusia

EnaXnaY 21.09.2018, 22:34

Hlasy v hlave ;)

Je to zázrak počuť hlasy v hlave - ja ich volám myšlienky ;)

Lenže čo by ste robili ak by vám tie hlasy kadečo nahovárali? ;)

Akoby ste sa k danej situácii postavili? ;)

Vypočuli by ste ich? ;)

Diskusia

  • 1.

    Edo 22.09.2018, 10:55

    Našťastie netrpím týmto zázrakom aby som hlasy v hlave . Nemusím mať všetko .

  • 2.

    Nadja 22.09.2018, 11:35

    Zrovna včera som čítala úvod knihy Scotta Peccka Lidé lži, a tak sa ťa spýtam, či to prebieha tiež nejako tak ako tam zaznamenáva on:

    "Byl to
    racionálně  uvažující  muž.  Potom  ho  však  napadlo,  že  darovat  malý  
    příspěvek je docela rozumné, stejně jako je rozumné zaplatit poplatek
    v  muzeu  nebo  v  zábavním  parku.  Rozhodl  se,  že  obětuje  obsah  své  
    kapsy, za předpokladu, že to nebude příliš velký obnos. Napočítal pa-
    desát pět centů v drobných mincích a vhodil je do kasičky. V té chvíli
    ho zasáhla první myšlenka. Udeřilo ho to jako rána, naprosto neočeká-
    vaná, která ho omráčila a zmátla. Byla to víc než jen myšlenka. Jako by
    ta slova byla náhle vyryta v jeho mysli:
    „V 55 letech zemřeš.“
    George  sáhl  do  kapsy  pro  náprsní  tašku.  Veškerou  hotovost  měl  
    v  cestovních  šecích.  Ale  objevil  ještě  jednu  pětidolarovou  a  dvě  jed-
    nodolarové bankovky. Vyrval je z peněženky a napěchoval do poklad-
    ničky. Potom vzal Glorii za loket a skoro násilím ji vystrčil dveřmi ven.
    Zeptala se ho, co se mu stalo. Řekl jí, že se mu náhle udělalo špatně a že
    se chce vrátit do hotelu. .....

    Na druhý deň to bolo 45rokov, a "od  té  doby  se  začaly  myšlenky  objevovat  skoro  každý  den,  po
    každé  když  jezdil  za  prací  po  svém  rajonu.  George  se  začínal  hrozit  
    každého  dalšího  rána,  kdy  vyjížděl  na  služební  cestu.  Při  práci  byl  
    roztržitý  a  duchem  nepřítomný  a  ztratil  svůj  obvyklý  smysl  pro  hu-
    mor. Jídlo pro něj ztratilo chuť. V noci se mu jen stěží dařilo usnout.
    Ale  stále  se  to  ještě  dalo  snést,  až  do  onoho  rána,  kdy  přejížděl  přes  
    Roanoka River. Poté co přejel most, napadlo ho:
    „Toto je naposledy, co  přejíždíš přes tento most."...

    ... a musel sa vrátiť a prejsť aby dokázal, že to je blbosť,....


    LIDÉ LŽI

    Normálne ten hlas počuješ?


  • 3.

    Nadja 22.09.2018, 12:20


    Veľmi ťažko sa odpovedá na tvoju otázku, lebo aj mne samozrejme napadajú rôzne myšlienky, ale vždy je mi úplne jasné, že je to môj produkt, že mi to nik nenahovára...

    Je dôležité, čo by tie myšlienky mi hovorili... ak niečo dobré pre mňa alebo pre druhých, tak by som poslúchla, ak nie, ... namietala by som, hladala ich slabé miesto, podrobila logickému uvažovaniu, snažila by som sa ich zmeniť. Napríklad by som si predstavila úžasného, múdreho, vnímavého a silného (ideálneho) priateľa, ktorý by mi pomáhal tieto hlasy korigovať, ktorý by s nimi polemizoval a ich usmerňoval...

    • 5.

      EnaXnaY 24.09.2018, 14:50

      @Nadja

      Lenže ak tie myšlienky sú tvojim produktom, tak nespochybňuješ vlastne samú seba? ;)

      • 6.

        EnaXnaY 24.09.2018, 15:00

        @EnaXnaY

        Dávalo by mi zmysel ak by si ich spochybňovala ak by si ich nepovažovala za svoj produkt ;)

        Ale takto? ;)

        • 8.

          Nadja 25.09.2018, 08:53

          @EnaXnaY

          Samozrejme že spochybňujem sama seba... Ja si nemyslím, že je niečo pravda len preto, že to poviem ja :)

  • 7.

    Denisa 24.09.2018, 20:08

    neviem si to predstavit. ale ak by mi radili blbosti, tak ak trochu rozumu, viem sa rozhodnut, co budem a co nebudem robit, bez ohladu na to, co tie hlasy hovoria. asi. 

  • 9.

    Edo 25.09.2018, 11:29

    Raz si kráčam po lúke a zrazu hlas : Prosím vás koľko je hodín? Otáčam sa o 360 stupňov a nikoho nevidím len lúka . Kráčam ďalej a zase hlas . Prosííím vááás koľko je hodín ? Pozerám na mobil či sa mi náhodou neprepol ale nič . Pozriem hore a tam paraglaidista